stat

Zrzuć zbędne kilogramy jak Anna Mikucka. Fitness dla każdego

11 maja 2019, 10:00
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Inżynier Krzysztof Miłosz jedzie po kolarskiego "Wielkiego Szlema"

Zobacz jak na swoją metamorfozę pracowała Anna Mikucka.

Anna Mikucka zrzuciła 28 kilogramów dzięki diecie i ćwiczeniom z trenerem personalnym, który obecnie prowadzi studio Fit & Fizjo Team zobacz na mapie Gdańska. - Dopiero regularne treningi pomagają odzyskać sprawność - mówi mieszkanka Gdańska.

Anna Mikucka w tym roku kończy 40 lat. Gdańszczanka jeszcze trzy lata temu ważyła 99 kg. Wtedy postanowiła zmienić dietę, dzięki czemu przez dwa lata zrzuciła 20 kg.

- Pewnego dnia sąsiad z bloku pochwalił moje osiągnięcie i zapytał, czy ćwiczę. Odpowiedziałam, że dopiero się nad tym zastanawiam, bo miałem zerwane więzadła krzyżowe i problemy z kolanami. Okazało się, że sąsiad jest trenerem personalnym. Zaprosił mnie na trening. Poszłam z czystej ciekawości - mówi pani Ania.
Sąsiadem z bloku okazał się Artur Cybulski, który razem z żoną Ewą i Agnieszką Kaczmarską prowadzi studio Fit & Fizjo Team zobacz na mapie Gdańska.

Mimo wielu obaw, po pierwszych zajęciach jego nowa podopieczna błyskawicznie połknęła bakcyla. Przez rok współpracy zrzuciła kolejne 8 kg, ale jak podkreśla, nie o wagę tu chodzi.

- Chodzi nie o liczby na wadze, o to, co widzisz w lustrze. O samopoczucie, energię i obwody. Spadały z tygodnia na tydzień, nie nadążałam ze zmianą garderoby. Odchudzanie bez aktywności fizycznej nigdy nie da nam tego, co przy regularnych treningach. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez ćwiczeń. A przecież pierwsze zajęcia, na których nie potrafiłam wykonać poprawnie przysiadu, uświadomiły mi, jak byłam niesprawna - mówi Mikucka.

Przeczytaj o Izabeli Bieszke, która schudła 56 kgAnna trenuje trzy, cztery razy w tygodniu, trening trwa ok. godziny. Zajęcia opierają się na zróżnicowanych ćwiczeniach.

- Artur, zaczynając ze mną współpracę, sprawdził dokładnie, co jestem w stanie zrobić. Nigdy nie było schematów, a indywidualne podejście. Wykonuję ćwiczenia od torów przeszkód po pracę na ciężarach, w trakcie jednych zajęć robimy mnóstwo rzeczy: stepy, piłki, gumy, liny, ćwiczenia z własnym ciałem. Poza tym mój trener to świetny kumpel i motywator. Potrafił dotrzeć nawet do mnie, do mistrzyni wymówek - wyjaśnia gdańszczanka.

Przeczytaj co najlepiej jeść przed i po treningu

Stworzenie przyjaznych warunków dla osób, które z różnych powodów wstydzą się i nie chodzą na duże siłownie oraz dla tych, którzy od jakiegoś czasu ćwiczą i nie widzą efektów - to główna idea Fit & Fizjo Team.

- Jako trener często widziałem, jak osoby kręcą się od sprzętu do sprzętu i rezygnują po kilku wizytach. Wstydzą się, że ktoś patrzy i ocenia - jak ćwiczysz, jakie ciuchy nosisz. Jest coraz więcej dużych siłowni, gdzie instruktorzy są, ale sami z siebie nie zwracają uwagi na ćwiczących. Ludzie wchodzą, nie wiedzą, co robią i wychodzą z bólami kolan czy kręgosłupa. U nas zajęcia prowadzone są codziennie i na każdych jest instruktor, który pilnuje, aby ludzie ćwiczyli efektywnie i bezpiecznie. Zajęcia są krótkie, bo 40-minutowe, ale intensywne i podkręcające metabolizm - tłumaczy Artur Cybulski.

Sprawdź, jak walczą z nadwagą w programie Ekstra FanW studiu są dwa pomieszczenia: jedno do treningów indywidualnych lub w parze, a drugie dla grupy do dwunastu osób. Rezerwacji na dane godziny można dokonywać przez aplikację na telefon Booksy.com. Dzięki temu na zajęciach nigdy nie ma sytuacji, w której trener ma pod opieką zbyt wiele osób, aby skutecznie je prowadzić.

- Nie mamy maszyn, pracujemy na wolnych ciężarach, sztangach, hantlach, stepach, gumach, bandach, workach i piłkach. Jesteśmy nastawieni głównie na pracę z paniami, ale mężczyźni jak najbardziej są u nas mile widziani i również pojawiają się na treningach. Poza tym w cenie karnetów układamy plany żywieniowe, a na miejscu można skorzystać z usługi fizjoterapeuty. Stawiamy także na uświadamianie ludzi, że w dbaniu o formę nie chodzi jedynie o obcinanie kalorii i ćwiczenia cardio - mówi Cybulski.
Karnet na osiem 40-minutowych zajęć w Fit & Fizjo Team kosztuje 160 zł, a na dwanaście - 220 zł.
Jaki jest twój skuteczny sposób na odchudzanie?
12%

zwiększonna aktywność fizyczna

52%

połączenie: aktywność fizyczna i właściwa dieta

8%

restrycyjna dieta

2%

słucham, co pomogło innym i to stosuję

1%

nie mam jednego

15%

wciąż szukam takiego

10%

nie odchudzam się, gdyż z każdą wagą czuję się dobrze

zakończona

łącznie głosów: 507