Co, gdzie, kiedy w październiku. Kalendarium wydarzeń biznesowych

3 października 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring

O marketingu, o wodorze, o trendach technologicznych, a może o gospodarce morskiej? Wspólna Kaczka, Absolvent Talent Days, a może Akademickie Targi Pracy? Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na październik.Od 5 do 7 października (od piątku do soboty) w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się Service Design Jam. Spotkanie dedykowane jest osobom, które myślą o rozkręceniu swojego biznesu i chcą poznać podstawowe zasady projektowania usług skoncentrowanych na potrzebach klienta. Spotkanie będzie pomocne dla wszystkich mających pomysł na nową usługę lub udoskonalenie już istniejących rozwiązań.

Z kolei w sobotę 6 października w PPNT odbędzie się Marketing Tour, czyli konferencja skierowana do przedsiębiorców, na której wystąpią najlepsi specjaliści z dziedziny marketingu internetowego oraz nowoczesnych technologii. Konferencja Marketing Tour to ponad 100 godzin wykładów oraz warsztatów praktycznych, które będą miały miejsce w 10 miastach w Polsce. Prelegenci zawitają do Krakowa, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Lublina, Rzeszowa, Łodzi, Torunia, Szczecina oraz Gdyni. Podczas warsztatów będzie można zdobyć praktyczną wiedzę oraz poznać rozwiązania, które sprawdzają się w każdym rodzaju biznesu. Organizatorami wydarzenia jest FastTony oraz BOŚ Bank przy współpracy z ExpertSender i SMS API. 

W piątek 12 października w PPNT odbędzie się Forum Gospodarki Morskiej 2018. Ponad 30 prelegentów, 600 gości i cztery panele tematyczne. Eksperci sektora morskiego, samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej spotkają się w Gdyni, żeby dyskutować o branży morskiej i jej wyzwaniach. Forum jest uznawane za najważniejsze w Polsce spotkanie praktyków i ekspertów sektora morskiego. Od wielu lat to właśnie Gdynia jest miejscem, w którym skupia się uwaga znakomitego grona branżowców związanych z gospodarką morską.

W piątek 12 października w Gdyni Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się XIX Spotkanie Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego Wspólna Kaczka 2018. Ponad 2000 osób, najwyższych rangą przedstawicieli biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy Zachodniej, oraz firm z nimi współpracujących, uczestniczy w dorocznym spotkaniu Wspólna Kaczka, odbywającym się tradycyjnie w drugi piątek października. Tak liczna i reprezentatywna obecność podkreśla wagę i znaczenie spotkania, na którym pod jednym dachem zasiadają przy wspólnych stołach przyjaciele, współpracownicy i konkurenci, by rozmawiając o interesach, cieszyć się miłą atmosferą i dobrym jedzeniem.

W czwartek 25 października w Hotelu Nadmorskim w Gdyni (ul. Juliana Ejsmonda 2 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się konferencja "Wodór jako alternatywa paliwa". Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza jako koordynator Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych zaprasza na pierwszą edycję konferencji poświęconej wykorzystaniu wodoru jako alternatywnego paliwa w gospodarce zeroemisyjnej. Będzie to multidyscyplinarne wydarzenie o międzynarodowym charakterze, poświęcone zagadnieniom z obszaru wytwarzania wodoru, magazynowania wodoru, a także jego zastosowania w energetyce oraz transporcie - w tym z wykorzystaniem ogniw paliwowych.

W czwartek 11 października w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu (pl. Dwóch Miast 1 zobacz na mapie Sopotu) odbędą się targi Absolvent Talent Days. Ponad 750 pracodawców, tysiące ofert pracy, osiem miast w Polsce. Po raz kolejny studenci i absolwenci z całego kraju będą mieli szansę na zdobycie wymarzonego zatrudnienia. Setki ofert pracy, praktyk i staży, bezpłatne szkolenia i warsztaty z kompetencji miękkich, a także spotkania ze znanymi ludźmi biznesu i mediów - to niektóre z zawodowych atrakcji, jakie będą czekać na uczestników Absolvent Talent Days.

We wtorek 9 października w Inkubatorze Starter w Gdańsku (ul. Lęborska 3B zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Venture Day 2018. Tegoroczna edycja po raz pierwszy skupi się na wybranych światowych trendach technologicznych i ich zastosowaniu w branżach skoncentrowanych wokół Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Wydarzenie posłuży wyjątkową przestrzenią do wymiany informacji, doświadczeń pomiędzy nauką a biznesem. Venture Day jest jedną z najbardziej rozpoznawanych konferencji, na której pojawiają się m.in. naukowcy, innowatorzy, wynalazcy, inwestorzy, startupy i administracja publiczna w celu wymiany wiedzy oraz poruszenia aktualnych tematów, które są kluczowe dla rozwoju innowacji. W tym roku konferencja skupi się na czterech branżach: morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowiu oraz energetycznej (technologie ekoefektywne).

W czwartek 11 października w Hotelu Novotel w Gdańsku (ul. Jelitkowska 20 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się wykład "Jak nie dać się zhackować?", przygotowany przez Niebezpiecznik.pl. Będzie m.in. o tym, jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców, jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustw internetowych, scamów i przekrętów, a także o tym, jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów.

We wtorek 16 października w Dworze Artusa w Gdańsku (Długi Targ 43/44 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Everywhere International SMEs. O nowych możliwościach dla rozwoju eksportu mikro, małych i średnich firm, o współpracy międzynarodowej w celu powstania nowych polityk proeksportowych, a także o wsparciu unijnym dla firm w kolejnych latach będzie można usłyszeć podczas konferencji z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej, komisarza UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP.

W piątek 19 października w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku (Ołowianka 1 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się Pomorska Gala Energetyki, zorganizowana z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie rozpocznie się od konferencji, zostaną ogłoszeni laureaci nagród dla wiodących przedsiębiorstw i osobowości. Zwieńczeniem Gali będzie uroczysta kolacja oraz bal. Równolegle będzie trwać wystawa oraz odczyty historyczne upamiętniające energetyków zaangażowanych w odbudowę Rzeczypospolitej Polskiej.

We wtorek 23 października na Wydziale Nauk Społecznych UG (ul. Jana Bażyńskiego 4 zobacz na mapie Gdańska) odbędą się Akademickie Targi Pracy, czyli jedno z największych wydarzeń organizowanych przez Biura Karier pomorskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Głównym celem targów jest umożliwienie bezpośredniego spotkania studentów i absolwentów z pracodawcami. Będzie tu można spotkać czołowych pracodawców regionu, liderów wielu branż, zapoznać się z ich ofertami pracy, praktyk i programów stażowych.

W środę 24 października w AmberExpo w Gdańsku (ul. Żaglowa 11 zobacz na mapie Gdańska) odbędą się Targi Pracy Branży IT Future3, czyli największe w regionie specjalistyczne targi skierowane do obecnych oraz przyszłych pracowników branży IT. Celem targów jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu pomiędzy pracodawcami i potencjalnymi pracownikami, przedstawienie ofert pracy, rozmowy na temat warunków zatrudnienia i rozwoju zawodowego, odbycia staży czy możliwości przekwalifikowania się na szkoleniach/kursach, a także poznanie oczekiwań potencjalnych pracowników w stosunku do pracodawców.

W sobotę 27 października w AmberExpo odbędzie się konferencja Get.Net. Będzie można posłuchać m.in. o Machine Learning w .NET, tworzeniu aplikacji w Xamarin.Forms i rozwiązaniach Serverless. GET.NET to cykliczna konferencja programistyczna, która organizowana jest dwa razy do roku - wiosną w Łodzi, a jesienią w Gdańsku - z inicjatywy firmy Sii.