Wystartuj w Biegu Pocztowca i Chodzie z Listonoszem

29 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
ras.

KL Lechia Gdańsk

7 września w Gdańsku każdy chętny może wystartować w "Chodzie z listonoszem" na 1000 m oraz w "Biegu pocztowca" na 5 km. Więcej zdjęć (2)

7 września w Gdańsku każdy chętny może wystartować w "Chodzie z listonoszem" na 1000 m oraz w "Biegu pocztowca" na 5 km.

fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

7 września w Gdańsku każdy chętny może wystartować w "Chodzie z listonoszem" na 1000 m oraz w "Biegu pocztowca" na 5 km.

fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

W sobotę 7 września na Podwalu Staromiejskim odbędzie się 54. Festiwal Chodu Puchar Poczty Polskiej i 2. Bieg Pocztowca. Oprócz głównego biegu elity, mistrzostw Polski U-20 i U-23 oraz weteranów, każdy chętny może wystartować w biegu na 5 km oraz w bezpłatnym prologu "Chód z listonoszem" na 1000 m. Do tego pierwszego można zapisać się przez internet do 1 września, zgłoszenia na prolog przyjmowane są do 5 września.Bieg Pocztowca - zapisyChód z listonoszem - zapisyKlub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk po raz siódmy przeprowadzi Puchar Poczty Polskiej. Impreza ma 54-letnią historię. Klub zachowuje formułę festiwalu chodu sportowego, ale coraz bardziej otwiera imprezę na amatorów. Najpierw wprowadzono ogólnodostępny "Chód z Listonoszem", a od minionej edycji, program wzbogacony jest o konkurencję, która nie jest związana z chodem. W sobotę, 7 września o godzinie 14:45 po raz drugi w historii imprezy, rozegrany zostanie Bieg Pocztowca.

Blisko 200 zawodniczek i zawodników ukończyło premierową edycję Biegu Pocztowca na 5 km. Zobacz wideo z ubiegłego roku.


Do pokonania będzie dystans 5 km. Limit wynosi 40 minut. Zgłosić się mogą wyłącznie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończone 16 lat. Trasa zostanie poprowadzona na dwóch pętlach po 2,5 km każda. Start i meta przy ul. Podwale Staromiejskie przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska". Następnie uczestnicy biec będą ulicami: Podwale Staromiejskie, Grodzka, Bartoszewskiego (Muzeum II Wojny), Wałowa, Rybaki Górne, Krosna, Stare Domki, Sieroca, Tartaczna, Olejarna, Browarna, Refektarska, Stolarska.

- Wpisujemy się w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej i obrońców Poczty Polskiej. Bez względu na zakres współpracy władz samorządowych i państwowych, u nas jest constans. Czcimy pamięć sportowców i pracowników Poczty Polskiej. Wzbogaciliśmy w zeszłym roku imprezę o Bieg Pocztowca i chcemy to kontynuować. Po epoce Roberta Korzeniowego chód sportowy stał się bardziej niszową dyscypliną, bo cała "para" poszła w biegi, ale mamy nadzieję, że takie imprezy jak nasza sprawią, że zwróci się uwagę na chód i podtrzyma jego tradycję - mówi Stanisław Lange, dyrektor Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk.
W biegu jest 600 miejsc. Zapisy internetowe prowadzone będą do soboty, 31 sierpnia, do północy. W tym terminie wpisowe wynosi 45 złotych. Z opłaty zwolnione są panie powyżej 65 i panowie powyżej 75 lat. 70 zł zapłacić będzie można po 1 września, ale wtedy zapisy będą możliwe tylko za pośrednictwem adresu e-mail s.lange@poczta.onet.pl i wpłaty na konto. Ostatnie 50 miejsc będzie do dyspozycji w biurze zawodów 6 i 7 września, w holu Zespołu Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie. W piątek będzie można zapisać się w godz. 16-21:30, a w sobotę w godz. 9-14:15.

Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe. W kategorii open kobiet i mężczyzn za cztery pierwsze miejsca po: 500, 400, 300 i 200 zł, a także w 11 grupach wiekowych dla pań oraz w 14 dla panów dla najlepszych trójek po: 150, 100 i 50 zł. Każdy otrzyma koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal oraz pakiet regeneracyjny.

Zobacz ubiegłoroczny


Po raz siódmy odbędzie się "Chód z Listonoszem". Start 7 września o godzinie 14:20. Całkowicie bezpłatnie mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Do pokonania będzie tradycyjnie 1000 metrów. Przygotowano 500 miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki, a na mecie pakiet regeneracyjny. Będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Nie będzie prowadzona klasyfikacja ani mierzony czas.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną do 5 września. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, akces będzie można zgłosić także 6 września oraz w dniu startu, w biurze zawodów w Zespole Szkół Łączności.

53. Festiwal Chodu i Biegu Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej. Przeczytaj relację z ubiegłego roku.- Chód z listonoszem wpisał się na stałe w program imprezy. Docelowy zamysł jest taki, aby w końcu skorzystać z prawdziwego listonosza, który poprowadzi chód. Do tej pory zawsze się za niego przebieraliśmy. Dla wielu uczestników będzie to oczywiście spacer, ale postaramy się zadbać o prawidłową technikę chodu. Ta polega na pilnowaniu, aby kontrakt z podłożem był cały czas zachowany, a noga w kolanie musi być w wyproście w momencie jej postawienia na ziemi - przypomina ambasador imprezy Bogusław Barbużyński, który dotychczas wcielał się w rolę listonosza.
W części przeznaczonej dla zawodniczek i zawodników trenujących chód sportowy w tegorocznym programie 54. Pucharu Poczty Polskiej zajdą się: pomorskie mistrzostwa młodziczek na 3 km (godzina startu 13:35), mistrzostwa Polski U-23 mężczyzn i kobiet na 20 km (godz. 15:33 i 15:35), mistrzostwa Polski weteranów na 5 km oraz na tym samym dystansie starty juniorek młodszych oraz młodzików (godz. 13:35) oraz chód na 10 km seniorek, seniorów i juniorów młodszych (godz. 17). Cała impreza przewidziana jest na 25 sierpnia od godz. 13:15 do 18.

Harmonogram imprezy
godz. 13 Strefa Edukacyjna (Muzeum II Wojny i Muzeum Poczty)
13:15 Prezentacja Festiwalu, złożenie wiązanki pod Pomnikiem
13:25 Oficjalne otwarcie Festiwalu,
13:35 Chód 3 km Młodziczek
Chód 5 km Młodzików + Chód Juniorek Młodszych,
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów
14:20 Prolog "Chód z Listonoszem" (1000 m dla 500 uczestników)
14:45 Bieg Pocztowca 5 km - ENERGA CUP
o Puchar Obrońców Poczty Polskiej
15:33 Mistrzostwa Polski U-20 Chód 20 km - Lotto Cup
15:35 Mistrzostwa Polski U-23 Chód 20 km - MSiT Cup
15:45 Losowanie nagród dla uczestników Prologu ""Chód z Listonoszem"
17:00 Chód 10 km Kobiet i Mężczyzn Open - Puchar Poczty Polskiej
Chód Juniorów Młodszych
17:45 Zakończenie konkurencji sportowych
18:00 Prezentacja Partnerów; dekoracje i nagradzanie uczestników
18:30 Podsumowanie Festiwalu

ras.

Opinie (15) 1 zablokowana

 • 80 rocznica

  Wrzesień 1939-2019 czyli 80 rocznica wybuchu wojny.

  • 0 0

 • Czemu wszyscy tak się cieszą z wybuchu II wojny światowej????

  Biegi, marsze, koncerty, spotkania. Powinniśmy cieszyć się chyba w maju a teraz raczej na poważnie! Tylko mi się tak wydaje?

  • 3 2

 • pogieło ich z radosnym świętowaniem.... gratulacje dulkiewicz (1)

  • 2 2

  • Przecież sam Jarosław twierdził, że wojna to pozytywna rzecz, bo robi selekcję.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.