Zadbaj o sportowy rozwój dziecka od najmłodszych lat

9 listopada 2019, 15:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Drużyna w pracy i na boisku. Firmy na sportowo

W Gdyni od pięciu lat funkcjonuje Akademia Młodych Sportowców. Zajęcia dla dzieci od czwartego roku życia odbywają się w czterech lokalizacjach: na Obłużu, Chyloni, Witominie oraz Redłowie. - W Trójmieście brakowało takich zajęć. Większość ukierunkowana była na konkretną dyscyplinę sportową. Chcieliśmy dać szansę poznania sportu poprzez szereg gier i zabaw - mówi koordynatorka Karolina Wnukowska. Pierwsze ćwiczenia są darmowe. Miesięczny koszt waha się od 70 do 120 zł w zależności od wyboru form aktywności.Kluby sportowe w bazie Trojmiasto.plAkademia Młodych Sportowców to miejsce, które powstało z myślą o najmłodszych. Jej założycielami są Karolina Wnukowska i Krzysztof Ossowski, a cały projekt tworzą ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez aktywności fizycznej.

- Jesteśmy grupą, która od bardzo dawna pasjonuje się sportem. W Trójmieście brakowało zajęć, które umożliwiłyby maluchom ogólny rozwój fizyczny. Większość ukierunkowana była na konkretną dyscyplinę sportową. Chcieliśmy dać szansę poznania sportu poprzez szereg gier i zabaw dostosowanych do możliwości dzieci i ich wieku. Nasze ćwiczenia obejmują wachlarz aktywności, dzięki czemu najmłodsi nie zniechęcają się do ruchu, a rodzice mogą dowiedzieć się, w czym ich pociechy czują się najlepiej - tłumaczy Karolina Wnukowska.
Projekt istnieje od pięciu lat i skierowany jest do dzieci od czwartego roku życia. W tym czasie w zajęciach udział wzięło kilkaset młodych adeptów. Założeniem ćwiczeń jest rozwijanie umiejętności ruchowych i zdolności motorycznych milusińskich oraz wspomaganie ich wszechstronnego rozwoju poprzez zabawę. Każde dziecko może wybrać, na które zajęcia chce uczęszczać: multisport, basen, taniec, gimnastyka korekcyjna, brazylijskie jiu jitsu.

Szczególnie te pierwsze pomogą zadbać o rozwój ogólny. Zajęcia multisport obejmują m.in. elementy gimnastyki, lekkoatletyki, sportów zespołowych, dzięki specjalnie przygotowanemu programowi. Od poniedziałku do soboty odbywają się w kilku dzielnicach Gdyni: Obłużu, Chyloni, Witominie oraz Redłowie. Pełen harmonogram można zobaczyć tutaj.- Wszystkie nasze zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, którzy oprócz fachowej wiedzy przekazują dzieciom mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii. Nasz zespół tworzą trenerzy: Bartłomiej Gładkowski, Aleksandra Miller, Joanna Formella, Justyna Mielke, Maciej Birn, Nadia Olczyk i Marcin Soszyński - dodaje.
Pierwsze zajęcia są darmowe. Następnie miesięczny koszt ogólnorozwojowych wynosi 70 zł przy jednych ćwiczeniach w tygodniu i 120 zł przy dwóch. Cena ćwiczeń na basenie to 120 zł, tańca - 70 zł, gimnastyki korekcyjnej - 120 zł, sztuk walki - 120 zł. Przy płatności z góry za cały rok można otrzymać 15 proc. zniżki, a w przypadku rodzeństwa przewidziany jest rabat 10 proc.

- Oprócz standardowych zajęć organizujemy również liczne kolonie i półkolonie w trakcie lata i zimy. Pojawiamy się również tam, gdzie przejawiają się różne formy aktywności, jak na przykład na meczu koszykówki kobiet, gdy w Eurolidze Arka Gdynia rywalizowała z Spar Citylift Girona. 12 grudnia w XIV LO organizujemy również festyn charytatywny - tłumaczy koordynatorka.
Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 512 933 734 lub 505 028 278 i na stronie internetowej.
Jaką rolę odgrywa aktywność fizyczna i sport w życiu twojego dziecka?
57%

bardzo ważną

36%

jest istotna, ale nie najważniejsza

6%

przeciętną

1%

to coś zbędnego, lepiej, by dziecko realizowało się w innych dziedzinach

zakończona

łącznie głosów: 120