Zagraj na nowych kortach w turnieju badmintona

25 września 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

Do środy włącznie można zapisać się do udziału w turnieju badmintona Garnizon Cup. Impreza organizowana w sobotę na nowych kortach Klubu Badmintona Garnizon zobacz na mapie Gdańskauświetni otwarcie sezonu. Rywalizacja odbędzie się w trzynastu kategoriach. Wpisowe wynosi od 30 do 40 zł.

Klub Badmintona Garnizon to nowy punkt na trójmiejskiej mapie fanów tej dynamicznej dyscypliny. Obiekt dysponuje dziewięcioma kortami z nowoczesną nawierzchnią, strefą klubową oraz strefą fitness. Za godzinę korzystania z kortu, w zależności od pory dnia, zapłacimy od 40 do 48 zł.

- Na terenie Garnizonu chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie będzie można aktywnie spędzać czas. Są restauracje, hotele, a brakowało obiektu tego typu. Wybór padł na badminton, bo takich miejsc nie ma wiele w północnej Polsce. Trafiliśmy z pomysłem - z tygodnia na tydzień odwiedza nas coraz więcej osób. W minionym tygodniu odwiedziło nas łącznie około 450 osób - mówi Katarzyna Szachnowska z Klubu Badmintona Garnizon.
TUTAJ SZCZEGÓŁOWY CENNIK WYNAJMU KORTÓW

- Nawierzchnia DLW Colorette Sport zachwyca swoją mocną kolorystyką i dyskretną fakturą powierzchni. Nawierzchnia sportowa w naszym klubie jest niezwykle antystatyczna, posiada właściwości sportowe i ochronne oraz wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Ponadto spełnia wszystkie wymagania odpowiednich norm sportowych DIN 18032 i EN 14904 - dodaje.
Turniej Garnizon Cup zainauguruje otwarcie sezonu. Jego uczestnicy staną do rywalizacji w aż trzynastu kategoriach: dzieci do lat 9, dzieci do lat 13, dzieci do lat 15, kobiety poziom zaawansowany i podstawowy, mężczyźni poziom zaawansowany, średnio zaawansowany i podstawowy, gra mieszana (wszystkie trzy poziomy), gra podwójna kobiet i gra podwójna mężczyzn. Rozgrywki odbędą się w sobotę od godz. 9 do godz 19 na siedmiu kortach. Sędzią głównym będzie Przemysław Ciastoń.

Zapisy prowadzone są drogą mailową na adres info@badmintongarnizon.pl, z kopią do sędziego głównego na adres badgda@o2.pl do środy włącznie. Termin przysyłania zgłoszeń mija równo o północy.

SPORT TALENT: MARCELINA FRANCZUK OPOWIADA O TAJEMNICACH KIEROWANIA LOTKĄ

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, rok urodzenia zawodnika oraz - w przypadku kobiet i mężczyzn - kategorię gry. Uczestnicy zobowiązani są poświadczyć własnoręcznym podpisem zdolność do gry w formie oświadczenia o stanie zdrowia. Oświadczenia będą dostępne w dniu turnieju. Uczestnicy powinni zaopatrzyć się w obowiązkowy sprzęt: rakiety, lotki, strój oraz obuwie sportowe z niebrudzącą podeszwą.

Wpisowe wynosi 30 zł dla dzieci, 40 zł dla dorosłych oraz 35 zł od osoby w grze podwójnej. Organizatorzy zapewniają doraźną pomoc medyczną, a na najlepszych uczestników czekać będą medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

TU ZNAJDZIESZ HARMONOGRAM ZAWODÓW