Co, gdzie, kiedy w lutym. Kalendarium wydarzeń biznesowych

4 lutego 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioletta Kakowska-Mehring

Od spotkań służących wymianie kontaktów i informacji przez prelekcje po konferencje. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na luty.W GdyniW środę, 5 lutego, Instytut Gornhold (ul. Legionów 112E/9) zaprasza na bezpłatne porady prawne dla tzw. frankowiczów. Konsultacje prawne z radcą prawnym dla posiadaczy kredytów frankowych, w tym również dla osób, które już spłaciły swój kredyt, odbywać się będą codziennie aż do 31 maja.

W czwartek, 6 lutego, o godz. 17:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98 ) odbędą się warsztaty "Moc empatii w biznesie". Na spotkaniu będzie mowa o tym, jakie kompetencje są pożądane u liderów przyszłości, czym jest komunikacja konstruktywna w biznesie i jak można pomóc zarabiać firmie, a także o tym, dlaczego empatia jest tak ważna, aby odnieść sukces. Spotkanie poprowadzi Dominika Derewicz, trenerka komunikacji, business & life coach, pracująca w duchu NVC (nonviolent communication) i komunikacji konstruktywnej. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii w partnerstwie merytorycznym z Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

W sobotę, 8 lutego, o godz. 9 w PPNT odbędzie się Bloggers Camp. Warsztaty skierowane są do początkujących twórców treści, którzy publikują je online, ale na warsztaty zapraszamy również wszystkich przedsiębiorców i pracowników, którzy wykorzystują blogowanie do promowania swoich firm. Na spotkaniu będzie o mediach społecznościowych, a także o tym, co warto analizować w Google Analytics i jak stworzyć pierwszą reklamę w menedżerze reklam na Facebooku.

Katalog firm w Trójmieście. Targi i konferencjeW środę, 12 lutego, o godz. 10 w Property Spot w Gdyni (ul. Władysława IV 53/10) odbędzie się spotkanie "Wideo w nieruchomościach". Będzie m.in. o tym, jak nagrywać i czy w ogóle nagrywać vlogi, czy wideo to dobry sposób na marketing biura nieruchomości oraz jak wykorzystać wideo do sprzedaży nieruchomości i ile to kosztuje. Spotkanie skierowane jest do branży nieruchomości.

W piątek, 28 lutego, o godz. 10 w Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8) odbędzie się "Arena Mówców". Wydarzenie kierowane jest zarówno do osób zainteresowanych tematyką rozwoju osobistego, ludzi ze świata biznesu i aktywnych zawodowo, ale także sportowców, młodego pokolenia i licznych "fanów". Jest to kilka godzin pełnych inspiracji, konkretnych historii z życia, wymiany doświadczeń i cennych wskazówek. Wystąpią m.in. Jacek Walkiewicz, Łukasz Jakóbiak i Otylia Jędrzejczak.

W Gdańsku i SopocieW środę, 5 lutego, o godz. 17.30 w Agencja Rozwoju Pomorza (al. Grunwaldzka 472D) odbędzie się spotkanie na temat Crowdfundingu, czyli finansowania społecznego, które zrewolucjonizowało myślenie o finansowaniu różnych inicjatyw. Od pomysłów na biznes po filmy, które dostają Oskary. Podczas spotkania będzie mowa m.in. o udanych kampaniach crowdfundingowych z Polski i ze świata, największych niewypałach wśród kampanii crowdfundingowych, cechach trafionych kampanii finansowania społecznościowego oraz o tworzeniu społeczności, które wyznaczają i realizują wspólny cel. Spotkanie poprowadzi Maria Olszewska - od 2013 jest właścicielką firmy doradczej MjjO. Prowadzi szkolenia i doradztwo z zakresu fundraisingu, crowdfundingu, nawiązywania relacji biznesowych w językach polskim, angielskim, włoskim. 

Kalendarz wydarzeń biznesowych w TrójmieścieW piątek, 14 lutego, o godz. 9 ARP zaprasza na wykład "Autoprezentacja, wystąpienia publiczne i storytelling". W trakcie warsztatów będzie mowa o tworzeniu marki poprzez opowiadanie o własnych doświadczeniach w biznesie, a nawet w życiu, o budowaniu marki osobistej i przygotowaniu do wystąpień publicznych i panowaniu nad stresem poprzez techniki oddechowe oraz pracę z własną motywacją. Warsztaty są przeznaczone dla osób prowadzących własny biznes, jak i przedstawicieli branż kreatywnych - m.in. projektantów, programistów czy twórców oraz do organizacji pozarządowych i pracowników instytucji publicznych. Szkolenie poprowadzą: Maria Olszewska, która od 2013 jest właścicielką firmy doradczej MjjO, oraz Adam Majewski, autor licznych publikacji oraz podróżnik, trener biznesu, wykładowca akademicki, od 2003 w branży public relations.

W czwartek, 6 lutego, o godz. 11 w PNCC w Gdańsku (ul. Azymutalna 9) Polsko-Norweska Izba Gospodarcza zaprasza na Konferencję Prawną. Wydarzenie dedykowane jest przedsiębiorcom zainteresowanym zmianami w prawie norweskim, jakie mają miejsce co roku, mogącymi w jakikolwiek sposób dotyczyć działalności gospodarczej prowadzonej przez Polaków w Norwegii. Jako prelegenci wystąpią specjaliści i eksperci od spraw podatkowych, rozrachunkowych, uwarunkowań prawnych, zmian w danych przepisach. Gdańska edycja będzie w dużej mierze dedykowana gospodarce morskiej.

W czwartek, 6 lutego, o godz. 9:30 Pracodawcy Pomorza i BTCH Systemy Zarządzania (al. Zwycięstwa 24) zapraszają na spotkanie "Zagrożenia korupcyjne dla organizacji wszystkich rodzajów". Na konferencji omówione zostanie zjawisko korupcji groźne dla wszystkich organizacji i ich kierownictw. Będzie można zapoznać się z obowiązującymi aktami prawnymi, a także projektami w tym zakresie. Omówione zostaną też działania, jakie muszą wykonać zarządy organizacji, aby spełnić wymagania prawne i nie podlegać sankcjom karnym. Spotkanie poprowadzi dr inż. Natalia Jagodzińska, specjalista zarządzania, audytor wiodący systemów zarządzania jakością, bezpieczeństwa informacji, menager bezpieczeństwa informacji, inspektor ochrony danych osobowych, systemów antykorupcyjnych.

W piątek, 14 lutego, w Amberexpo Gdańsk (ul. Żaglowa 11) odbędzie się Gala Evening Pracodawców Pomorza, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najlepszych pracodawców. Konkurs skierowany jest do pomorskich firm, mających znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, których działania upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu, będąc przy tym organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom.

W środę, 19 lutego, o godz. 17:30 w O4 Coworking (al. Grunwaldzka 472C) odbędzie się MindHub GFKM - Turkus w praktyce. Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów zaprasza na spotkanie na temat turkusowych organizacji na przykładzie PKS Gdańsk-Oliwa SA. Będzie mowa o tym, jak przebiegała transformacja z hierarchicznej organizacji w turkusową, jak wygląda zarządzanie kryzysem w turkusie, jak wpływa on na efektywność pracowników czy jak wygląda zarządzanie finansami organizacji samozarządzającej. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Hamanowicz, który przez ostatnie 12 lat pełnił funkcje menedżerskie w branży TSL. Obecnie w PKS Gdańsk Oliwa jest członkiem zespołu projektowego wspierającego turkusową zmianę w przedsiębiorstwie.

22 i 23 lutego (sobota, niedziela) w Ergo Arena Gdańsk, Sopot (pl. Dwóch Miast 1) odbędą się Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Targi Mieszkaniowe organizowane przez Murator EXPO to największa tego typu impreza w regionie. Jak co roku odwiedzający imprezę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków czy architektów wnętrz. Swoją obecność na targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in.: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.