Wystartuj w Gdańskiej Piątce. Bieg w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

6 sierpnia 2020, 7:00
ras.

Do piątku do godz. 15 można zapisać się do startu w Gdańskiej Piątce w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Bieg na dystansie 5 km po leśnych ścieżkach odbędzie się w niedzielę o godz. 10. Start i meta usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody. Wpisowe wynosi 20 zł, obowiązuje limit 250 osób.TKP Gdańska Piątka - ZapisyPo gorących piaskach plaży na Stogach oraz trasach wytyczonych po stadionie Energa przyszedł czas na malownicze widoki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Przed nami trzeci z czterech letnich Biegów na Piątkę, organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch imprez, także i niedzielna będzie miała swoją specyfikę. Leśne ścieżki nie tylko obudzą prawdziwą przyjemność z biegania, ale i zweryfikują, kto w ostatnich tygodniach należycie przykładał się do treningów.

TKP Gdańska Piątka - RegulaminStart i meta pięciokilometrowej trasy usytuowane będą na polanie w Dolinie Czystej Wody.

Podczas imprezy po raz kolejny obowiązywał będzie limit 250 startujących, a organizatorzy apelują do uczestników o rozwagę oraz zachowanie bezpiecznego, wynoszącego 1,5 metra dystansu społecznego.

Z tego właśnie powodu po raz kolejny zawodnicy na trasę będą wypuszczani po pięciu, z zachowaniem odpowiedniej odległości, oraz w pięciosekundowych odstępach czasowych.

Wpisowe wynosi 20 zł. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 km jest jedynie orientacyjny. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę trasy po leśnych ścieżkach.

Ostatnia impreza - Parkowa Piątka - planowana jest na 23 sierpnia w parku Reagana. Każdy bieg jest autonomicznym zamkniętym wydarzeniem, bez klasyfikacji generalnej jak w klasycznym cyklu imprez.

ras.