stat

Amerykański producent e-papierosów otworzył biuro w Gdańsku

17 września 2019, 14:25
erka

Global Business Services Center otworzył oficjalnie w Gdańsku amerykański producent elektronicznych inhalatorów nikotyny - JUUL Labs. Centrum zatrudnia już 70 pracowników, którzy wspierają działania firmy na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Amerykańska firma jest pierwszą tego typu inwestycją ulokowaną w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.W pierwszej fazie, kiedy do Centrum byli rekrutowani pierwsi pracownicy, miało ono wspierać funkcje finansowo-księgowe dla regionu EMEA (Europa Środkowo-Wschodnia i Afryka). Jednak obecnie Centrum zlokalizowane w gdańskiej Alchemii urosło nie tylko pod względem zatrudnienia, ale również funkcji, jaką pełni w strukturach JUUL Labs.

- Centrum finansowe w Gdańsku już w tej chwili wspiera wszystkie rynki z regionu EMEA, na których działa JUUL Labs. Tempo naszego rozwoju sprawia, że w chwili obecnej musimy myśleć nie o regionalnym, a o globalnym centrum wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze efektywniej realizować nasze zobowiązanie - mówi Grant Winterton, prezes JUUL Labs w regionie EMEA. - Wybraliśmy Polskę i Gdańsk ze względu na ich potencjał i wysokie kwalifikacje polskich pracowników. Ponadto Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdańsk oferują doskonałe warunki dla szybko rozwijających się firm, takich jak nasza.
- Decyzja JUUL Labs o stworzeniu pierwszego Centrum finansowego na tak wczesnym etapie rozwoju w regionie EMEA jest podejściem bezprecedensowym i wyraźnym znakiem innowacyjnego myślenia o misji korporacyjnej, realizacji biznesu na skalę globalną i pomocy konsumentom w tym regionie. Było to możliwe tylko dlatego, że udało nam się znaleźć i zatrudnić wyjątkową grupę specjalistów ds. finansów i księgowości w Gdańsku, którzy będą odpowiedzialni za kompleksowe wsparcie księgowe na rynkach w regionie i poza nim. Pełny zakres świadczenia usług jest wciąż finalizowany, ale jasne jest, że mamy duży potencjał poza finansami i rachunkowością, a Global Business Services Center odegra istotną rolę w przyszłym rozwoju firmy - mówi Michał Gryglewski, head of Global Business Services Center JUUL Labs w Gdańsku.
Firma JUUL Labs, start-up z Doliny Krzemowej, która w ostatnich latach zdominowała amerykański rynek elektronicznych inhalatorów nikotyny, rozszerza obecnie swój międzynarodowy zasięg. Firma zatrudnia ponad 4 tys. osób - w tym ok. 130 pracowników w dwóch lokalizacjach w Polsce. W Europie firma jest obecna już w: Polsce, Francji, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Ukrainie, Belgii i Portugalii.
Czy uważasz, że e-papierosy są bezpieczne dla zdrowia?
6%

tak, są całkowicie bezpieczne

26%

są bezpieczniejsze dla zdrowia od zwykłych papierosów, ale mają swoje wady

68%

nie, są tak samo niebezpieczne dla zdrowia jak zwykłe papierosy

zakończona

łącznie głosów: 701

erka