stat

Dzień otwarty terminalu kontenerowego w Gdyni

14 lipca 2017, 12:00
piw

W sobotę dzień otwarty Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni zobacz na mapie Gdyni. Wśród atrakcji m.in. pokazy specjalistycznego sprzętu przeładunkowego, zwiedzanie statków i rejsy po porcie.Bramy BCT otwarte będą dla zwiedzających od godz. 9 w sobotę. Na miejsce nie trzeba koniecznie jechać samochodem - można skorzystać z bezpłatnego autobusu 4F, który jeździć będzie z przystanku Park Rady Europy na skwerze Kościuszki zobacz na mapie Gdyni oraz spod dworca, z przystanku Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala zobacz na mapie Gdyni.

Na co dzień terminal jest zamknięty dla postronnych osób, więc możliwość jego zwiedzenia to praktycznie jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy, jak działa port. Oglądać go będzie można zresztą także z wody, bo jedną z atrakcji będą rejsy statkiem Ocean. Jednostka wypłynie cztery razy, pierwszy raz o godz. 9:15. Każda z przejażdżek trwać będzie godzinę.

Innymi atrakcjami będą m.in. pokazy psów tropiących (pierwszy o godz. 10:30) oraz prezentacja przygotowana przez portową straż pożarną (rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa przez pół godziny).

W trakcie zwiedzania nie powinny nudzić się również dzieci - dla nich przygotowano stoiska edukacyjne oraz kącik gier i zabaw.

Wydarzeniem towarzyszącym Dniu Otwartemu BCT będzie też wernisaż malarstwa i grafiki "Osobliwe zgrupowanie w kontenerze". Kontenery i suwnice zainspirowały czworo artystów, którzy swoją wizję wyjątkowości terminalu kontenerowego w Gdyni zaprezentują w jednym z kontenerów.

Terminal dla odwiedzających będzie otwarty do godz. 14, a wszystkie atrakcje będą bezpłatne.
Byłeś / byłaś kiedyś w którymś z terminali portowych?
43%

tak, zawodowo

16%

tak, prywatnie

33%

nie, ale planuję się kiedyś wybrać

8%

nie, nie interesuje mnie to

łącznie głosów: 450

piw