stat

Ewa Minge uderzyła w dzwon. Udany debiut Esotiq&Henderson

16 lipca 2015 (artykuł sprzed 4 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring

Spółka modowa Esotiq&Henderson jest już na głównym parkiecie. Tradycyjnie pierwszą sesję oznajmił dźwięk dzwonu, w który uderzyła osobiście Ewa Minge, znana projektantka współpracująca z gdańską firmą. Debiut można uznać za udany. Kurs akcji wzrósł.Firma Esotiq&Henderson przeniosła się z NewConnect na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych. Jest to już 21. spółka z Trójmiasta notowana na warszawskiej giełdzie. Kurs akcji wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 0,49 proc. do 41,2 zł. Niedawno spółka przeprowadziła ofertę publiczną 450 tys. akcji. 419 tys. akcji przydzielono inwestorom instytucjonalnym, a 31 tys. inwestorom indywidualnym. Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła 84,62 proc. Cena emisyjna jednej akcji była równa 38,50 zł.

Czytaj też: Krupa i Minge zmieniają parkiet. Esotiq & Henderson przed debiutem

- Zbudowaliśmy sieć 231 salonów Esotiq. Mamy sprawdzony model biznesowy. Korzystając z tego doświadczenia budujemy multibrandową grupę w oparciu o marki własne - mówi Adam Skrzypek, prezes Esotiq & Henderson. - Głównym celem emisji jest zdobycie kapitału na przyspieszenie rozwoju odzieżowej sieci FemeStage Eva Minge oraz rozbudowę salonów Esotiq w Polsce i w Niemczech, jak również wprowadzenie nowych linii bielizny, poszerzenie oferty kosmetyków i innych produktów.

Podczas debiutu na NewConnect w 2011 roku prezesowi Skrzypkowi towarzyszyła top-modelka Joanna Krupa, która została akcjonariuszem i dyrektorem kreatywnym marki bielizny Esotiq. W przedsięwzięcie, które - jak określiła podczas debiutu modelka - jest "very, very successful" uwierzyli też inwestorzy. Debiut był udany. Jak się okazuje, postawienie na znane nazwiska opłaciło się gdańskiej firmie. Dzięki współpracy z topową modelką, rozpoznawalność marki Esotiq wzrosła o 42 proc., a liczba osób postrzegających markę jako luksusową, modną i ekskluzywną wzrosła o 33 proc. Podczas dzisiejszego debiutu prezesowi Skrzypkowi towarzyszyła znana projektantka Ewa Minge, z którą firma współpracuje już od dłuższego czasu.

Dziś spółka Esotiq & Henderson tworzy multibrandową grupę modową w oparciu o marki własne. Ofertę salonów Esotiq uzupełniają bielizna damska marki Sexy You o charakterze erotycznym oraz linie kosmetyków Esotiq Formula i Esotiq Natural. Odzieżowe marki własne grupy to Femestage Eva Minge, zaprojektowana dla szerszej grupy klientek, oraz Eva Minge i Eva Minge Milano, którymi sygnowane są najwyższe kolekcje znanej projektantki.