W tym biegu najpierw spalasz kalorie, a potem... jesz pączki

Michał Jelionek
20 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

To już niemal tradycja, że w tłusty czwartek w parku Reagana biega się po... pączka. W trzeciej edycji tego nieszablonowego wydarzenia wzięło udział ponad 400 odzianych w latarki czołowe uczestników. Na mecie - oprócz pamiątkowego medalu - na łasuchów czekały pięknie wypieczone, lukrowane, wypełnione słodkim nadzieniem pączki. Bieg wygrał Marcin Kulczyk, który pokonał trasę w 12 minut i 9 sekund.

Ile pączków zjadłe(a)ś w tłusty czwartek?

Co zrobić, żeby w tłusty czwartek z czystym sumieniem zjeść pączka? Wziąć udział w... biegu po pączka. Właśnie z takiego założenia wyszło 438 uczestników trzeciej edycji nietypowego biegu, którzy w czwartkowy wieczór mierzyli się na dystansie 3,5 km.

Po minięciu linii mety nagrody były dwie - pamiątkowy medal i kaloryczny pączek dla każdego biegacza. Dystans biegu nie był przypadkowy, bo według niektórych teorii właśnie tyle trzeba przebiec, aby spalić kalorie zawarte w jednym pączku. Przyznajcie, to niezbyt pocieszający fakt.

Małżeński dublet

Wieczorny bieg wygrał Marcin Kulczyk, który 3,5-kilometrową trasę pokonał w czasie 12 minut i 9 sekund. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie 6 sekund do zwycięzcy, zajął Artur Kluczyk (12:15), a jako trzeci linię mety przeciął Sebastien Millette (12:23). Co ciekawe, najwyżej sklasyfikowaną kobietą w biegu po pączka była... żona Marcina Kulczyka - Ewa (14:05). Najszybsza z biegaczek zajęła 13. miejsce.

• Tuż za metą na uczestników biegu czekała zasłużona nagroda.

Miejsca

Opinie (18)

• Kulczyk czy Kluczyk? (4)

Kulczyk czy Kluczyk? Jak jest prawidłowo?

• 0 5

• Czytaj ze zrozumieniem

• 1 0

• (2)

Kulczyk był pierwszy drugi był Kluczyk :)

• 0 0

• (1)

a poza tym było kuulll

• 0 0

• A paczek byl klu biegu :)

• 0 0

• Syzyfowa praca w białych rękawiczkach (3)

Pierw biegasz Bóg wie ile żeby się wypocić i ................. przytyć. No bez komentarza

• 1 12

• (2)

A wiesz co to fajna zabawa? Fajna atmosfera?

Chyba nie... :)

• 3 0

• (1)

I to w przestrzeni miejskiej w ciuszkach z decathlonu. Taki fun.

• 0 1

• A to od razu trzeba biegać w drogich ciuchach? Te z Decathlonu zupełnie wystarczą do rekreacyjnego biegania.

• 2 0

• Wczoraj tłusty czwartek dzisiaj piwny piątek

• 9 0

• Nie rozumieją idei TC

W tłusty czwartek się nie biega i nie spala kalorii. Trzeba doświadczyć tego uczucia, kiedy czujesz się cały dzień jak prosiak po to, żeby mieć motywację od najbliższych dni następujących po TC (do dbania o siebie, działania). Inaczej to nie ma żadnego sensu.

• 10 4

• Barany tak się śpieszyły po te pączki (1)

że aż rozjeżdżały trawniki przy parkingu na Zaspie. Następnym razem proszę Straż Miejską o czujność, będzie to owocny dzień dla mandatów

• 9 8

• to nie biegacze ale lansery

• 3 1

• Opinia do filmu

Zobacz film Kolejny bieg po pączka za nami

a wytłumaczcie mi (1)

jak to jest z tym bieganiem, oni losują kto za kim stoi ( na starcie) czy jak? bo tak naprawdę ten ostatni co stoi w tym całym buszu ludzi ma najgorzej, najdłuższa trasa a teraz jeszcze musi szybciej biec od pozostałych, żeby ich nadgonić..

• 3 2

To zależy od biegu.

Na przykład w Biegu Westerplatte podczas zapisów deklarujesz się w jakim czasie przebiegniesz ten dystans i jesteś automatycznie przypisany do danej strefy. W biegach bez stref przyjęło się, że ustawiasz się tak jak się czujesz na siłach, czyli jeśli wiesz że biegasz wolno to ustawiasz się z tyłu.

• 4 0

To z bieganiem niem nic wspólnego !Czysta komercja dla frajeów z korpo co dla lansu zaplaca kazda cene (2)

wpisowe kilkadziesiąt złotych by dostać mrożonego pączka z biedronki za 50 groszy .tu najważniejszy jest lans i nic więcej i kasa od frajerów