stat

Wystartuj w wieczornym przejeździe rolkarzy

23 kwietnia 2019, 15:00
Rafał Sumowski

Nocny przejazd Nighskating Pomorze otworzy w sobotę sezon rolkarski w Trójmieście. Uczestnicy ruszą o godz. 19 ze skweru Kościuszki. W rytmie muzycznych hitów pokonają liczącą ok. 16 km trasę ulicami Gdyni. Udział jest bezpłatny, podobnie jak darmowe warsztaty, które odbędą się godzinę przed startem peletonu.Sobotnia impreza w Gdyni na dobre otworzy sezon rolkarski. Organizatorzy liczą na to, że pogoda dopisze i na starcie peletonu stawi się ok. 500 rolkarzy. Wyruszą oni punktualnie o godz. 19 ze skweru Kościuszki. Miejsce startu i zakończenia to plac przed fontanną, na skrzyżowaniu z ul. Jerzego Waszyngtona.

Na ok. 16-kilometrowej trasie rolkarze przejadą m.in. przez ul. Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego, 3 Maja, Górskiego i Świętojańską. Wszystko to w rytm muzyki, gdyż peleton poprowadzi DJ jadący na pace Mercedesa klasy X.

- Udział jest bezpłatny a najważniejsza jest dobra zabawa. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy potrafią płynnie jeździć i hamować na tyle, aby innym uczestnikom peletonu nie zepsuć zabawy - mówi Przemysław Kępiński, jeden z organizatorów.

Przeczytaj, jak przygotować się do powrotu na rolkiTrasa sobotniego przejazdu Nightskating Pomorze w Gdyni:
1. Skwer Kościuszki, 2. Jerzego Waszyngtona, 3. Derdowskiego, 4. Plac Kaszubski, 5. Jana z Kolna, 6. Janka Wiśniewskiego, 7. Polska, 8. Skwer Gombrowicza, 9. Polska, 10. Janka Wiśniewskiego, 11. Plac Konstytucji, 12. Wójta Radtkego, 13. 3 Maja, 14. Obrońców Wybrzeża, 15. Władysława IV, 16. Aleja Piłsudskiego, 17. Śląska, 18. Kazimierza Górskiego, 19. Sportowa, 20. Łużycka, 21. Stryjska, 22. Zwycięstwa, 23. Świętojańska, 24. Skwer Kościuszki


Instruktor od razu przypomina, że start poprzedzą warsztaty szkółki Roll4All z nauki jazdy i hamowania. Odbędą się o godz. 18. Można będzie na nich wypożyczyć rolki, jeśli zgłosimy taką potrzebę wcześniej, wysyłając wiadomość na profil Roll4All lub Nightskating Pomorze.

Podczas imprezy ulice nie będą wyłączone z ruchu, jedynie zamknięte na kilka minut przez czas przejazdu peletonu przez daną ulicę.

W ramach Nighskating Pomorze odbędzie się także impreza w Gdańsku. Ta planowana jest na 25 maja i pod szyldem "Wyroluj raka" będzie promowała profilaktyczne badania raka piersi.