"Bursztynowa Kaczka" dla Loconi Intermodal

24 maja 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
VIK
Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 11. Będzie to już XX gala. Więcej zdjęć (1)

Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 11. Będzie to już XX gala.

fot. materiały prasowe

Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 11. Będzie to już XX gala.

fot. materiały prasowe

Nagroda specjalna "Bursztynowa Kaczka" dla Loconi Intermodal oraz trzy wyróżnienia honorowe "Bursztynowe Jajka" dla firmy ATC Cargo, Gdańskiej Stoczni Remontowa i stoczni Conrad - Krajowa Izba Gospodarki Morskiej ogłosiła już tegorocznych laureatów prestiżowych nagród branżowych.Do imprezy "Wspólna Kaczka" jeszcze daleko, bo ta odbywa się w październiku, ale kapituła już - czyli jak zwykle na wiosnę - ogłosiła zwycięzców. Impreza, na której wręczane są nagrody Krajowej Izby Gospodarki Morskiej to największa biesiada branży morskiej, która gromadzi zwykle ok. 2 tys. gości.

W tym roku kapituła, na której czele stał przewodniczący rady KIGM Adam Meller, przyznała Nagrodę Honorową "Bursztynowa Kaczka 2019" firmie Loconi Intermodal za obsłużenie w 2018 r. rekordowej liczby kontenerów w transporcie intermodalnym w Polsce wyłączenie na połączeniach z i do polskich portów - 184 tys. TEU.

Przyznano też trzy wyróżnienia honorowe "Bursztynowe Jajko 2019". Jedno z nich trafiło do firmy ATC Cargo za skuteczną realizację strategii związanej z optymalizacją biznesu i umacnianiem pozycji na rynku usług spedycyjnych. Kolejne trafiło do Gdańskiej Stoczni Remontowa. Za unikatową przebudowę promu pasażersko-samochodowego "Spirit of British Columbia" dla British Columbia Ferry Services, największego przewoźnika promowego w Ameryce Północnej - brzmiało uzasadnienie jury. Trzecie Bursztynowe Jajko otrzymała stocznia Conrad za zbudowanie jachtu "Viatoris", pierwszego w Polsce jachtu w kategorii "super jacht". Zgłaszającym do tego wyróżnienia było Polskie Forum Technologii Morskich.

Wyróżnienie Honorowe "Bursztynowy Ster 2019" kapituła przyznała Michałowi Rzeszewiczowi - radcy prawnemu, w latach 2005-2019 Honorowemu Konsulowi Królestwa Norwegii w Gdyni, przez całe życie zawodowe związanemu z polską żeglugą morską, za niekwestionowany wkład w rozwój i popularyzację prawa morskiego oraz zaangażowanie w działalność na rzecz morskiego sądownictwa arbitrażowego i instytucji morskiego samorządu gospodarczego.

VIK