Znów można trenować na świeżym powietrzu. Trzymaj dystans, zasłaniaj usta i nos

20 kwietnia 2020, 12:15
ras.
Najnowszy artukuł na ten temat

Aplikacje dla biegaczy. Jaką wybrać?

Od poniedziałku, 20 kwietnia, znów możemy rekreacyjnie uprawiać sport w parkach, lasach oraz na bulwarach i plażach. Nadal obowiązuje jednak obowiązek utrzymywania dystansu minimum 2 m od innych osób oraz - za wyjątkiem przebywających w lasach - zasłaniania ust i twarzy.Pierwszy dzień otwartych plaż i lasówOgraniczenia dotyczące przemieszczania się w celach rekreacyjnych, zamknięcia skwerów, lasów, bulwarów, plaż i parków obowiązywały od 1 kwietnia. Rząd zalecał, aby potrzeby związane z aktywnością fizyczną w tym czasie realizować poprzez trenowanie w domu.

Lepiej mieli ci posiadający ogródki, tarasy lub duże balkony. Tym, którzy wychodzili pobiegać choćby w pojedynkę, groziły mandaty, a w najlepszym przypadku pouczenia ze strony policji. Przekonali się o tym nawet zawodowi sportowcy.

- Policja zatrzymała mnie raz czy dwa, gdy biegałem w parku Reagana. Obeszło się jednak bez mandatu - opowiadał nam piłkarz Lechii Gdańsk Michał Nalepa.

Trasy biegowe w Trójmieście - ciekawe lokalizacjeOd poniedziałku, 20 kwietnia, ponownie możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Nadal wyłączone z użytku pozostają zewnętrzne siłownie, ale zgodnie z ostatnim rozporządzeniem lasy, parki, promenady, bulwary oraz plaże zostały ponownie otwarte.

To oznacza, że znów możemy bez obaw biegać i jeździć na rolkach czy rowerze. Najlepiej w pojedynkę. Cały czas należy utrzymywać dystans przynajmniej 2 metrów od innej osoby. Ponadto, za wyjątkiem osób przebywających w lasach, trzeba zakrywać usta i nos.

Nie oznacza to, że wybierając się na trening, musimy korzystać z maseczek ochronnych. W tej roli sprawdzi się asortyment, z którego wielu z nas korzysta na co dzień: kominy, chusty, a nawet maski antysmogowe. Przy obecnych temperaturach powietrza nie będzie to wprawdzie najwygodniejsze rozwiązanie, ale zgodne z obowiązującym rozporządzeniem.

Maski dla biegaczy - moda czy konieczność?

Czy w najbliższym czasie zamierzasz trenować na świeżym powietrzu?
72%

tak, zamierzam w pełni skorzystać z poluzowania obostrzeń

20%

raczej tak, ale krótko i od czasu do czasu

8%

nie, bez względu na zmniejszenie ograniczeń

zakończona

łącznie głosów: 423

ras.