Wodna bitwa dla biegaczy. W cenie pistolety i balony

18 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Zawody dla biegaczy bez pomiaru czasu, które mogą i powinny przerodzić się w regularną bitwę wodną. Właśnie taki scenariusz przewidują w lany poniedziałek organizatorzy WateRUN, który o godz. 11 odbędzie się w parku Kolibki zobacz na mapie Gdyni. - Zapewniamy wodę, pistolety i balony, ale jeśli chcecie, uzbrójcie się po zęby - zachęca Grzegorz Brandt z BigYellowFoot Events. Wpisowe wynosi 49 zł. W imprezie weźmie udział ok. 150 osób, są jeszcze wolne miejsca.WateRUN to inicjatywa dla biegaczy i nie tylko, mająca uświetnić tradycję lanego poniedziałku. Ubiegłoroczna edycja odbyła się przed Stadionem Energa Gdańsk i przyciągnęła 130 osób. Tegoroczna impreza odbędzie się w parku Kolibki. Plan jest prosty. Uczestnicy uzbrojeni w balony i pistolety na wodę zmierzą się z czterema kilometrowymi pętlami... albo i nie.

- Doświadczenie z zeszłego roku pokazuje, że impreza szybko może przerodzić się w regularną bitwę. Nie mamy nic przeciwko, tym bardziej, że nie będzie pomiaru czasu ani klasyfikacji. Każdy z uczestników otrzyma mały pistolet i balony z wodą, ale jeśli chcecie, możecie uzbroić się po zęby. Pogoda ma nam dopisać, więc nie będziemy szczędzili wody - mówi nam Grzegorz Brandt z BigYellowFoot Events.
- Będzie kilka punktów poboru wody, a w dodatku sami będziemy polewać uczestników. Aby być wiernym tradycji śmigusa-dyngusa, chcemy zakończyć imprezę równo o godz. 12. To będzie okazja do przedniej zabawy, ale też spalenia świątecznych kalorii - zachęca.

Przeczytaj regulamin imprezyOrganizatorzy zadbali o bezpieczną zabawę. Impreza odbędzie się na płaskich ścieżkach parku Kolibki, nie będzie to trasa trialowa, aby uniknąć potknięć i wywrotek. Dodatkowo wyznaczona będzie strefa depozytu, gdzie będzie można przechować suche rzeczy na przebranie. Będzie tam obowiązywał bezwarunkowy zakaz oblewania wodą.

Dla uczestników przygotowano 150 miejsc, z czego wolnych jest jest jeszcze ok. 60. Zapisać się można przez internet, ale w wypadku wolnych miejsc, także przed startem w biurze zawodów. Będzie ono mieściło się na parkingu przed parkiem i będzie czynne od godz. 10:30. Tam też będą wydawane pakiety startowe.

Zapisz się do WateRUN

Jak powinno obchodzić się śmigus-dyngus?
64%

jak kto ma ochotę i gdzie chce

19%

właśnie przez zorganizowane imprezy

17%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 556