Atena dołącza do Grupy Ergo

16 maja 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
erka
Najnowszy artukuł na ten temat

Zmiany w zarządzie Ergo Hestii

Atena Usługi Informatyczne i Finansowe dołącza do Grupy Ergo. Od ponad 25 lat spółka jest dostawcą własnego oprogramowania oraz usług informatycznych dla polskiego rynku ubezpieczeniowego, w tym dla swojego głównego klienta, spółki Ergo Hestia.



Dzięki transakcji z grupą Ergo założyciel i właściciel Ateny, Waldemar Kwaśnik, chce zapewnić firmie i jej pracownikom globalny rozwój. Grupa Ergo zamierza wzmocnić współpracę i wykorzystanie know-how Ateny na rzecz spółek w grupie. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.

- Atena będzie kontynuować bliską współpracę z Ergo Hestią, wspierając utrzymanie wiodącej pozycji w zakresie innowacyjnych cyfrowych rozwiązań i usług ubezpieczeniowych w Polsce. Doceniamy osiągnięcia Ateny w budowie oprogramowania dla rynku ubezpieczeń, cieszymy się, że możemy wykorzystać jej potencjał i rozwiązania w rozwoju naszego globalnego biznesu - mówi Tomasz Smaczny, globalny dyrektor IT Grupy Ergo.
- Przyłączenie Ateny do Grupy Ergo jest konsekwencją wieloletniej, obopólnie korzystnej współpracy z STU Ergo Hestia. Owocem tej współpracy jest najbardziej innowacyjna platforma technologiczna i pakiet zaawansowanych usług IT dla rynku ubezpieczeniowego. Potencjał Ateny to przede wszystkim kompetentny personel, który zrealizował wiele pionierskich projektów. Jestem przekonany, że po dołączeniu do globalnego zespołu IT Ergo, Atena będzie istotnym czynnikiem przyspieszającym cyfrową transformację branży ubezpieczeniowej - dodaje Waldemar Kwaśnik, założyciel i właściciel Ateny.
Jak twierdzi Justyna Wajs, prezes zarządu Ateny, to ważna zmiana dla firmy, która zapewnia jej możliwość działania na szerszą skalę w Europie i na rynkach globalnych.

- Transakcja z Ergo jest dowodem uznania dla zaangażowania wszystkich pracowników Ateny w budowanie najbardziej rozpoznawalnej i odnoszącej największe sukcesy firmy informatycznej na rynku ubezpieczeniowym w Polsce. Po dołączeniu do globalnego zespołu IT grupy Ergo, Atena wzmocni możliwości rozwoju i bycia źródłem innowacji w dziedzinie ubezpieczeń. Cieszymy się, że dołączamy do rodziny Ergo - twierdzi Wajs.

erka