Białoruska firma z branży IT otwiera biuro w Gdańsku

9 czerwca 2021, 8:00
VIK
Firma Agente ma swoje centrum deweloperskie w Mińsku, biuro w Nowym Jorku, a teraz także w Gdańsku. Więcej zdjęć (1)

Firma Agente ma swoje centrum deweloperskie w Mińsku, biuro w Nowym Jorku, a teraz także w Gdańsku.

fot. materiały prasowe

Firma Agente ma swoje centrum deweloperskie w Mińsku, biuro w Nowym Jorku, a teraz także w Gdańsku.

fot. materiały prasowe

Białoruska firma Agente zajmująca się projektowaniem oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku. Nowa lokalizacja pozwoli firmie na sprawniejszy kontakt i bardziej efektywną obsługę europejskich klientów. Firma trafiła do Gdańska dzięki programowi samorządowemu Come2Pomerania i rządowemu Poland.Business Harbour. Oba wspierają relokację białoruskich firm i specjalistów do Polski.Agente to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań programistycznych z bogatym doświadczeniem w dziedzinie UX/UI designu. Zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i rozwijaniem niestandardowych aplikacji internetowych i mobilnych. Firma współpracuje zarówno ze start-upami, jak i międzynarodowymi markami, wspierając klientów z branży e-learningowej, ochrony zdrowia, PropTech, medialnej czy handlowej.

- Dzięki obecności w Polsce możemy nawiązać jeszcze bliższe relacje z naszymi europejskimi, a zwłaszcza skandynawskimi klientami. Nowa lokalizacja daje  nam również lepszą pozycję dla globalnego rozwoju firmy. Dogodne położenie Gdańska sprawia, że zespół Agente będzie bardziej elastyczny i łatwiej dostępny dla swoich europejskich klientów - mówi Andrew Terehin, CEO Agente.
- Głównym czynnikiem, który zaważył o wyborze Gdańska na lokalizację naszej nowej siedziby, był fakt, że posiada on silny sektor IT i łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, który zawdzięcza dużej liczbie uczelni technicznych w regionie. Z tego względu Trójmiasto wybiera wiele znanych firm z branży, a my z przyjemnością dołączymy do tego grona - dodaje Oleg Romeyko, CTO Agente.
Wybór lokalizacji w Gdańsku to efekt działań lokalnej inicjatywy Come2Pomerania stworzonej przez Invest in Pomerania oraz rządowego programu Poland.Business Harbour. Oba programy wspierają relokację białoruskich firm i specjalistów do Polski. Come2Pomerania to baza wiedzy dla firm, start-upów i specjalistów IT zainteresowanych przeniesieniem swojej działalności na Pomorze. Inicjatywa pomogła już trzem spółkom przenieść się do regionu, a ponad 10 kolejnych jest w trakcie procesu. Poland.Business Harbour to program rządowy ułatwiający specjalistom IT, start-upom i innym firmom z Białorusi bezproblemową relokację na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. 

- Pomorze potrzebuje ambitnych i innowacyjnych firm, takich jak Agente. Tutejszy sektor IT nieustannie się rozwija i skutecznie pozyskuje nowych klientów. Dzięki programowi Come2Pomerania mogliśmy zaoferować szeroki zakres wsparcia dedykowany firmom relokującym się na Pomorze zza wschodniej granicy. Jestem przekonany, że nowa lokalizacja będzie dla Agente punktem zwrotnym - mówi Bartosz Wojtasiak, Project Manager w Invest in Pomerania.
Agente to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania full-stack z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku IT i ponad 400 zakończonymi dla klientów z całego świata. Firma ma swoje centrum deweloperskie w Mińsku, biuro w Nowym Jorku, a teraz także w Gdańsku.

VIK

Opinie wybrane


wszystkie opinie (155)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.