Czas na Gryfy Gospodarcze

21 października 2020, 10:10
VIK

Do poniedziałku, 26 października, przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w XXI edycji konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy". Udział jest bezpłatny. Finał odbędzie się w grudniu.Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną nieprzerwanie od 2000 roku. Jej organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych oraz pełni rolę doradcy marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Do konkursu mogą przystąpić nie tylko przedsiębiorcy, ale też podmioty budujące otoczenie biznesu, wpływające na rozwój przedsiębiorczości w regionie czy szerzące edukację biznesową wśród młodzieży. Laureaci tego konkursu są też zwykle rekomendowani do innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu. Udział w konkursie jest bezpłatny. Swój udział można zgłosić do poniedziałku, 26 października. Więcej informacji na www.gryfgospodarczy.pl.

Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, które jest okazją do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. Jednak w tym roku organizator zastrzega, że gala finałowa może odbyć się w trybie online. Niezależnie od tego poprzedzi ją debata gospodarcza z udziałem wybitnych polskich ekonomistów. Zakończenie konkursu planowane jest na połowę grudnia tego roku.

VIK