Asseco konsoliduje spółki

28 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 5 lat)
erka

Zarząd Asseco Poland zdecydował o powołaniu spółki Asseco Data Systems SA. Powstanie ona poprzez połączenie sześciu polskich firm z Grupy Asseco, w tym dwóch spółek z Trójmiasta - Combidata Poland i Z.U.I Otago.Asseco Data Systems będzie dostarczało produkty i usługi, bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Działalność spółki skoncentrowana zostanie na obsłudze przedsiębiorstw oraz instytucji administracji samorządowej na rynku lokalnym.

W ofercie Aseco Data Systems znajdą się także systemy dedykowane dla klientów na poziomie ogólnopolskim, np. z branży leasingowej i finansowej. Będzie to także największe polskie centrum, obsługujące podpis elektroniczny. Zakres działania spółki obejmie obszar zarządzania dokumentami elektronicznymi oraz usługi drukowania i korespondencji masowej. Spółka ma stać się także liderem sektora usług szkoleniowych i dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji. ADS będzie też zarządzało nowoczesnymi ośrodkami przetwarzania danych.

- W ramach jednej firmy skupimy unikatowe kompetencje blisko tysiąca ekspertów i specjalistów. Pozwoli nam to stać się wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT. Powołanie ADS przyniesie szereg korzyści dla naszych obecnych oraz przyszłych klientów, którzy uzyskają dostęp do szerszej oferty innowacyjnych i konkurencyjnych produktów, usług oraz rozwiązań. Dzięki większemu potencjałowi, dużemu know-how oraz bardzo dobrej znajomości potrzeb klientów, spółka będzie mogła stać się jeszcze lepszym partnerem do współpracy - mówi Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems SA.
Swoją działalność operacyjną ADS rozpocznie na początku 2016 roku w dziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Struktura firmy oparta zostanie na pionach biznesowych, które będą odpowiadały za określone produkty, usługi oraz klientów.

erka