Wystartowało sportowe lato na plaży: siatkówka, pływanie, rugby

1 lipca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
jag.
Na plaży przy wejściu nr 23 w Sopocie, bez względu na to, jaka będzie pogoda, w lipcu w każdy piątek turnieje siatkówki dla młodzieży, a w sobotę rozgrywki dla wszystkich chętnych. Start jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej zdjęć (10)

Na plaży przy wejściu nr 23 w Sopocie, bez względu na to, jaka będzie pogoda, w lipcu w każdy piątek turnieje siatkówki dla młodzieży, a w sobotę rozgrywki dla wszystkich chętnych. Start jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody.

fot. MOSiR Sopot

Na plaży przy wejściu nr 23 w Sopocie, bez względu na to, jaka będzie pogoda, w lipcu w każdy piątek turnieje siatkówki dla młodzieży, a w sobotę rozgrywki dla wszystkich chętnych. Start jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają nagrody.

fot. MOSiR Sopot

Dawid Pruszkowski (Gdańsk) i Mateusz Wilczewski (Gdynia) w rozgrywkach młodzieżowych oraz Sebastian i Daniel Koska (obaj z Sopotu) wygrali inauguracyjne turniejach siatkówki letniego cyklu sportowo-rekreacyjnego przygotowanego przez MOSiR Sopot. Dla tej dyscypliny będą zarezerwowane lipcowe piątki i soboty. Start jest bezpłatny. Na początku sierpnia odbędą się rozgrywki w rugby. Ponadto trzykrotnie rozegrane zostaną wyścigi pływackie Timex Cup. W najbliższych dniach poszukamy atrakcji na innych trójmiejskich plażach.Na plaży przy molo, wejście nr 23 MOSiR Sopot zainaugurował tegoroczne lato dla aktywnych. Na początek była siatkówka. To ona królować będzie w lipcu. Do rywalizacji można włączyć się w każdej chwili. Start jest bezpłatny. Prowadzone są dwie klasyfikacje z nagrodami.

- Po każdym turnieju pierwsze trzy pary są nagradzane. Dodatkowo prowadzona jest punktacja generalna Ziaja Cup. Na koniec cyklu najlepsi w niej otrzymają nagrody i puchary, a dla zwycięzców przewidziane są aparaty Instax Mini 9 ufundowane przez Cyfrowe.pl i FujiFilm - informuje Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.
Regulamin otwartych turniejów siatkówki

Piątki w lipcu zarezerwowane są dla turniejów młodzieżowych, w których mogą brać udział dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2001 roku i młodsi. Zawody startują zawsze o godzinie 10, a zapisy przyjmowane są na miejscu rozgrywek od 9. Najbliższe terminy rozgrywek to: 6, 13, 20 i 27 lipiec.

Na inaugurację najlepiej radzili sobie Dawid Pruszkowski i Mateusz Wilczewski. Para gdańsko-gdyńska wygrała wszystkie spotkania, a większy opór ze strony rywali napotkała jedynie w półfinale. Wówczas wygrała dopiero na przewagi 23:21. Jednak za ten bój zasłużył także gdyński... mikst. Po drugiej stronie siatki dzielnie bowiem walczyli Katarzyna Marszewska i Mateusz Kamiński.

Najlepsi w pierwszym turnieju młodzieżowym Ziaja Cup 2018:
Finał: Dawid Pruszkowski (Gdańsk), Mateusz Wilczewski (Gdynia) - Michał Długozima, Dominik Szadach (Żukowo) 21:13

o 3. miejsce: Zbigniew Borek (Gdynia), Szymon Lachowicz (Rumia) - Katarzyna Marszewska, Mateusz Kamiński (Gdynia) 21:10


Regulamin turniejów siatkówki dla młodzieży

Natomiast wszyscy chętni, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania na boiska na plaży przy molo, wejście nr 23 zapraszani są w każdą lipcową sobotę. Tego dnia także zapisy między 9 a 10, a start także jest bezpłatny. Najbliższe terminy rozgrywek to: 7, 14, 21 i 28 lipiec.

Regulamin turnieju ustalany jest po zamknięciu zgłoszeń w zależności od liczby uczestników. Na inaugurację turnieju open Ziaja Cup obowiązywał systemem brazylijskim. Oznaczało to, że dopiero druga porażka eliminowała z turnieju, a pokonani pierwsi raz wciąż zachowywali szansę na zwycięstwo.Z tego regulaminu skorzystali m.in. bracia Piotr i Sławomir Wrzosek. Przegrali w ćwierćfinale z innym braterskim duetem Daniel i Sebastian Koska 19:21, a mimo to przez baraże zdołali dostać się do finału. Tutaj doszło do rewanżu za ćwierćfinał i jeszcze raz sopocianie pokonali gdańszczan.

- Pierwsze turnieje siatkówki plażowej lata 2018 na sopockiej plaży odbywały się przy silnym, porywistym wietrze, który utrudniał grę, a często decydował i wyniku. Wszyscy uczestnicy prezentowali niezwykle wysoką formę sportową oraz ogromny hart ducha - chwali grających Józef Kamiński z MOSiR Sopot.
Najlepsi w pierwszym turnieju młodzieżowym Ziaja Cup 2018:
Finał: Sebastian Koska, Daniel Koska (Sopot) - Piotr Wrzosek, Sławomir Wrzosek (Gdańsk) 21:17

o 3. miejsce: Paweł Huliński (Sopot), Przemysław Wawer (Gdańsk) - Karol Urbanowicz, Bartosz Weber (Gdańsk) 21:18


Regulamin wyścigów pływackich Timex Cup 2018

Stałym punktem sopockiego lata są wyścigi pływackie dookoła molo Timex Cup. W tym roku przewidziano trzy tego typu imprezy. Jeśli pogoda pozwoli dystans około 1200 metrów będzie można pokonać w soboty: 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia. Start przy molo od strony Łazienek Południowych zawsze o godzinie 12. Zgłoszenia w dniu imprezy do 11:15 lub przez internet.

Wpisowe po zgłoszeniu przez internet wynosi 10 złotych, a dla posiadaczy Karty Sopockiej - 5 zł. Natomiast ci co zgłoszą się w dniu imprezy zapłacą 20 zł. Bezpłatny start przysługuje osobom urodzonym przed 28.07.1953 (I wyścig), 11.08.1953 ( II wyścig) i 25.08.1953 roku (III wyścig), czyli w w dniu wyścigu mają ukończone 65 lat pod warunkiem dokonania rejestracji internetowej.

Rywalizacja odbędzie się w kategorii open oraz w kilkunastu kategoriach wiekowych osobno dla pań i panów.

- Po każdym wyścigu najszybsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody. Dodatkowo będzie prowadzona klasyfikacja Timex Cup. Do najlepszych w końcowym rozrachunku trafią dodatkowe nagrody i puchary - dodaje dyrektor Wargin.
TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO WYŚCIGU PŁYWACKIEGO DOOKOŁA MOLA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 28 LIPCA

Początek sierpnia na plaży przy wejściu nr 23 w Sopocie będzie należał do rugby. Przez trzy dni rozgrywany będzie XXV Memoriał Edwarda Hodury. Jego zwieńczeniem będą plażowe mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn. Codziennie mecze rozpoczynać się będą o godzinie 12.

Program XXV Memoriał Edwarda Hodury:
3.08. /piątek/ - Junior Sopot Beach Rugby
4.08. /sobota/- Sopot Beach Rugby kobiet i mężczyzn
5.08. /niedziela/- Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn


Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się na sopockiej plaży możesz szukać
na stronie internetowej MOSiR Sopot

Tym artykułem rozpoczynamy letnią wędrówkę po trójmiejskich plażach. Będziemy pisać o kolejnych miejscach, w których odbywają się cykliczne rozgrywki bądź atrakcyjne imprezy sportowe-rekreacyjne. Czekamy też na wasze zgłoszenia, gdzie wy aktywnie spędzacie urlop bądź wakacje w Trójmieście.

jag.

Opinie (3)

 • Trzeba jeszcze tylko

  powygarniać z piasku pety i kapsle od browarów.

  • 7 1

 • Brawo bracia czym starsi tym lepsi, pozdrawiam

  • 1 0

 • Ale plarza w Sopocie z jedne strony mola jest zamknieta dla klientów hotelu a z drugiej zasyfona sinicami

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.