Wystartuj w Biegu Pocztowca i Chodzie z Listonoszem

18 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
jag.

KL Lechia Gdańsk

Od lat dystans 5 km znajduje się w programie Bieg św. Dominika. Teraz KL Lechia Gdańsk wprowadza go także do drugiej imprezy, którą organizuje w sierpniu - Pucharu Poczty Polskiej. Więcej zdjęć (2)

Od lat dystans 5 km znajduje się w programie Bieg św. Dominika. Teraz KL Lechia Gdańsk wprowadza go także do drugiej imprezy, którą organizuje w sierpniu - Pucharu Poczty Polskiej.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Od lat dystans 5 km znajduje się w programie Bieg św. Dominika. Teraz KL Lechia Gdańsk wprowadza go także do drugiej imprezy, którą organizuje w sierpniu - Pucharu Poczty Polskiej.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Bieg Pocztowca zadebiutuje podczas rozgrywanego już po raz 53. Pucharu Poczty Polski. Adresowany jest do osób, które ukończyły 16 lat. 25 sierpnia do pokonania będzie 5 kilometrów. Start i meta przy ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku. Zapisy przyjmowane są do północy, w niedzielę 19 sierpnia. Wpisowe kosztuje 40 zł. Z opłaty zwolnione są panie powyżej 65 i panowie powyżej 75 lat. Natomiast wszyscy chętni całkowicie bezpłatnie mogą wystartować na tysiąc metrów w "Chodzie z Listonoszem". Tutaj zapisy elektroniczne prowadzone będą do 23 sierpnia.TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO BIEGU POCZTOWCA

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO CHODU Z LISTONOSZEM

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk po raz szósty przeprowadzi Puchar Poczty Polskiej. Impreza ma 53-letnią historię. Nadal zachowana jest formuła festiwalu chodu sportowego, ale Lechia stara się coraz bardziej otwierać imprezę na amatorów. Stąd najpierw wprowadzono ogólnodostępny "Chód z Listonoszem", a w tym roku program wzbogaci się o pierwszą konkurencję, która nie jest związana z chodem sportowym. W sobotę, 25 sierpnia o godzinie 14:45 rozegrany zostanie pierwszy Bieg Pocztowca.

Do pokonania będzie dystans 5 km. Limit wynosi 40 minut. Zgłosić się mogą wyłącznie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat. Trasa zostanie poprowadzona na dwóch pętlach po 2,5 km każda. Start i meta przy ul. Podwale Staromiejskie przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska". Następnie uczestnicy biec będą ulicami: Podwale Staromiejskie, Grodzka, Bartoszewskiego /Muzeum II Wojny/, Wałowa, Rybaki Górne, Krosna, Stare Domki, Sieroca, Tartaczna, Olejarna, Browarna, Refektarska, Stolarska.

- To nowa inicjatywa, która jest realizowana w porozumieniu z Pocztą Polską i ma na celu uhonorowanie pocztowców z 1939 roku. W Biegu Pocztowca Energa Cup wspólnie wystartują kobiety i mężczyźni. Jako że współpracujemy również z Muzeum II Wojny Światowej, stąd pomysł, aby trasa prowadziła ulicami w tzw. strefie muzealnej - mówi Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.
Zobacz start prologu Biegu św. Dominika, w którym na początku miesiąca wzięło udział około 1400 uczestników.


W biegu jest 600 miejsc. Zapisy internetowe prowadzone będą do niedzieli, 19 sierpnia, do północy. W tym terminie wpisowe wynosi 40 złotych. Z opłaty zwolnione są panie powyżej 65 i panowie powyżej 75 lat.

Ostatnia szansa na zgłoszenie się do biegu będzie 24 i 25 sierpnia w biurze zawodów, w holu Zespołu Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie. Wpisowe wyniesie wtedy 70 zł. Uczestnictwo można tam zgłosić w piątek od godziny 15 do 21:30 oraz w sobotę od 9.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. W kategorii open kobiet i mężczyzn za cztery pierwsze miejsca po: 500, 400, 300 i 200 zł, a także w 11 grupach wiekowych dla pań oraz w 14 dla panów dla najlepszych trójek po: 150, 100 i 50 zł.

Każdy otrzyma koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK PRZEBIEGAŁ CHÓD Z LISTONOSZEM PRZED ROKIEM

Po raz szósty odbędzie się "Chód z Listonoszem". Start 25 sierpnia o godzinie 14:20. Całkowicie bezpłatnie mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Do pokonania tysiąc metrów. Przygotowano 500 miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymają białe lub czerwone koszulki, na mecie pakiet regeneracyjny oraz będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Nie będzie prowadzona klasyfikacja ani mierzony czas.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 23 sierpnia. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, akces będzie można zgłosić także w dniu startu, w biurze zawodów w Zespole Szkół Łączności.

- Z okazji 100-lecia niepodległości Polski połowa uczestników otrzyma białe, a połowa czerwone koszulki. Na starcie stworzymy tym samym biało-czerwoną flagę. Chód tradycyjnie poprowadzą zawodnicy w strojach listonoszy. Ponownie w tę rolę wcieli się Bogusław Barbużyński. Planujemy, aby także po raz pierwszy zaprezentowały się w tych strojach panie - dodaje dyrektor Lange.
W części przeznaczonej dla zawodniczek i zawodników trenujących chód sportowy w tegorocznym programie 53. Pucharu Poczty Polskiej zajdą się: pomorskie mistrzostwa młodziczek na 3 km (godzina startu 13:42), mistrzostwa Polski do lat 23 mężczyzn i kobiet na 20 km (15:30 i 15:33), mistrzostwa Polski weteranów na 5 km oraz na tym samym dystansie starty juniorek młodszych oraz młodzików (16) oraz chód na 10 km seniorek, seniorów i juniorów młodszych (17:05). Cała impreza przewidziana jest 25 sierpnia od 13:15 do 18.

Zobacz ubiegłoroczny start Chodu z Listonoszem.

jag.

Opinie (26)

 • poczekam na Bieg Elektryków i Gazowników (1)

  i wtedy się zapiszę

  • 14 3

  • Chyba na idiotów

   • 7 4

 • Morena

  Tu mam bieg pocztowca jak stoje do jednego okienka wsrod kramow. Brakuje tyko schabu. O jakosci pracy pan nie wspomne by nie draznic uczuc swych. Jsk dla mnie dyscyplinarka.

  • 8 3

 • Tylko wpisowe jest zaporowe 40zł za 5km i to scigania, pólmaraton Gdańsku kosztuje 70zł

  maraton podobnie wpisowe jeśli ma namawiać do sportu to powinno być 15-20zł max

  • 15 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.