III etap odmrażania sportu. Od poniedziałku otwarte hale i sale

17 maja 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
dak.
Hale sportowe będą otwarte od poniedziałku, 18 maja. Więcej zdjęć (9)

Hale sportowe będą otwarte od poniedziałku, 18 maja.

fot. sportgdansk.pl

Hale sportowe będą otwarte od poniedziałku, 18 maja.

fot. sportgdansk.pl

Od poniedziałku, 18 maja otwarte zostaną hale i sale sportowe. Ponadto zwiększy się liczba osób, które mogą jednocześnie ćwiczyć na otwartych obiektach. Rusza trzeci etap odmrażania aktywności fizycznej.Stadiony i hale sportowe w TrójmieścieOtwarcie sal i hal sportowych18 maja, w poniedziałek zostaną otarte sale i hale sportowe. Limity osób, które mogą jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni.

W salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady:
  • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.


Branża fitness nadal zamknięta. Boi się bankructw - ankieta

Infrastruktura zewnętrzna o charakterze otwartymOd 18 maja zostaną także zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym. Na obiektach takich jak: stadiony sportowe, boiska otwarte i półotwarte (szkolne, wielofunkcyjne, typu Orlik), infrastruktura zewnętrzna do uprawiania, sportów motorowych i lotniczych, skocznie narciarskie, otwarte tory łucznicze, otwarte tory wrotkarskie, otwarte tory kolarskie (w tym do kolarstwa górskiego), otwarte obiekty do paintballa, otwarte tory rolkowe, otwarte skateparki, otwarte tory gokartowe będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób i 2 trenerów.

Gry dla 6 osób. Niektóre retroNa pełnowymiarowych boiskach piłkarskich jednocześnie będzie mogło przebywać 22 zawodników i 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób i 3 trenerów. W tym przypadku trzeba zachować 5-metrową strefę buforową.Duże boiska czy małe, ćwiczyć może tyle samo osób. Czy tak powinno być?W przypadku otwartych strzelnic - na jednej osi strzeleckiej będzie mogła przebywać liczba osób nie większa niż połowa stanowisk strzeleckich oraz 1 trener. Z kolei 16 maja działalność wznowiły tory wyścigowe koni i psów, jednak bez udziału publiczności.

Cały czas musimy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Szatnie i węzeł sanitarny (oprócz WC) będą wciąż pozamykane.

Inaczej będzie w przypadku infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych. Na danej jednostce będzie mogło przebywać tyle osób, ile wynosi dopuszczalna liczba - zgodna z dokumentacją konkretnej jednostki pływającej. Zasady dystansu społecznego oraz obowiązek zakrywania nosa i ust wciąż obowiązują w marinach, przystaniach, torach, wyciągach itd.

Obiekty sportowe otwierane są etapamidak.