Co, gdzie, kiedy w październiku. Kalendarium wydarzeń biznesowych

5 października 2017 (artykuł sprzed 4 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring

O marketingu i trendach, o instrumentach rynku kapitałowego, o gospodarce morskiej, a może o zarządzaniu marką fashion? Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na październik.W sobotę 7 października o godz. 11:30 w Gdynia Infobox (ul. Świętojańska 30 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się spotkanie "Trendy a marketing" w ramach projektu Gdynia Kreatywna. Trendy i mikrotrendy, które należy wykorzystać w promocji marki z sektora kreatywnego w roku 2018. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Polkowska, właścicielka studia Trendspot oraz Head of Trends w Pop up Groupa. W sobotę 14 października odbędzie się spotkanie "VM - Visual Merchandising dla małego przedsiębiorcy", które poprowadzi Dagmara Habiera z VM Studio. Z kolei w sobotę 21 października o tym "Jak przekonać do siebie media", czyli o sztuce nawiązywania i utrzymywania relacji z dziennikarzami. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Groza.

W środę 11 października w Mercure Gdynia Centrum (Armii Krajowej 22 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się InwestStory, czyli spotkanie organizowane przez dom maklerski Noble Securities oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o inwestorach chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego, a także osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z giełdą. Program spotkań koncentruje się na tematyce związanej z instrumentami notowanymi na GPW. Dzięki spotkaniom inwestorzy dowiedzą się, jak inwestuje się w spółki dywidendowe, a także jaka jest różnica pomiędzy analizą fundamentalną a techniczną.

W piątek 13 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się Forum Gospodarki Morskiej Gdynia. Perspektywy gospodarki morskiej w Polsce w świetle najnowszych trendów na rynkach światowych, innowacje w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy to tematy przewodnie tej edycji Forum. Uczestnicy tegorocznego Forum będą mogli wziąć udział w czterech panelach: "Przemysły Morskie", "Porty Morskie", "Logistyka Morska" oraz "Ship Management". Forum Gospodarki Morskiej Gdynia powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi.

W środę 18 października o godz. 17:00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w PPNT Gdyni odbędzie się spotkanie "Zostań testerem aplikacji mobilnych". Prelegentami będą osoby, które wykonują tak zwane "zawody przyszłości". Spotkania mają pokazać, jakie są możliwości zmian profesji oraz wskazać, jakie zawody stają się obecnie coraz bardziej popularne. Gościem pierwszego spotkania będzie Karolina Andryskowska, która od niedawna jest testerem aplikacji mobilnych. Na spotkaniu opowie, czym zajmowała się wcześniej oraz jak wyglądała jej ścieżka zmiany zawodu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się też, jak zostać testerem, jak wygląda codzienna praca w tej profesji.

W czwartek 19 października o godz. 17:30 w Ciuciubabka Cafe w Gdyni (al. Józefa Piłsudskiego 30 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się spotkanie "Mocne i słabe strony Twojego biznesu" w ramach cyklu miniwarsztatów marketingowych. Tym razem będzie o tym, że marketing to więcej niż długopis z logo, a wizerunek w biznesie łatwiej stracić niż zbudować.

Z kolei 19 i 20 października (czwartek i piątek) w Sofitel Grand Sopot (Powstańców Warszawy 12/14 zobacz na mapie Sopotu) odbędzie się "100% Retail & Fashion". Już po raz czwarty do Sopotu przyjadą specjaliści z branży odzieżowej, obuwniczej i bieliźnianej, by spotkać się i porozmawiać o najlepszych case study z rynku. Poruszane tematy dotyczą szeroko rozumianego zarządzania marką fashion - od wizerunku po narzędzia wspierające sprzedaż. Jak deklarują organizatorzy 100% Retail & Fashion to nie tylko prelekcje. To również szansa, aby w kameralnej atmosferze poznać swoich potencjalnych partnerów czy klientów i wymienić kontakty biznesowe.

We wtorek 24 października o godz. 9:00 w Hotel Molo w Sopocie (ul. Podjazd 6 zobacz na mapie Sopotu) odbędzie się RMA Partner Meeting 2017, czyli spotkanie dla firm zainteresowanych automatyzacją procesów, wdrażaniem najnowszych technologii w celu polepszenia jakości i wydajności produkcji. Zwieńczeniem spotkania będzie możliwość obejrzenia działających urządzeń produkcji RMA, jak również możliwość zobaczenia na żywo automatycznej linii produkcyjnej z wykorzystaniem robotów przemysłowych. Spotkanie skierowane jest do osób decyzyjnych oraz mających wpływ na automatyzację procesów produkcyjnych.

Od 10 do 19 października w Inkubatorze Starter w Gdańsku (ul. Lęborska 3B zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Code Week, czyli europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Już po raz piąty w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter odbędą się warsztaty programowania dla dzieci, dorosłych, amatorów czy zaawansowanych programistów. W planach wydarzenia jest warsztat DataMass Sumit , spotkanie Geek Girls Carrots, warszaty z programowania dla dzieci - Photon.

21 i 22 października (sobota i niedziela) w Hotelu Almond Business & SPA w Gdańsku (ul. Toruńska 12 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Young Business Festival 2017. Event adresowany jest do wszystkich młodych, przedsiębiorczych ludzi. Przez 2 dni eksperci zgromadzą się w jednym miejscu, by zetknąć praktykę z teorią i pokazać, jak wygląda biznes od zaplecza. Tegoroczna edycja podzielona będzie na trzy bloki tematyczne: z zakresu motywacji, przedsiębiorczości oraz innowacji w biznesie. Na festiwalowej scenie wystąpią między innymi: Daniel Demko - CEO HR Partner, Natalia Bogdan - prezes zarządu międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Jobhouse, Łukasz Dusza z Time For Design oraz Przemysław Sola - manager trójmiejskiego Business Link.

W czwartek 26 października o godz. 11:00 w Mercure Gdańsk (Jana Heweliusza 22 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się międzynarodowa konferencja turystyczna organizowana przez Państwowy Departament Turystyki Ministerstwa Gospodarki Litwy. Podczas spotkania przedstawiciele polskiej branży turystycznej, polskich i litewskich instytucji państwowych, ambasad oraz dziennikarze będą mieli okazję do zapoznania się z naturalnym i kulturowym dziedzictwem Litwy, atrakcyjnymi szlakami turystycznymi oraz możliwościami promowania odpowiedzialnej turystyki na Litwie. Podczas krótkiego workshopu przedstawiciele branży turystycznej z obu krajów będą mieli możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych.

Opinie (2) 1 zablokowana

  • Ja tam wolę klapki i na działkę ze swoją solaris ;)

    A na serio, to pewnie niezły wyścig szczurów;)

    • 0 2

  • z biznesem ma to niewiele wspólnego

    • 3 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.