Wystartuj w Cross Duathlon Gdańsk

1 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

5 kilometrów przełajowego biegu, 12 kilometrów jazdy rowerem po ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i znów 5 kilometrów biegu. Taka trasa czeka uczestników Cross Duathlonu Gdańsk zaplanowanego na sobotę 5 października. Start i meta będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Zgłosić swój udział można do środy, do godz. 23:59. Wpisowe wynosi 59 zł. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 11.Cross Duathlon łączy ze sobą kolarstwo i bieganie przełajowe. Impreza na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego organizowane przez Gdański Ośrodek Sportu odbędzie się po raz trzeci.

Zmagania odbędą się na sprawdzonej w poprzednich latach trasie, którą w zeszłym roku zwycięzca Bartosz Banach pokonał w czasie 1 godziny, 15 minut i 4 sekund. Teraz została nieznacznie zmodyfikowana, bo odcinek rowerowy został skrócony z 15 do 12 km. Triumfator ponownie znalazł się na liście startowej i spróbuje powtórzyć sukces z poprzedniej edycji.

Bartosz Banach wygrał Cross Duathlon Gdańsk 2018. Relacja i zdjęciaStart, meta i strefa zmian usytuowane będą w Dolinie Czystej Wody przy Drodze Marnych Mostów. Stamtąd zawodnicy ruszą na 5-kilometrowy odcinek biegu, następnie przesiądą się na rower, żeby pokonać 12 kilometrów po leśnych, szutrowych ścieżkach. Ostatnim etapem będzie ponownie bieg. Zawodnicy wyruszą tą samą pętlą, co na początku.

Zapisy do Cross Duathlon Gdańsk 2019Rywalizacja prowadzona będzie w kategorii open oraz pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Limit uczestników wynosi 200 osób, a zapisy w cenie 59 zł prowadzone są do środy, do godz. 23:59.

Odbiór pakietów i wstawienie rowerów do strefy zmian odbędzie się od godz. 9 do godz. 10. Start zaplanowano na godz. 11. Na miejscu będzie czynny depozyt. Na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a dla zwycięzców w kategorii Open przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Cross Duathlon Gdańsk 2019. Regulamin zawodówZobacz film z Gdańsk Duathlon 2017

ras.