Co, gdzie, kiedy we wrześniu. Kalendarium wydarzeń biznesowych

4 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioletta Kakowska-Mehring

Coś dla kadry kierowniczej, coś dla sektora IT, a do tego Baltexpo, Gryfy Gospodarcze 2019 i Europejskie Forum Nowych Idei. Od spotkań służących wymianie kontaktów i informacji przez konferencje po warsztaty. Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie w kalendarzu biznesowych spotkań zapowiadanych na wrzesień.W Gdyni i w SopocieW czwartek 5 września o godz. 17:30 w Strefie Sturtup Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96-98) odbędzie się spotkanie "Halo Policja? Proszę przyjechać na Facebooka". Wydarzenie dedykowane jest przedsiębiorcom, którzy publikują treści publicznie w mediach społecznościowych, a którzy chcą się czegoś dowiedzieć na temat prawa w tym zakresie. Będzie więc o tym, jak legalnie działać w mediach społecznościowych, o tym, co kryją regulacje portali społecznościowych, a także o tym, czego nie wolno robić. Prelekcję poprowadzi Tomasz Palak, radca prawny w Prawo Plus Podatki i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

W poniedziałek 9 września o godz. 10 w Courtyard by Marriott Gdynia (ul. Jerzego Waszyngtona 19) odbędzie się "Trening: Mistrz Sprzedaży - Kamila Rowińska". Spotkanie skierowane jest do handlowców.

We wtorek 10 września o godz. 11 w Property Spot w Gdyni (ul. Władysława IV 53/10) odbędą się warsztaty "Social Manager - automatyzacja kampanii". Na spotkaniu będzie mowa o aplikacji Social Manager.

Kalendarz wydarzeń biznesowych w TrójmieścieOd 25 do 27 września (od środy do piątku) w Sopocie odbędzie się Europejskie Forum Nowych Idei 2019. Jest to międzynarodowa debata środowisk biznesowych oraz przedstawicieli świata nauki, kultury i polityki na temat przyszłości Europy i jej miejsca w świecie. EFNI każdego roku przyciąga przedstawicieli międzynarodowego biznesu, administracji rządowej i NGO's. Forum, organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope oraz miastem Sopot, przez dziewięć lat swojego istnienia stało się jednym z ważniejszych wydarzeń biznesowych na mapie Europy Środkowej.

W GdańskuOd 9 do 11 września (od poniedziałku do środy) w AmberExpo Gdańsk (ul. Żaglowa 11) odbędą się XX Jubileuszowe Targi Morskie Baltexpo. Jest to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. W imprezie wezmą udział przedsiębiorstwa, klastry oraz instytuty naukowo-badawcze z obszarów przemysłu stoczniowego, offshore, infrastruktury portów i przemysłu morskiego, transportu i logistyki morskiej, żeglugi, bezpieczeństwa wybrzeża, portów i żeglugi oraz ochrony środowiska.

Od 24 do 27 września (od wtorku do piątku) odbędą się w AmberExpo targi Trako 2019. Są to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. W czasie imprezy odbędzie się ponad 40 spotkań - debat, seminariów, prezentacji i konferencji. Zaprezentuje się 700 wystawców z 25 krajów m.in. Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Belgii.

Od 9 do 12 września (od poniedziałku do czwartku) w Fundacji Ad Fontes w Gdańsku (ul. Do Studzienki 63) odbędą się warsztaty Szkoła Przedsiębiorczych Kobiet. Jest to już czwarta edycja wydarzenia. Będzie o budowaniu marki, mediach społecznościowych, profesjonalnej ofercie, a także o wystąpieniach publicznych.

W środę 11 września o godz. 9:45 w OBC w Gdańsku (al. Grunwaldzka 42B) odbędzie się konferencja "PPK i najważniejsze zmiany w prawie prac". Wraz z nowym rokiem weszła w życie nowelizacja Kodeksu Pracy, chodzi o Pracownicze Plany Kapitałowe. Dopasowanie wewnętrznych procedur do tych zmian jest istotne nie tylko dla zapewnienia zgodności z aktualnym stanem prawnym. Spotkanie na ten temat poprowadzi Michał Prokop, adwokat, Senior Associate, Manager.

W piątek 20 września o godz. 9:15 w OBC w Gdańsku odbędzie się konferencja GFKM Leadership Conference 2019. Co łączy Alicję w Krainie Czarów z Czwartą Rewolucją Technologiczną? Czy hasła: świat się zmienia, biznes się zmienia spowszedniały na tyle, że nie dostrzegamy niebezpieczeństw, które może nieść szeroko pojęta zmiana? Czy polskie firmy są gotowe do wdrożenia Przemysłu 4.0? Odpowiedzi na te między innymi pytania poszukają eksperci naukowcy i praktycy biznesu zaproszeni przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.

W piątek 20 września o godz. 15:30 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku (al. Zwycięstwa 15) odbędzie się Gala konkursu Gryf Gospodarczy 2019. Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy Marszałka Województwa Pomorskiego. Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

W środę 25 września o godz. 18 w Inkubatorze Starter w Gdańsku (ul. Lęborska 3 B) odbędzie się "IT for HR Meetup vol.3 - DevOps". Spotkanie jest dedykowane rekruterom IT. Będzie o tym, na czym polega codzienna praca inżyniera DevOps, jakie są trzy podstawowe rozróżnienia tej roli w projektach IT, a także co oznacza budowanie pipelines i czym jest podejście Infrastructure as Code.

W piątek 27 września o godz. 18 w Inkubatorze Starter odbędzie się FuckUp Nights Trójmiasto #36. Jest to globalny ruch organizujący spotkania, na których odważni ludzie opowiadają o swoich porażkach w biznesie lub projektach. W trakcie spotkań jest czas na historie, pytania i.... świętowanie błędów.