Bierzemy kredyty na remont mieszkania

23 lipca 2021, 13:10
erka
Wśród starających się o kredyt dominują ci, którzy jako powód zapożyczania się wskazują remont mieszkania. Więcej zdjęć (1)

Wśród starających się o kredyt dominują ci, którzy jako powód zapożyczania się wskazują remont mieszkania.

fot. 123rf/ sidelnikov

Wśród starających się o kredyt dominują ci, którzy jako powód zapożyczania się wskazują remont mieszkania.

fot. 123rf/ sidelnikov

Z danych opublikowanych przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że niemal co drugi Polak jest obecnie kredytobiorcą bądź pożyczkobiorcą. Równie popularny co kredyt na mieszkanie jest kredyt gotówkowy - 42 proc. wszystkich czynnych zobowiązań stanowią kredyty konsumpcyjne. Kto i na co przeznacza pożyczoną z banku gotówkę?Jak wynika z Barometru Oszczędności publikowanego przez Krajowy Rejestr Długów, najwięcej Polaków (17 proc.) dysponuje odłożoną kwotą w przedziale 1-5 tys. zł. Mniej niż 1 tys. zł na "czarną godzinę" posiada 11,5 proc. badanych. Do większych oszczędności, powyżej 50 tys. zł, przyznaje się tylko 7 proc. badanych.

Kredyty mieszkaniowe. Nawet cztery miesiące oczekiwania na decyzję bankuSieć ekspertów kredytowych Gold Finance przeanalizowała strukturę udzielanych za ich pośrednictwem kredytów gotówkowych. Najczęściej decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego podejmowały osoby w wieku 30 - 39 lat (38 proc.) oraz 40 - 49 lat (31 proc.). Najrzadszymi kredytobiorcami są osoby poniżej 20 roku życia. Było to zaledwie 4 proc. wszystkich klientów.

Ranking 2021: najlepsi doradcy kredytowi w TrójmieścieWśród osób, które za pośrednictwem Gold Finance wnioskowały o kredyt gotówkowy, dominowały te, które jako powód zapożyczania się wskazywały chęć remontu mieszkania czy też wykończenia nowo zakupionej nieruchomości (31 proc.). Na drugim miejscu wśród celów kredytowania znajduje się zakup sprzętu RTV/AGD. 17 proc. badanych potrzebowało pieniędzy na zakup nowej pralki, lodówki, telewizora czy też kina domowego. Dodatkowo co dziesiąty kredytobiorca wskazał potrzebę podreperowania budżetu domowego. Kredyty gotówkowe często zaciągane są w celu sfinansowania zakupu auta. Jak wynika z danych, 9 proc. deklarowało zaciąganie zobowiązania na realizację takiego celu.

W II kwartale 2021 r. kredyty gotówkowe udzielone za pośrednictwem ekspertów Gold Finance osiągnęły średnią wartość 64 324 zł. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku jest to wzrost o 21 proc.

erka