Co, gdzie, kiedy w marcu. Kalendarium wydarzeń biznesowych

6 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioletta Kakowska-Mehring

Od spotkań służących wymianie kontaktów i informacji przez prelekcje po konferencje. W tym miesiącu wiele się dzieje w Trójmieście. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na marzec.GdyniaW poniedziałek 11 marca o godz. 9 w Deli Promo Project  w Gdyni (Świętojańska 43/23, Baltiq Plaza, wejście od ul. Wybickiego zobacz na mapie Gdyni)  odbędzie się "Social Media o poranku, czyli rozmowy o tym, co w internecie piszczy" . Spotkanie poprowadzą: Krzysztof Goliszewski, specjalista nowych mediów oraz Martyna Szymańska, młodszy specjalista ds. social media i content marketingu. 

Od 14 do 15 marca (czwartek i piątek) na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (ul. Morska 81-87 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie Forum Transportowe Młodych 2019. Na spotkanie zaprasza Koło Naukowe ISTL. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są: "Współczesne wyzwania branży TSL na obszarach zurbanizowanych".

W piątek 15 marca o godz. 9 w restauracji On/Off w Gdyni (Olimpijska 2  zobacz na mapie Gdyni, budynek Inkubatora Przedsiębiorczości)  odbędzie się 6. Śniadanie Mistrzyń. Gościem spotkania będzie Karolina Libelt, właścicielka Karolina Libelt Pilates Studio, pierwszego w Trójmieście studia, w którym treningi prowadzone są na specjalistycznych maszynach do pilatesu.  Karolina jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Była gimnastyczką sportową. Po kilku latach nauki w USA, jako pierwsza w Polsce, zdobyła tytuł Master Instructor międzynarodowej szkoły Peak Pilates. Podczas spotkania opowie o pełnej pasji drodze do własnej firmy.

W sobotę 16 marca o godz. 9 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się Pomorskie Spotkanie Piwowarów, czyli wydarzenie dla znawców, pasjonatów i osób prowadzących lub planujących działalność w branży browarniczej. Celem PSP jest integracja środowiska piwowarskiego poprzez omówienie kondycji branży, sposobów jej promowania i wypracowania strategii rozwoju marki browarniczej.

W czwartek 21 marca o godz. 9 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości (ul. Olimpijska 2 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się Akademia Rozwoju Szefa. Będzie m.in. o tym, w jakim stopniu koncentrujemy się na potrzebach zespołu, a w jakim na osiąganiu celów firmy? Spotkanie skierowane jest do osób, które chcą coś zmienić w sposobie swojego zarządzania oraz zwiększyć świadomość w tym obszarze.

W sobotę 30 marca o godz. 10 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędzie się spotkanie "Inspiracja jest kobietą - wykłady, dyskusje, strefa kobiecości". "Inspiracja jest kobietą" to inicjatywa, która powstała dzięki energii wielu fascynujących kobiet, które przez ponad 3 lata dzieliły się swoimi doświadczeniami i historiami w ramach cyklicznych spotkań Klubu Przedsiębiorczych Mam w gdyńskiej kawiarni Ciuciubabka Cafe.

W poniedziałek 25 marca o godz. 17.30 w kawiarni Ciuciubabka Cafe w Gdyni (al. marsz. Józefa Piłsudskiego 30 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się spotkanie "Marketing łatwy jak ciastko z kremem - wiosenne warsztaty marketingowe". Na warsztatach będzie mowa o podstawach marketingu, tak aby to, co wydaje się niezrozumiałe w marketingu, udało się oswoić i zrozumieć.

SopotW piątek 8 marca o godz. 18 w Hotelu Haffner w Sopocie (ul. Jana Jerzego Haffnera 59 zobacz na mapie Sopotu) odbędzie się spotkanie "Jak Cię widzą, tak Cię piszą - czyli kobieca strona budowania wizerunku". Wśród prelegentów znajdzie się Dorota Gardias prezenterka TVN, Alicja Browarczyk, manager SPA Hotelu Haffner oraz Katarzyna Kobiela, stylistka, trener dress codu oraz etykiety biznesu, konsultant w zakresie doradztwa personalnego, personal shopper.

Od 15 do 16 marca (piątek i sobota) na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie (Armii Krajowej 119/121 zobacz na mapie Sopotu) odbędzie się konferencja Inteligencja Finansowa 2019. Mowa będzie o mądrym oszczędzaniu, jak i mądrym wydawaniu, o tym w co inwestować, jak działa rynek nieruchomości - wynajem, inwestowanie w nieruchomości, a także o tym, jak sprawnie zarządzać budżetem w przedsiębiorstwie. Inteligencja Finansowa to projekt organizowany przez fundację Studenckie Forum Business Centre Club.

GdańskOd 11 do 13 marca (od poniedziałku do środy) w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się konferencja Stormwater Poland 2019. Konferencja jest kontynuacją uznanego w branży cyklu poświęconego praktycznemu spojrzeniu na gospodarowanie wodami opadowymi i roztopowymi. Realizacja tego wydarzenia ma na celu podkreślenie konieczności rozbudowy systemów odwodnieniowych w miastach i metropoliach, jako nieodzowny skutek zmian klimatu. 

W środę 13 marca o godz. 9 w Hotelu Hilton w Gdańsku (Targ Rybny 1 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Polsko-Farerskie Forum Biznesowe. Forum ma na celu umożliwienie polskim przedsiębiorcom znalezienie partnerów biznesowych z Wysp Owczych. Współorganizatorami są Towarzystwa Biznesowe SA i firma consultingowa VRG, reprezentująca także Izbę Handlową z Eysturoy na Wyspach Owczych. 

W środę 13 marca o godz. 8.30 w Gdański Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Trzy Lipy 3 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się BTC Roadshow - Bezpłatny warsztat dla IT. Wśród prelegentów znajdą się specjaliści z zakresu cybersecurity oraz zarządzania IT. Spotkanie kierowane jest do administratorów sieci i systemów IT, managerów cybersecurity, konsultantów oraz ekspertów w zakresie bezpieczeństwa informacji, a także do właścicieli firm, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo danych. Od 15 do 16 marca (piątek i sobota) w GPNT Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" Oddział Terenowy w Gdańsku serdecznie zaprasza na organizowane w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy seminarium Export Professionals poświęcone podnoszeniu kompetencji eksportowych pomorskich przedsiębiorców. Mowa będzie o badaniu rynku i modelowaniu biznesowym.

W czwartek 14 marca o godz. 10 w Hotelu Scandic w Gdańsku (Podwale Grodzkie 9 zobacz na mapie Gdańska) Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zaprasza na organizowane w ramach programu Pomorski Broker Eksportowy seminarium dotyczące rynku Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone to rynek bardzo zróżnicowany, obszerny, ale też stabilny. To także naturalne miejsce dla rozwoju innowacji. W spotkaniu weźmie udział Michał Baumert, licencjonowanym prawnik w stanie Illinois specjalizujący się w prawie korporacyjnym i ochrony własności intelektualnej.

W czwartek 21 marca o godz. 9 w gdańskim Inkubatorze Starter (ul. Lęborska 3 B zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Social Media Show. Organizatorami wydarzenia są Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter oraz Miasto Gdańsk. W spotkaniu wezmą udział osobistości, które od lat kreują w Polsce trendy w mediach społecznościowych.

W czwartek 28 marca o godz. 17 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG (siedziba: R.Traugutta 79 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się "Debata podatkowa - Poznaj CIT i PIT". Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty związane z opodatkowaniem przedsiębiorstw podatkiem dochodowym PIT i CIT.