Zrzuć zbędne kilogramy jak Anna Mikucka. Fitness dla każdego

11 maja 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Pokonają ponad 400 km ze Świnoujścia do Gdyni dla ciężko chorego. Możesz pomóc

Zobacz jak na swoją metamorfozę pracowała Anna Mikucka.

Anna Mikucka zrzuciła 28 kilogramów dzięki diecie i ćwiczeniom z trenerem personalnym, który obecnie prowadzi studio Fit & Fizjo Team zobacz na mapie Gdańska. - Dopiero regularne treningi pomagają odzyskać sprawność - mówi mieszkanka Gdańska.

Anna Mikucka w tym roku kończy 40 lat. Gdańszczanka jeszcze trzy lata temu ważyła 99 kg. Wtedy postanowiła zmienić dietę, dzięki czemu przez dwa lata zrzuciła 20 kg.

- Pewnego dnia sąsiad z bloku pochwalił moje osiągnięcie i zapytał, czy ćwiczę. Odpowiedziałam, że dopiero się nad tym zastanawiam, bo miałem zerwane więzadła krzyżowe i problemy z kolanami. Okazało się, że sąsiad jest trenerem personalnym. Zaprosił mnie na trening. Poszłam z czystej ciekawości - mówi pani Ania.
Sąsiadem z bloku okazał się Artur Cybulski, który razem z żoną Ewą i Agnieszką Kaczmarską prowadzi studio Fit & Fizjo Team zobacz na mapie Gdańska.

Mimo wielu obaw, po pierwszych zajęciach jego nowa podopieczna błyskawicznie połknęła bakcyla. Przez rok współpracy zrzuciła kolejne 8 kg, ale jak podkreśla, nie o wagę tu chodzi.

- Chodzi nie o liczby na wadze, o to, co widzisz w lustrze. O samopoczucie, energię i obwody. Spadały z tygodnia na tydzień, nie nadążałam ze zmianą garderoby. Odchudzanie bez aktywności fizycznej nigdy nie da nam tego, co przy regularnych treningach. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez ćwiczeń. A przecież pierwsze zajęcia, na których nie potrafiłam wykonać poprawnie przysiadu, uświadomiły mi, jak byłam niesprawna - mówi Mikucka.

Przeczytaj o Izabeli Bieszke, która schudła 56 kgAnna trenuje trzy, cztery razy w tygodniu, trening trwa ok. godziny. Zajęcia opierają się na zróżnicowanych ćwiczeniach.

- Artur, zaczynając ze mną współpracę, sprawdził dokładnie, co jestem w stanie zrobić. Nigdy nie było schematów, a indywidualne podejście. Wykonuję ćwiczenia od torów przeszkód po pracę na ciężarach, w trakcie jednych zajęć robimy mnóstwo rzeczy: stepy, piłki, gumy, liny, ćwiczenia z własnym ciałem. Poza tym mój trener to świetny kumpel i motywator. Potrafił dotrzeć nawet do mnie, do mistrzyni wymówek - wyjaśnia gdańszczanka.

Przeczytaj co najlepiej jeść przed i po treningu

Stworzenie przyjaznych warunków dla osób, które z różnych powodów wstydzą się i nie chodzą na duże siłownie oraz dla tych, którzy od jakiegoś czasu ćwiczą i nie widzą efektów - to główna idea Fit & Fizjo Team.

- Jako trener często widziałem, jak osoby kręcą się od sprzętu do sprzętu i rezygnują po kilku wizytach. Wstydzą się, że ktoś patrzy i ocenia - jak ćwiczysz, jakie ciuchy nosisz. Jest coraz więcej dużych siłowni, gdzie instruktorzy są, ale sami z siebie nie zwracają uwagi na ćwiczących. Ludzie wchodzą, nie wiedzą, co robią i wychodzą z bólami kolan czy kręgosłupa. U nas zajęcia prowadzone są codziennie i na każdych jest instruktor, który pilnuje, aby ludzie ćwiczyli efektywnie i bezpiecznie. Zajęcia są krótkie, bo 40-minutowe, ale intensywne i podkręcające metabolizm - tłumaczy Artur Cybulski.

Sprawdź, jak walczą z nadwagą w programie Ekstra FanW studiu są dwa pomieszczenia: jedno do treningów indywidualnych lub w parze, a drugie dla grupy do dwunastu osób. Rezerwacji na dane godziny można dokonywać przez aplikację na telefon Booksy.com. Dzięki temu na zajęciach nigdy nie ma sytuacji, w której trener ma pod opieką zbyt wiele osób, aby skutecznie je prowadzić.

- Nie mamy maszyn, pracujemy na wolnych ciężarach, sztangach, hantlach, stepach, gumach, bandach, workach i piłkach. Jesteśmy nastawieni głównie na pracę z paniami, ale mężczyźni jak najbardziej są u nas mile widziani i również pojawiają się na treningach. Poza tym w cenie karnetów układamy plany żywieniowe, a na miejscu można skorzystać z usługi fizjoterapeuty. Stawiamy także na uświadamianie ludzi, że w dbaniu o formę nie chodzi jedynie o obcinanie kalorii i ćwiczenia cardio - mówi Cybulski.
Karnet na osiem 40-minutowych zajęć w Fit & Fizjo Team kosztuje 160 zł, a na dwanaście - 220 zł.
Jaki jest twój skuteczny sposób na odchudzanie?
12%

zwiększonna aktywność fizyczna

52%

połączenie: aktywność fizyczna i właściwa dieta

8%

restrycyjna dieta

2%

słucham, co pomogło innym i to stosuję

1%

nie mam jednego

15%

wciąż szukam takiego

10%

nie odchudzam się, gdyż z każdą wagą czuję się dobrze

zakończona

łącznie głosów: 507