Dyżur inspektorów pracy

24 listopada 2020, 7:00
VIK
aktualizacja:7:40 (26 listopada 2020)

Czas pandemii i obostrzenia mocno wpłynęły na rynek pracy, a przede wszystkim na relacje między pracodawcą i pracownikiem. W niektórych kwestiach prawo nie nadążyło za rzeczywistością i potrzebna jest pomoc specjalistów w interpretacji istniejących przepisów.Aktualizacja, godz. 7.40Dziś (26 listopada) specjaliści Okręgowego Inspektoratu Pracy będą odpowiadać na pytania naszych czytelników dotyczących prawa pracy. W godzinach od 12 do 14 będzie można porozmawiać z nimi pod numerem telefonu 571 868 587.Czy pracodawca może zobowiązać pracowników do robienia testów na COVID-19? Jakie obowiązki leżą po stronie pracodawcy, gdy dowie się, że jego pracownik jest zarażony koronawirusem? Czy pracodawca może zmusić pracownika do wykorzystania urlopu wypoczynkowego? Jak epidemia wpływa na obowiązki BHP w zakładzie pracy? Czy jeśli pracownik pracuje zdalnie, można mu wypowiedzieć umowę za pośrednictwem e-maila? Czy PIP nakłada mandat, gdy pracodawca ze względu na rodzaj pracy nie może zapewnić 1,5 m odległości między stanowiskami pracy i nie zapewnia maseczek o odpowiednim standardzie, np. tych co najmniej FPP2?

Na te i inne pytania z zakresu prawa pracy w obecnej sytuacji epidemiologicznej odpowiedzą specjaliści Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, którzy będą pełnić dyżur dla naszych czytelników. Dziś w godzinach od 12 do 14 będzie można porozmawiać z nimi pod numerem telefonu 571 868 587. Jeżeli komuś nie uda się dodzwonić tego dnia, to będzie miał okazję zrobić to jeszcze w czwartek, 26 listopada, również w godz. od 12 do 14.

To nie koniec. Z dwudniowego dyżuru specjalistów Okręgowego Inspektoratu Pracy przygotujemy relację. W naszym serwisie "Praca" zamieścimy najczęściej zadawane pytania wraz z fachowymi odpowiedziami.

VIK