Gdynia proponuje udział w ślubie online

9 lutego 2021, 7:00
Patryk Szczerba
W czasach epidemii przyszli małżonkowie muszą szukać niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest zaproszenie na ślub online. Więcej zdjęć (2)

W czasach epidemii przyszli małżonkowie muszą szukać niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest zaproszenie na ślub online.

fot. Olena Zaskochenko/1234f.com

W czasach epidemii przyszli małżonkowie muszą szukać niestandardowych rozwiązań. Jednym z nich jest zaproszenie na ślub online.

fot. Olena Zaskochenko/1234f.com

Bezpłatna transmisja online ze ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego to propozycja Gdyni dla gości młodej pary zawierającej związek małżeński. Bliscy pary mogą oglądać relację za pośrednictwem kanału You Tube.Koronawirus pokrzyżował szyki wielu parom planującym zawrzeć związek małżeński. Zmienił także zwyczaje w tym względzie w urzędach, gdzie może przebywać ograniczona liczba osób. W gdyńskim magistracie z powodu pandemii w uroczystościach ślubnych może uczestniczyć para młoda, ich świadkowie oraz jeden gość lub fotograf. Pozostałym, którzy chcieli towarzyszyć młodej parze, musiała wystarczyć dokumentacja zdjęciowa.

Obecnie w USC w Gdyni w sali, gdzie udzielane są śluby, może być ściśle ograniczona liczba osób. Więcej zdjęć (2)

Obecnie w USC w Gdyni w sali, gdzie udzielane są śluby, może być ściśle ograniczona liczba osób.

fot. gdynia.pl

Obecnie w USC w Gdyni w sali, gdzie udzielane są śluby, może być ściśle ograniczona liczba osób.

fot. gdynia.pl

Czytaj też: W Gdańsku śluby świeckie popularniejsze od konkordatowych

Urzędnicy wpadli więc na pomysł, by uruchomić streamingi ze ślubów cywilnych, dzięki którym bliscy młodej pary mogliby uczestniczyć na żywo w wydarzeniu.

Usługa właśnie ruszyła. Transmisje z sali Urzędu Stanu Cywilnego są bezpłatne. Niepublicznymi linkami do relacji para młoda będzie mogła podzielić się z najbliższymi i znajomymi.

Aby mieć taką możliwość, konieczne jest złożenie wniosku co najmniej tydzień przed uroczystością. Na trzy dni przed ceremonią zainteresowani otrzymają zaproszenie zawierające link do transmisji na portalu You Tube.

- Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie jako pierwszy samorząd w Polsce i wierzymy, że spotka się ono z ciepłym przyjęciem ze strony państwa młodych, ale także ich krewnych czy przyjaciół - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Na życzenie nowożeńców transmisja może być zarejestrowana i zapisana w formie pliku.

Zobacz też: Mniej chrztów, komunii i ślubów

- Z usługi mogą skorzystać zarówno narzeczeni, którzy mają ustalony termin ślubu, jak również ci, którzy dopiero planują złożyć dokumenty do ślubu - wskazuje Inocenta Nycz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni.

Domy weselne w TrójmieścieWedług statystyk Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni w 2020 roku ślub wzięło 660 par. Było to 459 ślubów cywilnych i 201 ślubów wyznaniowych.

Czy po wybuchu pandemii otrzymałe(a)ś zaproszenie na ślub i wesele?
29%

tak, i skorzystałe(a)m

11%

tak, ale nie skorzystałe(a)m

60%

nie, nikt mnie nie zapraszał

zakończona

łącznie głosów: 549

Opinie wybrane


wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.