stat

Zgłoś swoją drużynę do Sztafety Firm. Wystartuj 25 maja

14 maja 2019, 11:00
Joanna Skutkiewicz

Już 25 maja na terenie gdańskiej AWFiS odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla firm. W wyścigu sztafetowym ścigać się będą przedsiębiorcy i pracownicy pomorskich przedsiębiorstw. Zapisy trwają do środy, 15 maja.
Udział w firmowej sztafecie to doskonały sposób na integrację pracowników i podnoszenie ich kwalifikacji do pracy w zespole. Emocje związane ze współodpowiedzialnością za wynik drużyny, endorfiny wywoływane przez aktywność fizyczną i niezwykła atmosfera zawodów to gwarancja spędzenia czasu w przyjemny i pożyteczny sposób.

Zespoły złożone z czterech osób będą miały do pokonania 15 km. Dwoje pierwszych zawodników przebiegnie po 2,5 kilometra, kolejne dwie osoby po 5 km. Dzięki zróżnicowaniu dystansów, udział mogą wziąć także biegacze stawiający swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie.Sztafety dla dzieciW tym roku po raz pierwszy odbędzie się także impreza towarzysząca dla dzieci i młodzieży - Baltic Kids Run - która rozegrana zostanie po biegu dla dorosłych. Dzięki temu rozwiązaniu najmłodsi uczestnicy będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli - już po biegu - będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Sztafeta do pokonania będzie miała dystans 4x400 m.

- Odpowiadając na potrzeby naszych uczestników i ich kibiców stworzyliśmy zawody dla najmłodszych, w których mogą wystartować dzieci od 4 do 15 lat. Cieszymy się, że w tym roku możemy zaproponować taką formę aktywności dla dzieci i młodzieży. Chcemy pokazać, że sport to zabawa i przyjemność. Sztafety uczą współpracy w grupie i szacunku dla wszystkich uczestników zespołu niezależnie od płci i wieku - mówi Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm i Baltic Kids Run.
Każda sztafeta małych zawodników w pakiecie startowym otrzyma cztery numery startowe, zwrotną pałeczkę z chipem oraz, już na mecie, cztery medale w klimacie morskim. Każdy z uczestników Baltic Kids Run otrzyma dyplom, a najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych puchary.

Dzieci i młodzież będą mogły także skorzystać ze strefy zabaw i edukacji, a także wziąć udział w warsztatach z zakresu rozsądnego korzystania z urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Nieodłącznym elementem imprezy jest ceremonia otwarcia z przemarszem olimpijskim, podczas krórej zaprezentowane zostaną wszystkie startujące drużyny. Kolejnym charakterystycznym punktem imprezy jest Piknik Firmowy, który staje się także doskonałą okazją do networkingu.

Integracja i zdrowieUczestnicy sztafet biorący udział w dotychczasowych edycjach imprezy chwalą sobie rodzinny klimat zawodów i poczucie integracji ze swoim zespołem. Do tego dochodzi aspekt prozdrowotny, okraszony nutką zdrowej rywalizacji. Co roku liczba startujących drużyn powiększa się, a drużyny chętnie wracają na start w kolejnych edycjach. Na tegorocznej liście startowej widnieją nazwy firm reprezentujące różne branże i zakątki województwa pomorskiego: Aptiv, Swarovski, Sineo, Intel, Yameo, Trefl, Baltix, Sprint S.A., Skat, Deltamarin, Bright Inventions, Kasa Krajowa, EkotechLAB, Huber Express, Bank BPH, ArmetBis, FujiFilm, Mercor S.A., Ned-Project, Nava, Antal, Remontowa Shipbuilding, RMDC, 3CityElectronics, PGS Software, Ambient System Sp. z o.o., Hampton by Hilton Gdańsk Airport, TU Zdrowie, WNS Global Services, Leasing Polski Sp. z o.o. Aplitt, Fundacja Hospicyjna, Latis, Salt Ship Design, Rockwell, Arla, Elhurt Sp. z o.o., Gedania, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o., Cekol, Lufthansa Systems, Comarch, Oceanic S.A., Hotel Almond Team, Alekseon SP. Z o.o.

Sztafeta Firm to także działania charytatywne. W tym roku partnerami imprezy została Fundacja Hospicyjna oraz inicjatywa Pomorze Biega i Pomaga. Każdy z zawodników będzie mógł wesprzeć daną organizację oraz dowiedzieć się więcej na temat przeprowadzanych akcji charytatywnych.

Zapisy na zawody firmowe trwają do 15 maja, zaś na Baltic Kids Run - do 20 maja. Zgłoszenia można dokonać elektronicznie.

Czy kiedykolwiek brałe(a)ś udział w biegu sztafetowym?
23%

tak, lubię tę formę rywalizacji

24%

tak, ale dawno temu

22%

nie, ale chciał(a)bym spróbować

31%

nie, nie interesuje mnie to

zakończona

łącznie głosów: 127