stat

Forum Inicjowania Rozwoju - o etyce biznesu i korzyściach ze współpracy różnych sektorów

14 listopada 2017 (artykuł sprzed 1 roku)

Już w czwartek 30 listopada odbędzie się największe na Pomorzu spotkanie biznesu, organizacji pozarządowych, nauki i samorządu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest etyka i zaangażowanie oraz społeczna odpowiedzialność.Forum Inicjowania Rozwoju to wydarzenie, które na stałe wpisało się już do kalendarza wydarzeń promujących ideę zaangażowania społecznego, współpracy między podmiotami reprezentującymi różne sektory, a w konsekwencji osiąganie wspólnych celów. Jednocześnie jest to jedyne tak duże wydarzenie o tej tematyce w województwie pomorskim. W tym roku spotkanie odbędzie się Olivia Sky Club w Olivia Business Centre.

Uczestnicy wezmą udział w rozmowie na temat zaangażowania i odpowiedzialności. Do refleksji na ten temat zaproszą znakomite osobowości świata nauki i biznesu - prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński z Uniwersytetu Gdańskiego, wybitny socjolog oraz Ewa Sowińska z Polskiej Rady Biegłych Rewidentów, ekspert biznesu.

- Zainspirują nas też wyjątkowi goście, którzy zaprezentują praktyczne rozwiązania tj. wolontariat pracowniczy, strategia CSR, programy stażowe, ekonomia społeczna, crowdsourcing. Co ważne, odniosą się do przedsięwzięć realizowanych na styku sektorów, podkreślą szczególne znaczenie współpracy międzysektorowej na rzecz osiągania celów biznesowych i społecznych - mówi Monika Hinc, organizator Forum.
- Forum Inicjowania Rozwoju to przestrzeń, jaką budujemy wspólnie dla efektywnego dialogu. Podkreślamy znaczenie współpracy przedstawicieli trzech sektorów na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Od sześciu lat udaje nam się integrować różne środowiska wokół idei zaangażowania społecznego. To temat bardzo ważny dla nas, jako partnera Forum - dodaje Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR, Polpharma SA.
- Forum jest świetną okazją do nawiązania kontaktów, wymiany dobrych praktyk. To możliwość zainspirowania się przykładami wyjątkowych inicjatyw i wzbogacenia swojego warsztatu pracy o nowe narzędzia - dodaje Monika Hinc.
Od początku Forum jest wspierane przez pomorski biznes oraz samorząd. W tym roku partnerem generalnym wydarzenia jest Polpharma SA. Konferencję wspiera także Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Miasto Gdańsk. Rejestracja uczestników potrwa do poniedziałku 27 listopada (lub do wyczerpania miejsc) i jest możliwa pod adresem: http://forumrozwoju.org.pl/.

W tym roku w ramach VI Forum Inicjowania Rozwoju odbędą się trzy równoległe "Warsztaty Współpracy", które rozpoczną się po oficjalnym zakończeniu Forum Inicjowania Rozwoju w O4 w Olivia Business Centre oraz w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza SA (Olivia Business Centre, budynek Olivia). Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17:30. Będą nawiązywać do tematyki CSR i pozwolą odpowiedzieć na pytania w zakresie skutecznej komunikacji z interesariuszami, kwestii autentyczności lidera oraz planowania strategii CSR. Na warsztaty obowiązuje rejestracja. Na warsztaty obowiązuje oddzielna rejestracja uczestników trwająca do wyczerpania biletów. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy się zarejestrować. Udział jest bezpłatny. Rejestracja uczestników jest dostępna pod linkiem http://forumrozwoju.org.pl/ do poniedziałku 27 listopada lub do wyczerpania biletów.

Więcej informacji na www.forumrozwoju.org.pl.