Chcesz zrozumieć Polski Ład? Przyjdź na dyżur

21 stycznia 2022, 13:45
Ewelina Oleksy
Na dyżurach ws. Polskiego Ładu będzie można m.in. zapytać się o kwestie związane z rozliczaniem podatków po nowemu. Więcej zdjęć (1)

Na dyżurach ws. Polskiego Ładu będzie można m.in. zapytać się o kwestie związane z rozliczaniem podatków po nowemu.

fot. 123rf.com/dekdoyjaidee

Na dyżurach ws. Polskiego Ładu będzie można m.in. zapytać się o kwestie związane z rozliczaniem podatków po nowemu.

fot. 123rf.com/dekdoyjaidee

Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Krajowej Administracji Skarbowej na wspólnych dyżurach będą wyjaśniać zawiłości Polskiego Ładu. Spotkania z ekspertami, którzy wytłumaczą, na czym polegają nowe przepisy podatkowe, są otwarte dla wszystkich chętnych i odbędą się w Trójmieście w poniedziałek, 24 stycznia.Wprowadzający zmiany podatkowe rządowy program Polski Ład spowodował niemałe zamieszanie. By wyjaśnić jego założenia i zawiłości wszystkim zainteresowanym, pracownicy ZUS i KAS połączyli siły i wspólnie będą rozwiewać wątpliwości oraz odpowiadać na pytania dotyczące zmian wynikających z Polskiego Ładu.

Z ekspertami obu instytucji będzie można spotkać się w trójmiejskich placówkach ZUS już w najbliższy poniedziałek, 24 stycznia, w godz. 10-13.

Dyżury ws. Polskiego Ładu w poniedziałekGdzie dyżury w Trójmieście?


- Do dyspozycji klientów będą eksperci z administracji skarbowej. Wyjaśnią oni m.in. wątpliwości związane z kwestiami podatkowymi dotyczącymi Polskiego Ładu. Spotkania są otwarte, każdy zainteresowany może przyjść i zasięgnąć informacji - mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik ZUS województwa pomorskiego.

Dowiesz się, jakie zmiany podatkowe cię czekająU ekspertów z KAS będzie można uzyskać informacje w zakresie PIT-2 oraz tzw. ulgi dla klasy średniej. Będzie można także zapytać o kwestie związane z rozliczaniem podatków, podatkiem ryczałtowym czy liniowym.

Czytaj też:

Zmiany opodatkowania najmu mieszkań dopiero od 2023 rokuPracownicy ZUS odpowiedzą m.in. na pytania związane z zasadami ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne za przedsiębiorców. Dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, podstawa będzie uzależniona od stosowanej formy opodatkowania i wysokości przychodów z tej działalności.

- Zmienią się też zasady i terminy opłacania składek oraz przekazywania dokumentów rozliczeniowych. Za okres od stycznia 2022 r. będzie to do 5. dnia następnego miesiąca - dla jednostek i zakładów budżetowych, do 15. dnia następnego miesiąca - dla płatników posiadających osobowość prawną oraz do 20. dnia następnego miesiąca - dla pozostałych płatników. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i opłacające składki na własne ubezpieczenia lub osoby z nimi współpracujące, będą co miesiąc przekazywać dokumenty rozliczeniowe do ZUS - tłumaczy Cieszyński.
Czy rozumiesz założenia Polskiego Ładu?
6%

tak, bo interesowałe(a)m się tym

15%

raczej tak, choć pewnie nie wszystkie

32%

starałe(a)m się zrozumieć, ale się nie udało

47%

nie, nic z tego nie rozumiem

zakończona

łącznie głosów: 594

Opinie wybrane


wszystkie opinie (125)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać