Arrow Electronics otwiera biuro w Gdańsku

13 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
VIK

Amerykański koncern Arrow Electronics, dostawca technologii elektronicznych, rozszerza działalność w Polsce i otwiera biuro w Gdańsku. Firma poszukuje nowych pracowników o różnych kwalifikacjach i poziomie wykształcenia.Arrow Electronics z siedzibą w Denver jest jednym z największych dostawców technologii związanych z produktami komputerowymi i komponentami elektronicznymi na całym świecie. Firma ma swoje oddziały w ponad 465 lokalizacjach w przeszło 90 krajach. Od ponad 12 lat jest obecna w Polsce, prowadzi swoje biura w Katowicach, Krakowie i Warszawie, Gdyni, a teraz otwiera nowe biuro w Gdańsku w kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Arrow poszukuje nowych pracowników o różnych kwalifikacjach i poziomie wykształcenia do pracy w zakresie m.in. obsługi klienta, inżynierii, finansów, zasobów ludzkich, logistyki-łańcuchów dostaw.

Amerykański koncern tworzy innowacyjne rozwiązania dla około 125 000 wiodących producentów technologii elektronicznych stosowanych w domach, przedsiębiorstwach i życiu codziennym. Wspomaga klientów w takich dziedzinach jak chmura informatyczna, mobilność, analiza danych, internet rzeczy, kosmonautyka i obronność oraz analityka biznesowa. Arrow pomaga przekształcać innowacyjne pomysły firm w gotowe urządzenia i inteligentne rozwiązania.

- Region metropolitalny Gdańska rozwija się szybko i cieszymy się, że możemy być częścią tych zmian. W szczególności, jeśli chodzi o nowe technologie i przyszłe rynki, Gdańsk jest jednym z najważniejszych ośrodków w Europie Wschodniej, co miało dla nas kluczowe znaczenie w wyborze tej lokalizacji - mówi Adam Stoch, wiceprezes zarządu Arrow Services.
- Arrow to firma, która wzbogaci nasz region i rynek pracy o kolejne ciekawe propozycje i możliwości rozwoju kariery. Inwestycja przyczyni się tym samym do rozbudowy ekosystemu sektora nowoczesnych usług dla biznesu, który zatrudnia obecnie na Pomorzu ponad 21 000 osób i jest jednym z priorytetowych sektorów naszego województwa - twierdzi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Amerykańskie koncerny chętnie inwestują w Trójmieście. Od lat obecny jest tu Intel, Amazon, Jeppesen, Epam, czy Acxiom z sektora ICT oraz Thomson Reuters, Sony Pictures, OIE Support, State Street, Staples czy First Data z sektora SSC.

VIK