Rusz się! Paulina Frankowska i Bartłomiej Barczak - morsowanie i treningi biegowe

16 stycznia 2020, 7:00
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Co sobotę o godz. 11:30 Paulina Frankowska i Bartłomiej Barczak zapraszają do wspólnego morsowania przy Polance Redłowskiej. Natomiast co niedzielę w tym samym miejscu o godz. 10 prowadzą bezpłatne treningi biegowo-ogólnorozwojowe. Para, którą połączyła pasja do sportu to kolejni bohaterowie cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Marcinie Kotłowskim. 30 stycznia przedstawimy Dawida Susickiego i treningi Street Workout.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluPaulina Frankowska i Bartłomiej Barczak to trójmiejscy trenerzy personalni, pracujący na co dzień w sieci klubów Zdrofit. Prywatnie są parą od ponad dwóch lat. Poznali się oczywiście w siłowni, choć wcześniej byli związani ze sportami zespołowymi.

Paulina, która pochodzi z Gdyni, była siatkarką w zespole Alpat Gdynia. Zanim zainteresowała się fitnessem funkcjonalnym i zdrowym żywieniem, amatorsko grała w siatkówkę na uczelni.

Z kolei pochodzący z Gniewkowa pod Toruniem Bartek, swego czasu był bramkarzem Lechii Gdańsk w piłkarskiej Młodej Ekstraklasie oraz w III-ligowych rezerwach biało-zielonych.

- Niecały rok po tym jak zaczęliśmy się spotykać, poprowadziliśmy wspólny projekt w postaci obozu sportowego. Wtedy zaczął kiełkować pomysł, aby podjąć regularną, wspólną inicjatywę - mówi nam Paulina.
Para wprowadziła plany w życie organizując bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych. Co sobotę o godz. 11:30 zapraszają na Polankę Redłowską na morsowanie.

- To spotkanie w formie prozdrowotnej. Wspólnie robimy trwającą 10-15 minut dynamiczną rozgrzewkę w formie biegowej, do której wykorzystujemy między innymi schody, a następnie wchodzimy do wody. Przychodzi po 15-20 osób w różnym wieku. Nie ma żadnych obostrzeń, o ile oczywiście ktoś nie ma przeciwwskazań lekarskich. Zaczęliśmy w połowie października i będziemy się kąpać do momentu, do którego będzie sprzyjała temu pogoda - wyjaśnia Paulina Frankowska.
Natomiast w każdą niedzielę o godz. 10, w tym samym miejscu Paulina i Bartek organizują treningi biegowo-ogólnorozwojowe.

- Te zajęcia będą za każdym razem dostosowane do poziomu ćwiczących. Organizujemy je z myślą o wszystkich, którzy chcą uprawiać sport amatorsko. Stawiamy przede wszystkim na ćwiczenia biegowe z elementami stabilizacyjnymi. Wykorzystywać będziemy obciążenie własnego ciała oraz ukształtowanie polanek, schody i pagórki. Wystarczy przyjść w dresie i wygodnych butach - zachęca Barczak.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE