stat

Wakacyjne niedziele na rolkach w Ergo Arenie

6 lipca 2017, 15:00
mad

Zarządzający Ergo Areną oddają wrotkarzom i rolkarzom do dyspozycji płytę głównej hali o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Czekać będzie na nich 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Rolkowisko będzie otwarte w każdą niedzielę wakacji, do 20 sierpnia, w godz. 16-19. Wstęp wolny.W Trójmieście nie ma wielu miejsc do jazdy na rolkach czy wrotkach. Choć jest to bardzo popularna forma aktywności fizycznej, to wciąż trzeba się wysilić, aby znaleźć odpowiednie miejsce do spokojnej jazdy. A takim nie są np. ścieżki rowerowe, po który na rolkach czy wrotkach nie można się poruszać, ponieważ zabrania tego prawo. teoretycznie mogą poruszać się po chodnikach, ale jest to trudne do wykonania.

GDZIE POJEŹDZISZ NA ROLKACH W TRÓJMIEŚCIE?

W Ergo Arenie zauważyli, że istnieje duże zapotrzebowanie na bezpieczne miejsce, w którym rolkarze mogliby zarówno nauczyć się jeździć jak i odbywać treningi. Ponadto z każdym rokiem zwiększa się liczba licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy na rolkach. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest płyta główna Ergo Areny. Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, obiekt na granicy Gdańska i Sopotu otwiera się na tę dyscyplinę sportu.

FACHOWCY RADZĄ, JAK DOBRAĆ ROLKI

- Pomysł udostępnienia hali rolkarzom pojawił się już dawno. Kłopotem było znalezienie odpowiednich terminów, bowiem większość imprez w Ergo Arenie odbywa się w weekendy. Wakacje to czas, kiedy imprez w hali jest mniej, dlatego tak dostosowaliśmy harmonogram niezbędnych przeglądów czy renowacji, aby w niedzielę hala mogła przyjąć fanów rolek. Mam nadzieję, że Rolkowisko w Ergo Arenie cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem. Jazda na rolkach w hali ma tę przewagę, że może się odbywać niezależnie od warunków atmosferycznych - mówi Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny.
JAK EFEKTOWNIE JEŹDZIĆ NA ROLKACH

W każdą niedzielę w okresie 9 lipca - 20 sierpnia, w godz. 16-18 na płycie głównej będą odbywały się zajęcia podzielone tematycznie:

1.Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie),
2.Strefa hokeja na rolkach - plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać 2-godzinne zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.
3.Strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora,
4.Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie),
5.Strefa freestyle - strefa jazdy rekreacyjnej.

Dodatkowo, w godzinach 18-19 rolkarze będą mieli czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków. W planie jest prowadzenie rozgrywek, mini meczów lub mini turniejów hokeja na rolkach. Raz w miesiącu mogą odbywać się zawody w dyscyplinach:
Należy pamiętać, że liczba miejsc u instruktorów w poszczególnych strefach ograniczona.
1. Hokej na rolkach dla dzieci,
2. Freestyle (jazda na kubeczkach) dla dzieci i dorosłych,
3. Wyścigi dla dzieci i dorosłych (dorośli z podziałem pod względem wielkości kółek),
4. Zawody bladecross (wyścig po torze przeszkód) dla dzieci i dorosłych.

mad