Firma z Gdyni przeszkoli 1,5 tys. osób w Albanii

26 października 2020, 9:45
erka

Software Development Academy, z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, wygrała kontrakt na dostawę swoich usług w Albanii. W ciągu najbliższych pięciu lat przeprowadzi 101 kursów z zakresu programowania, a ponad 1,5 tys. osób zdobędzie dzięki temu kompetencje w przyszłości. W Tiranie miała miejsce uroczysta inauguracja projektu.SDA by Protik to projekt realizowany przez Software Development Academy przy współpracy z Albanian-American Development Fundation. Jego głównym celem jest zapewnienie możliwości zatrudnienia oraz rozwoju kariery specjalistom z branży ICT na rynku albańskim.

Firma Software Development Academy została wybrana spośród innych akademii programowania - największych marek ze swojej branży - przez AADF, który jest lokalnym operatorem i grantodawcą środków z puli USAID (United States Agency for International Development), mających na celu modernizację i podniesienie potencjału gospodarki albańskiej.

- Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia i zmieniać sposób, w jaki przyszli specjaliści IT zdobywają nowe kompetencje - zaznacza Piotr Mazur, wiceprezes SDA.
Projekt SDA by Protik zostanie zrealizowany dzięki dostępowi do przestrzeni szkoleniowych udzielonemu przez władze miasta Tirana oraz organizację pozarządową Protik, która jest lokalnym hubem technologicznym. W uroczystości inaugurującej, udział wzięli m.in. premier Albanii - Edi Rama, burmistrz Tirany - Erion Veliaj, zarząd AADF oraz przedstawiciele sektora biznesowego.

erka