Zapisz się do Chodu z Listonoszem na 1 km

24 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Rafał Sumowski

KL Lechia Gdańsk

KL Lechia kontynuuje ponad półwieczną tradycję chodziarskiej imprezy w Gdańsku. Prolog na 1000 metrów to idealna okazja, aby rekreacyjnie spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Więcej zdjęć (2)

KL Lechia kontynuuje ponad półwieczną tradycję chodziarskiej imprezy w Gdańsku. Prolog na 1000 metrów to idealna okazja, aby rekreacyjnie spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

KL Lechia kontynuuje ponad półwieczną tradycję chodziarskiej imprezy w Gdańsku. Prolog na 1000 metrów to idealna okazja, aby rekreacyjnie spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Po raz piąty wszyscy chętni będą mogli spróbować sił w chodzie sportowym podczas "Chodu z Listonoszem" na dystansie 1000 metrów. Prolog 52. Festiwalu Chodu - Pucharu Poczty Polskiej odbędzie się w sobotę o godz. 14:35. Start na Podwalu Staromiejskim przy pomniku "Tym, co za Polskość Gdańska". Bezpłatne zapisy internetowe prowadzone są do piątku do godz. 23:59. Czas na ukończenie trasy to 20 minut, więc spokojnie poradzą sobie z nią nawet najmłodsi. - Pamiętajmy o wyproście w kolanie, trzymaniu się podłoża i długim kroku "z bioderka" - mówi Kacper Kosecki, aktualny mistrz Polski juniorów w chodzie na 20 km.TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO CHODU Z LISTONOSZEM

Międzynarodowy Festiwal Chodu o Puchar Poczty Polskiej to zawody rozgrywane już piąty rok z rzędu, organizowane przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk.

- W nowej formie kontynuujemy ponad półwieczną tradycję międzynarodowych zawodów nawiązując do historycznej i sportowej tradycji pracowników Poczty Polskiej w Gdańsku - mówi dyrektor KL Lechia Stanisław Lange.
To właśnie gdański klub zainicjował prolog na dystansie 1000 m, w którym bez opłat mogą wystartować wszyscy chętni amatorzy, łącznie z rodzicami, dziećmi, a także seniorami.

- Chcemy w ten sposób promować aktywność fizyczną dla każdego, stąd rozgrywamy zawody w formule, w której każdy, kto ukończy trasę, jest zwycięzcą. Nie prowadzimy żadnej klasyfikacji. Jedynym warunkiem jest ukończenie trasy w czasie 20 minut. Można maszerować również z kijkami - zachęca dyrektor Lange.
Trasa tak jak przed rokiem, pętla prologu prowadzi ulicami: Podwale Staromiejskie, Tartaczna, Osiek, Refektarska, Podwale Staromiejskie i zamyka się na wysokości pomnika "Tym, co za Polskość Gdańska". Podobnie jak w poprzednich latach, stawkę poprowadzą chodziarze w oryginalnych strojach listonoszy Poczty Polskiej.

Zobacz start "Chodu z Listonoszem 2016"


- Nad prawidłową techniką chodu pracuje się latami. Prolog to jednak znakomita okazja, aby spróbować swoich sił i podpatrzeć lepszych od siebie. To, o czym powinniśmy pamiętać przy pierwszym starcie to: wyprost w kolanie, trzymanie się podłoża i długi krok "z bioderka" - mówi nam Kacper Kosecki, aktualny mistrz Polski juniorów w chodzie na 20 km.
Pierwszych zapisanych 600 osób przed startem prologu otrzyma w biurze zawodów pamiątkową koszulkę, a na mecie otrzyma pakiet regeneracyjny. Kartę startową na mecie należy wrzucić do przygotowanych pojemników. Z wszystkich kart losowane będą upominki. Uczestnicy przy odbiorze koszulki i karty startowej proszeni są o przekazanie minimalnej dobrowolnej kwoty 5-10 zł na cele charytatywne.

Chód z Listonoszem 2015


Poza startem w prologu atrakcją dla uczestników zawodów ma być strefa edukacyjna, którą przygotowuje Muzeum II Wojny Światowej. Będą tam prezentowane filmy, eksponaty oraz zostaną przygotowane konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych.

TAK RELACJONOWALIŚMY CHÓD Z LISTONOSZEM W UBIEGŁYM ROKU

Oprócz prologu dla amatorów rozegrane zostaną zawody na czterech innych dystansach. Dla kwalifikowanych chodziarzy odbędzie się Chód Kobiet i Chód Mężczyzn 10 km o Puchar Prezesa Poczty Polskiej z udziałem zawodników polskich i zagranicznych. Chód Juniorów i Młodzieżowców 20 km będzie miał status Mistrzostw Polski PZLA. Na klasycznym dystansie 5 km zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów oraz Chód Juniorek Młodszych i Młodzików. Na dystansie 3 km odbędą się Pomorskie Mistrzostwa Młodziczek.