Salon Empiku nie wróci w okolice dworca w Gdańsku

13 sierpnia 2020, 7:00
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Markety wydłużają godziny pracy. Niektóre czynne całodobowo

Lokal, w którym mieścił się Empik świeci pustkami

Przez ponad dwadzieścia lat klienci odwiedzali salon Empiku przy Podwalu Grodzkim 8Mapka, ale od kilku miesięcy punkt pozostaje zamknięty. Jak wynika z naszych informacji, ostatecznie zniknie on na dobre z tej części Gdańska. Ma go zastąpić marka oferująca podobne usługi.Salon Empiku przy Podwalu Grodzkim działał od 1998 roku i był jednym z najstarszych sklepów tej marki w Trójmieście. Cieszył się także sporą popularnością wśród mieszkańców Gdańska.

- Nawet jak nie miałem zamiaru zrobić konkretnych zakupów, wracając z pracy, w drodze na tramwaj, często wpadałem tam na chwilę, obejrzeć nowości, czy to w literaturze czy muzyce. Dlatego zdziwiłem się, że od dłuższego czasu salon jest zamknięty - mówi pan Rafał.
O niedziałającym punkcie informowali nas także czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Jak się okazuje, na ponowne otwarcie salonu Empik pod tym adresem w tej chwili nie ma szans.

Empik nie wróci, ma powstać punkt z podobnymi usługami- W zeszłym tygodniu przejęliśmy lokal od najemcy, tj. Empik S.A. - na wniosek przedstawicieli spółki. Najemca definitywnie zrezygnował z najmu tego miejsca, bez względu na konsekwencje prawne. Oznacza to, że Empik nie wróci już do lokalu przy Podwalu Grodzkim - mówi mec. Małgorzata Pawłowska, reprezentująca firmę Pameni Polska, właściciela lokalu.
W środę w lokalu pojawili się robotnicy, zniknęło za to logo Empiku. fot. Szymon Zięba/Trójmiasto.pl

Jak informuje nasza rozmówczyni, prowadzone są rozmowy z inną firmą, która ma zastąpić Empik w lokalu przy gdańskim dworcu. W związku z tym, że negocjacje są na wstępnym etapie mec. Pawłowska nie wskazuje jeszcze nazwy nowego najemcy.

Salony Empik w Trójmieście- Staramy się, by w tym miejscu nowy najemca oferował usługi o profilu zbliżonym do tych, które były w tym miejscu wcześniej - tłumaczy.

Dwanaście Empików w TrójmieściePrzedstawiciele sieci Empik potwierdzają, że "współpraca z wynajmującym w tej lokalizacji została zakończona."

Aktualnie na terenie Trójmiasta działa 12 salonów Empik, w tym 7 w samym Gdańsku. Warto podkreślić, że w ciągu ostatniego 1,5 roku otworzyliśmy w tym mieście 3 nowe lokalizacje - m.in. nowy 700 metrowy Empik w Galerii Forum oraz dwa sklepy Papiernik by Empik - podsumowuje Monika Marianowicz, rzeczniczka Empiku.
Salon Empik przy Podwalu Grodzkim działał w tej lokalizacji od 1998 roku. Odwiedzali go nie tylko klienci, ale także artyści. Tak wyglądało to przed laty:

Odwiedzałeś/aś salon Empiku przy Podwalu Grodzkim?
42%

tak, często

39%

zdarzyło się raz na jakiś czas

15%

rzadko, bo nie bywam często w tej okolicy

4%

nie, bo robię takie zakupy online

zakończona

łącznie głosów: 5744