stat

Zapisz się na Gdańsk Biega, zgarnij koszulkę

16 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Jeszcze do środy, do godz. 23:59 można zapisać się do startu w jubileuszowej, dziesiątej edycji "Gdańsk Biega". Bieg w formule "run for fun" na dystansie 3,3 oraz 6 km, bez pomiaru czasów i klasyfikacji odbędzie się w sobotę w samo południe na plaży w Brzeźnie. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali dla uczestników 2900 koszulek biegowychTUTAJ BEZPŁATNIE ZAPISZESZ SIĘ DO BIEGU

W "Gdańsk Biega" zwycięzcą jest każdy, kto pomimo jesiennej aury zmobilizuje się do wyjścia z domu i zdecyduje się na bieg indywidualny lub w zorganizowanej grupie. Jak pokazały wcześniejsze edycje w zabawie biorą udział zarówno uczniowie, przedszkolaki, znajomi z pracy, seniorzy, rodzice z wózkami, jak i profesjonalni sportowcy.

Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizatorzy z Gdańskiego Ośrodka Sportu przygotowali dla uczestników 2900 koszulek biegowych. Trafią do każdego uczestników, którzy do środy, do godz. 23:59 zapiszą się przez internet. Na liście wciąż są wolne miejsca. Zarejestrowani biegacze będą mogli je odebrać w czwartek oraz piątek w godz. 12-20 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM IMPREZY

Zobacz start do ubiegłorocznej edycji biegu.

W sobotę do biegu będzie mógł dołączyć każdy chętny, ale już bez pakietu startowego.

Imprezę poprzedzi wspólna rozgrzewka. O godzinie 11:45 przed sceną na plaży nie zabraknie rozruchu w rytmach Zumby. Bieg rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12.

Po ukończonym biegu każdy uczestnik będzie mógł zjeść gorącą grochówkę lub wegetariański barszcz ukraiński z tradycyjnej kuchni polowej. Nie zabraknie też rozgrzewającej herbaty oraz kawy. Dla tych, którzy będą mieli ochotę na wspólną fotografię organizatorzy przygotowali dwie fotobudki.