Co, gdzie, kiedy we wrześniu. Kalendarium wydarzeń biznesowych

4 września 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring
We wrześniu w Dworze Artusa w Gdańsku odbędzie się dziewiętnasta gala Pomorskiej Nagrody "Gryfa Gospodarczego".
Więcej zdjęć (1)

We wrześniu w Dworze Artusa w Gdańsku odbędzie się dziewiętnasta gala Pomorskiej Nagrody "Gryfa Gospodarczego".

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

We wrześniu w Dworze Artusa w Gdańsku odbędzie się dziewiętnasta gala Pomorskiej Nagrody "Gryfa Gospodarczego".

fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Coś dla kadry kierowniczej, coś dla sektora IT, a do tego Gryfy Gospodarcze 2018 i Europejskie Forum Nowych Idei. Od spotkań służących wymianie kontaktów i informacji przez konferencje po warsztaty. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na wrzesień.W Gdyni i SopocieW czwartek 6 września o godz. 9 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się Biznesowa Szybka Randka. Jak zapewniają organizatorzy, na spotkaniu będzie można znaleźć się nie tylko w jednej sali z potencjalnymi klientami i kontrahentami, ale będzie można porozmawiać z nimi twarzą w twarz. Podczas kilkuminutowych rozmów w parach osoby prezentują swoją działalność i rozmawiają o możliwej współpracy. W razie zainteresowania czyjąś działalnością następuje wymiana wizytówek.

W sobotę 8 września o godz. 9 w PPNT odbędzie się konferencja "Biznesowe Rewolucje". Jak zapowiadają organizatorzy, to spotkanie ma przypomnieć, jak ważne w biznesie są relacje międzyludzkie, bo w wielu firmach zdarza się, że całkiem nieświadomie zapominamy o tym, jak wielką wartością jest człowiek sam w sobie, a przecież szacunek, zaufanie, empatia, komunikacja, partnerstwo, człowieczeństwo to mocne fundamenty do budowania biznesu w oparciu o relacje międzyludzkie. W poniedziałek 17 września o godz. 17 w PPNT odbędzie się spotkanie "Lato z prawem własności intelektualnej #3". Będzie można dowiedzieć się, jak to prawo działa i do czego służy, w szczególności w działalności przedsiębiorstw.

Od 20 do 21 września (czwartek, piątek) w PPNT odbędą się Design Matters - Design w Biznesie, czyli dwudniowe warsztaty i wykłady dla przedsiębiorców, projektantów, product managerów i zespołów projektowych. Warsztaty Team Matters to sprawdzona formuła wykładów na przemian z intensywną pracą grupową. Podczas szkolenia każdy zespół tworzy własny projekt i przechodzi przez pełny proces projektowy od koncepcji do realizacji innowacyjnego produktu. Warsztaty wspomagane są wykładami.

W czwartek 6 września o godz. 17:45 w Nordea w Gdyni (ul. Łużycka 8B zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się spotkanie "Eksperymentalne podejście do zarządzania". Jest to impreza w ramach cyklu Let's Manage IT Nights, czyli spotkań które są dedykowane wszystkim, którzy szukają inspiracji i wiedzy dotyczącej zarządzania IT. Celem jest ułatwienie lokalnej społeczności menedżerów IT wymiany doświadczeń, poznawania siebie oraz swoich organizacji. Spotkania Let's Manage IT Nights są otwarte i bezpłatne dla wszystkich osób, które na co dzień zarządzają zespołami, procesami, usługami, architekturą, bezpieczeństwem czy innym obszarem działania organizacji.

We wtorek 18 września o godz. 9:30 w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni (ul. Kielecka 7 zobacz na mapie Gdyni) odbędzie się spotkanie "Doświadczenia i trendy HR - praktyczne zastosowania". Jak budować partnerstwo biznesowe HR w organizacji? Zarządzanie przez cele, łatwe czy trudne do wdrożenia? Mindfulness w pracy czyli dlaczego firmom opłaca się wspierać jakość życia pracowników? Czy Kapitał Ludzki można policzyć? - o tym wszystkim będzie mowa na spotkaniu.

W środę 26 września w Sopocie rozpocznie się VIII Europejskie Forum Nowych Idei (potrwa do 28 września). Jest to jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Przedstawiciele biznesu, charyzmatyczni mówcy, liderzy i decydenci oraz autorytety ze świata kultury i nauki podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii. Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.

W GdańskuOd 6 do 8 września (od czwartku do soboty) w Starym Maneżu w Gdańsku (ul. Juliusza Słowackiego 23 zobacz na mapie Gdańska) odbywać się będzie Konferencja Scala Wave, czyli spotkanie, które przyciąga do Trójmiasta pasjonatów technologii, głównie (choć nie tylko) z krajów regionu Morza Bałtyckiego. Osoby te poszukują najnowszych trendów w zakresie programowania funkcyjnego, w tym przede wszystkim w tzw. języku Scala. Czym jest Scala? W skrócie, jest to język programowania umożliwiający szybkie tworzenie bezpiecznego i wydajnego kodu dzięki połączeniu elementów programowania funkcyjnego oraz obiektowego. Po narzędzie to coraz częściej sięga zarówno biznes, jak i organizacje non-profit, związane ze zdrowiem, jakością życia, bezpieczeństwem czy edukacją. Jednocześnie jest to język programowania wymieniany wśród najbardziej pożądanych na rynku IT.

W czwartek 13 września o godz. 9 w AgileBiznes w Gdańsku (al. Grunwaldzka 99/101 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się spotkanie "Zespół: Energia Twojej Firmy", adresowane do właścicieli małych i średnich firm oraz kadry zarządzającej. Warsztaty pomogą zrozumieć czynniki powodzenia zarządzania zespołem, poznać dobre praktyki budowania zespołu oraz pułapki, w które wpadają firmy nieprzygotowane do funkcjonowania w czasach rynku pracownika. Będzie też o zarządzaniu czasem.

Również w czwartek 13 września o godz. 18 w Olivia Business Centre w Gdańsku (al. Grunwaldzka 472 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się spotkanie LinkedinLocal Gdańsk. Na spotkaniu będzie mowa o szansach na rozwój zawodowy i biznesowy, które daje Linkedin, o dobrych praktykach i etykiecie na LI, o zasadach zasadach budowania sieci kontaktów, a także o różnicach w podejściu i sposobie korzystania z LI pomiędzy różnymi branżami. Gościem będzie Bartek Ziemiański, inicjator wprowadzenia ruchu LinkedIn Local do Polski.

Z kolei w środę 19 września o godz. 9 w Inkubatorze Starter w Gdańsku (ul. Lęborska 3B zobacz na mapie Gdańska) odbędą się Praktyczne warsztaty z budżetowania w firmie. Podczas całodniowego kursu będzie można poznać pojęcia z zakresu finansów przedsiębiorstw: bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych oraz zależności pomiędzy przychodem, dochodem, kosztem, wpływem, wydatkiem, VAT-em. Szkolenie poprowadzi Magdalena Preuss, magister finansów i rachunkowości Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności finanse przedsiębiorstw i controlling.

Również w środę 19 września w Dworze Artusa w Gdańsku (Długi Targ 43/44 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się gala konkursu Gryf Gospodarczy 2018. Konkurs jest organizowany nieprzerwanie od roku 2000, a statuetka "Gryfa" stała się jedną z najbardziej cenionych i prestiżowych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną przez organizacje gospodarcze, reprezentowane w Pomorskiej Radzie Przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym konkursu została w tym roku jedna z wiodących na świecie firm doradczych PwC, która współtworzyła nowe zasady zgłoszenia i będzie przygotowywała rekomendacje dla komisji konkursowej.

W czwartek 20 września o godz. 18 w City Meble w Gdańsku (al. Grunwaldzka 211 zobacz na mapie Gdańska) odbędzie się spotkanie "Zdrowe Innowacje". Jest to kolejna odsłona cyklu Civic Hub, na którym można porozmawiać o wykorzystaniu najnowszych technologii w obszarach związanych ze zdrowiem. Zarówno publiczna opieka zdrowotna, jak i osobista dbałość o naszą kondycję fizyczną mogą wiele zyskać dzięki nowym technologiom, często nawet takim, które nie kojarzą się z medycyną - począwszy od "wearables" poprzez sztuczną inteligencję a skończywszy na rozszerzonej rzeczywistości. Na najbliższym spotkaniu gościem będzie Lee Provost, CTO i jeden z założycieli brytyjskiego start-upu Andiamo, który niedawno otworzył oddział w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem i budową, z pomocą druku i skanowania 3D, wyspecjalizowanych ortotez.

Opinie (6) 1 zablokowana

 • hehe włady leasingu ze skarpetami na kredyty;)

  • 4 1

 • (2)

  Czas nagrodzić tych, którzy nakradli najwięcej.

  • 2 1

  • (1)

   naczytałeś się plakatów pisu , ciężko zrozumieć że ci ludzie którzy prowadzą firmy są największymi płatnikami podatków , to tylko dzięki pracy są pieniądze na wydatki np. 500 +

   • 1 0

   • Największymi płatnikami podatków nie są firmy, jeśli już to te najmniejsze i najsłabsze tzw. bieda biznes lub janusze biznesu. Kopro..wele nie płacą podatków w myśl naczelnej kapitalistycznej zasady prywatyzacji zysków i uspołeczniania strat.

    • 0 0

 • Bandziir

  Miszcz rozje.. Vistalu andzej czech

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać