Granty do 800 tys. zł na projekty inwestycyjne

25 stycznia 2022, 9:15
erka
Do zdobycia są granty inwestycyjne w wysokości 800 tys. zł na uzbrojenie terenów przeznaczonych na cele przemysłowe i logistyczne. Więcej zdjęć (1)

Do zdobycia są granty inwestycyjne w wysokości 800 tys. zł na uzbrojenie terenów przeznaczonych na cele przemysłowe i logistyczne.

fot. 123rf/olegdudko

Do zdobycia są granty inwestycyjne w wysokości 800 tys. zł na uzbrojenie terenów przeznaczonych na cele przemysłowe i logistyczne.

fot. 123rf/olegdudko

Agencja Rozwoju Pomorza ogłasza nowy konkurs grantowy. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów mających na celu przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych pod magazyny i obiekty przemysłowe. Dofinansowanie wynosi nawet do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, a maksymalna kwota, którą można uzyskać, to 800 tys. zł na projekt.Kolejne tereny inwestycyjne w TrójmieścieNa co i kto może składać wnioski? Przewiduje się dwa typy projektów. Pierwszy polega na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych przez wnioskodawcę będącego przedsiębiorcą z sektora MŚP na cele własne. W takim projekcie celem wnioskodawcy jest np. uzbrojenie terenu i wybudowanie na nim zakładu lub obiektu magazynowego, w których wnioskodawca będzie prowadził działalność gospodarczą przewidzianą wnioskiem o udzielenie grantu.

Budżety Gdańska i Sopotu na 2022 r. przyjęte. Oba okrojoneDrugi typ polega na przygotowaniu nowych terenów inwestycyjnych oraz ich zagospodarowaniu (poprzez sprzedaż, dzierżawę, wynajem terenów, powierzchni obiektów kubaturowych lub placów magazynowych znajdujących się na tych terenach). W takim projekcie celem wnioskodawcy po przygotowaniu terenów inwestycyjnych jest ich komercjalizacja na rzecz podmiotu trzeciego, będącego przedsiębiorcą należącym do sektora MŚP, na zasadach określonych w regulaminie.

Ponad miliard złotych i setki miejsc pracy. Duży ruch inwestycyjny na PomorzuTereny muszą spełniać następujące wymagania:

 • powierzchnia minimum 1,25 ha,
 • położenie w województwie pomorskim w strefie przeznaczonej dla obiektów produkcyjnych, składów i magazynów zgodnie z postanowieniami miejscowego planu zagospodarowania terenu lub decyzji o warunkach zabudowy.

Agencja Rozwoju Pomorza przeznacza na konkurs kwotę 10,4 mln zł. Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu wynosi 800 tys. zł. Minimalna kwota kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1,6 mln zł.

erka

Opinie (12)

 • (1)

  Podobno ok miliona osób na kwarantannie... No tak przez dwa tygodnie dojdzie jeszcze z 200 tysięcy to będzie wesoło w gospodarce. Myśleć wy "mundre głowy" o końcu tego syfu.

  • 6 5

  • Bo w narodzie

   Głupota bezobjawowa po szczepanie

   • 0 0

 • Ciekawe że robimy dofinansowania na to co i tak jest popularne i bardzo opłacalne

  • 18 0

 • Władza nie ma problemów z pieniędzmi.

  Zawsze może je wydrukować i rozdać.

  • 15 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.