Wodne atrakcje nad morzem i nie tylko

25 lipca 2020, 14:00
as

Skutery wodne, opony, banany, narty, wakeboard, flyboard czy może parasailing? Na trójmiejskich plażach nie można się nudzić, o czym świadczy mnogość wodnych atrakcji. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji z nich skorzystać, to warto się nad tym zastanowić.Lato w pełni, a na plażach tłumy urlopowiczów. Chociaż pogoda płata nam czasami figle, to jednak na brak słonecznych dni nie możemy narzekać. Niektórzy preferują wylegiwanie się cały dzień na słońcu, inni zażywają morskich kąpieli, a jeszcze inni korzystają z wodnych atrakcji, których nad polskim morzem nie brakuje.

Opony, banany i nie tylko na plaży w SopocieOd ponad dziesięciu lat na Pomorzu funkcjonuje firma Extreme Sopot, która wypożycza sprzęt, a także organizuje wodne przejażdżki m.in. na bananie czy oponie. Na oponkach, zwanych również naleśnikami, można siedzieć lub leżeć, a każda z nich jest w stanie pomieścić do czterech osób. Istnieje również możliwość holowania do trzech oponek jednocześnie, dzięki czemu z przejażdżki może skorzystać jednocześnie nawet 12 osób. Motorówka, która ciągnie za sobą oponki, płynie zygzakiem i wytwarza spore fale. Oponki podskakują na falach i mocno przechylają się na zakrętach.

- W naszej ofercie znajduje się również sprawdzony banan sześcioosobowy, który doskonale spisuje się na dużych falach. Proponujemy także parasailing, czyli loty spadochronem holowanym za łodzią motorową. Można polatać samemu lub z drugą osobą. W naszej ofercie znajdują się także skutery wodne, które można wypożyczyć już od 15 minut - mówi Andrzej Gidziński, właściciel Grupy Extreme z Sopotu.

Ekstremalnie ribem po zatoceRib, czyli motorówka pontonowa ze sztywnym dnem, na morzu zachowuje się tak samo, jak samochód terenowy na lądzie. Riby wykorzystywane są w straży granicznej, wojsku, ratownictwie morskim, a także komercyjnie.

Te potwornie szybkie i dające wiele frajdy łodzie można wynająć w Trójmieście wraz ze sternikiem w cenie 700 zł z godzinę. Drogo? Może i tak, ale biorąc pod uwagę, że na pokład wejdzie do 9 osób, wychodzi 78 zł na pasażera, a to brzmi już całkiem nieźle.

- W rejonie Gdyni falowanie w dużej mierze powiązane jest z kierunkiem i siłą wiatru. Motorówki rib przystosowane są do rejsów na wzburzonym morzu, wyższe fale przekładają się na większą adrenalinę, a co za tym idzie większą zabawę, ale zdecydowanie zmniejszają komfort podróży. Jak najlepiej to zobrazować? Płaskie morze to spokojna wycieczka na koniu w tempie krok za krokiem. Wysoka fala to zdecydowanie galop, gdzie jeździec cały ciężar opiera na nogach, unosi się nad siodłem i trzyma się siłą swoich nóg - opowiada Maciek, riby.pl.

Latające deski w SopocieFlyboard, czyli latająca deska jest wodną atrakcją, która od kilku lat cieszy w Sopocie nie tylko turystów, ale także mieszkańców. Siłą napędową każdego flyboardu jest skuter wodny o mocy nie mniejszej niż 100 KM. Skuter, a właściwie jego turbina wytwarza strumień wody, który przekazywany jest za pomocą węża do deski, tam rozgałęzia się na dwa strumienie. Siła, z jaką przekazywana jest woda w wężu, potrafi unieść dorosłego człowieka na około 15 metrów ponad powierzchnię wody.

Ekipa FLyboard stacjonuje w Sopocie na molo codziennie przez całe wakacje oraz we wrześniowe weekendy. Cennik latających desek otwiera kwota 199 zł i czas 15 minut. Niby dużo, ale biorąc pod uwagę fakt, że zakup flyboardu i skutera wodnego to koszt ok. 80 tys. zł plus utrzymanie sprzętu, cena 199 zł nie wydaje się bardzo wygórowana.

Wakeboard na jeziorze KielnoCi, którzy nie przepadają za plażą i morzem, ale lubią wodne atrakcje, polecamy wakeparku w Kielnie ok. 24 km od Gdańska. To świetne miejsce na piknikowy, aktywny wypoczynek nad wodą od rana do wieczora. Oprócz dwóch niezależnych od siebie wyciągów (w tym ponad 200-metrowego) na miejscu nie brakuje również przeszkód (m.in. kicker, box, elephant, rooftop). Na miejscu funkcjonuje m.in. wypożyczalnia sprzętu, bar, prysznice, zabawki plażowe dla dzieci czy boisko do siatkówki. Cena za godzinę korzystania z wyciągu wynosi 55 zł.

Jak często korzystasz z wodnych atrakcji będąc na plaży?
9%

za każdym razem, gdy jest okazja

7%

od czasu do czasu

15%

bardzo sporadycznie

69%

wcale

zakończona

łącznie głosów: 260

as