Asseco Poland na siedzibę swojej nowej spółki wybrało Gdynię

27 lutego 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring

Zarząd rzeszowskiej firmy Asseco Poland zdecydował, że w Gdyni będzie siedziba nowo powołanej spółki Asseco Data Systems. Powstała ona poprzez połączenie sześciu polskich firm z Grupy Asseco, w tym dwóch spółek z Trójmiasta - Combidata Poland i Z.U.I Otago.- Kiedy przejęliśmy Prokom, miałem wyrzuty sumienia, że zabieramy Gdyni ważną spółkę. Z tym długiem zostałem - powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. - Dziś nadarzyła się okazja spłacić ten dług. Powołaliśmy spółkę, która już teraz może pretendować do miana jednej z największych polskich firm IT i jej siedziba jest w Gdyni. W mieście nowoczesnym i atrakcyjnym dla biznesu. Codziennie doświadczamy tego, bo zespoły Asseco Poland pracują tutaj od lat.
Asseco Data Systems (ADS) zostało zbudowane na bazie wiedzy i wieloletniego doświadczenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco - ADH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. ADS dostarcza produkty i usługi IT, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Po konsolidacji ma 13 biur w 10 miastach.

- W ramach jednej firmy skupiliśmy unikatowe kompetencje ekspertów i specjalistów. Obecnie zatrudniamy prawie 700 osób, z czego w Gdyni - 65. Do wakacji planujemy mieć łącznie ponad 1000 osób we wszystkich 10 lokalizacjach. Z takim zatrudnieniem i przychodami na poziomie 400 mln zł możemy śmiało pretendować do miana jednej z czołowych firm IT w Polsce - powiedział Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems.
Asseco Data Systems dostarcza produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Działalność spółki skoncentrowana zostanie na obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji administracji samorządowej na rynku lokalnym. W ofercie ADS są systemy przeznaczone dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Ponadto jest największym polskim centrum, obsługującym podpis elektroniczny. Zakres działania spółki obejmuje zarządzanie dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej. Jest ona także liderem sektora usług szkoleniowych oraz dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji. W skali globalnej, Grupa Asseco jest 6. co do wielkości graczem na rynku oprogramowania w Europie, który działa w 54 państwach na całym świecie.