stat

Sprawdź się w Niepodległościowej Grze Miejskiej

8 listopada 2018, 18:00
Krzysztof Kochanowicz

W niedzielę 11 listopada na terenie Starego i Głównego Miasta Gdańska odbędzie się Niepodległościowa Gra Miejska w ramach cyklu Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację. Impreza dla uczestników jest darmowa, jednak aby wystartować, należy wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny.ZOBACZ PEŁNY WYKAZ IMPREZ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Miejsce imprezy:

- godz.10, Gdańsk, Długi Targ, okolice fontanny Neptun i Dworu Artusazobacz na mapie Gdańska
Uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z dwóch tras:

- "Spacer z mapą po Gdańsku" (Trasa E), długość 3,5 km, nawiązująca do historii Gdańska i wątków niepodległościowych;
- "Polski Kurier" (Trasa C), długość około 4,4 km, której dodatkową atrakcją będzie konieczność odgadnięcia hasła przewodniego.

Idea imprezy

Impreza ma charakter edukacyjny i popularyzujący wiedzę o Gdańsku oraz orientację w terenie. Gra rozgrywa się na terenie Starego i Głównego Miasta. Na starcie organizator tłumaczy zasady i odpowiada na każde nurtujące uczestników pytanie.

Każdy zespół na starcie otrzyma fragment planu miasta z zaznaczonymi miejscami, które należy odnaleźć. Na trasie, po dotarciu do miejsca zaznaczonego na mapie, każdemu z tych miejsc należy przyporządkować numer zdjęcia, które na ogół nie ukazuje całego obiektu, a raczej tylko jego jedną część lub jedynie pewien detal oraz odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do danego miejsca. Odpowiedź na pytanie uzyskamy po dokładnym obejrzeniu obiektu, przeczytaniu inskrypcji, tablic etc. Odpowiedzi wpisujemy do karty odpowiedzi, którą po zakończeniu spaceru oddajemy wraz z mapą w tym samym punkcie, gdzie mieści się start, czyli na Długim Targu.

Niepodległościowa Gra Miejska jest krajoznawczą imprezą na orientację, zatem jednym z punktów, które należy odnaleźć będzie punkt oznaczony tzw. lampionem czyli biało-czerwoną kartką papieru - taką samą, jaką stosujemy w turystycznych imprezach na orientację. Przy lampionie powieszona będzie kredka, za pomocą której do karty odpowiedzi należy wpisać kod wydrukowany na lampionie.

Obowiązkowe jest posiadanie własnego długopisu lub ołówka do zaznaczania właściwych odpowiedzi.

Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy. Osoby niepełnoletnie mogą startować tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego, lub za jego pisemną zgodą, którą należy przekazać w biurze zawodów.
Warunkiem sklasyfikowania zawodnika/zespołu jest dotarcie na metę wszystkich członków zespołu oraz wręczenie karty startowej do rąk sędziego mety.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora

Organizatorzy:

-Gdański Klub Imprez na Orientację "Bezdroża"
-Bractwo Przygody Almanak Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
-Stowarzyszenie SUM Gdańsk
-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza Południk 18

Kierownik zawodów: Wojciech Suchy,
Kontakt mailowy: parkowe@almanak.pl / tel. +48 502 765 536
WWW: parkowe BnO
Aktualności na Facebooku: BnO Parkowe

Sponsorzy:

-Herbaciarnio-Kawiarnia Podróżnicza 18 Południk
-Sklep turystyczny Tuttu.pl

Mogłeś jeszcze nie czytać