Hamilton wspiera szpital w Redłowie

3 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Michał Sielski
Szpital w Redłowie otrzyma nowoczesny sprzęt dzięki pomocy prywatnej firmy. Więcej zdjęć (2)

Szpital w Redłowie otrzyma nowoczesny sprzęt dzięki pomocy prywatnej firmy.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Szpital w Redłowie otrzyma nowoczesny sprzęt dzięki pomocy prywatnej firmy.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Kolejna trójmiejska firma włącza się w pomoc szpitalom, którym brakuje sprzętu potrzebnego do leczenia chorych na koronaswirusa. Tym razem ponad 40 tys. zł szpitalowi w Redłowie przekazała firma Hamilton. Za te pieniądze kupiona zostanie specjalistyczna sprężarka do podłączania respiratorów.Choć z niedofinansowania służby zdrowia zdawaliśmy sobie sprawę, to dopiero epidemia koronawirusa unaoczniła wielu osobom, jak bardzo brakuje w szpitalach sprzętu, często także tego podstawowego. Dlatego w pomoc lokalnym szpitalom włączyły się trójmiejskie firmy, które nie żałują pieniędzy na doposażenie placówek.

Kolejną z nich jest pochodząca z Gdyni J.S. Hamilton Poland, działająca w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, która wykonuje przede wszystkim analizy laboratoryjne żywności czy kosmetyków. Zarząd spółki Hamilton Poland podjął decyzję o przekazaniu ponad 40 tys. zł na rzecz Szpitala w Gdyni Redłowie. Dyrektor szpitala, prof. dr hab. n. med. Marcin Renke, postanowił przeznaczyć całą kwotę na zakup sprzętu niezbędnego w walce z epidemią koronawirusa. To chłodzona powietrzem, bezolejowa sprężarka spiralna, służąca do wspomagania respiratorów.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


Bezolejowa sprężarka spiralna jest niezbędna do zapewnienia stabilności pracy respiratorów. Trafi do szpitala w Redłowie. Więcej zdjęć (2)

Bezolejowa sprężarka spiralna jest niezbędna do zapewnienia stabilności pracy respiratorów. Trafi do szpitala w Redłowie.

mat. prasowe

Bezolejowa sprężarka spiralna jest niezbędna do zapewnienia stabilności pracy respiratorów. Trafi do szpitala w Redłowie.

mat. prasowe

- Nasza decyzja o wsparciu szpitala jest ważna dla naszych pracowników i ich rodzin - mówi Artur Waśkiewicz, wiceprezes zarządu J.S. Hamilton. - Zakupiony sprzęt medyczny daje szansę na szybsze wyleczenie pacjentów, co jest niezmiernie ważne szczególnie teraz, gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że coraz więcej osób się zaraża. Choroba wywołana koronawirusem może zdarzyć się praktycznie każdemu z nas, niestety również naszym pracownikom czy ich bliskim, więc musimy teraz jak najmocniej inwestować w środki ratujące życie - podkreśla.

Morze pomocy od trójmiejskich firmNajwiększe firmy działające w Trójmieście chętnie włączają się w pomoc szpitalom. Ostatnio pisaliśmy o Intelu, który przekazał szpitalom 200 tys. maseczek, a teraz kompletuje zestawy komputerowe mające pomóc w zdalnym nauczaniu w Gdańsku.

Mieszkańcy i firmy pomagają zwalczyć skutki koronawirusa.


Wcześniej pisaliśmy m.in. o działaniach firmy Ergo Hestia oraz VTS Polska, które przekazały sprzęt i pieniądze dla ratowników. Z kolei deweloper Invest Komfort kupił pięć respiratorów i maseczki. Wcześniej respiratory przekazał też Port Gdynia, a inny deweloper - Doraco - przekazał 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej, przekształconemu w związku z pandemią koronawirusa w szpital zakaźny, dary w postaci ręczników papierowych i gogli.
Jak oceniasz wsparcie szpitali przez pomorskie firmy?
64%

bardzo pozytywnie, robią, co mogą

27%

nawet jeśli to PR, to taki, jaki powinien być

9%

mam mieszane uczucia, mogliby pomagać w ciszy

zakończona

łącznie głosów: 461

Opinie (50) 5 zablokowanych

 • No i brawo! (2)

  Mało kto wie, że to firma gościa z Gdyni. I to porządnego gościa!

  • 42 10

  • Żenada

   Radze wejsc na gow..rk.pl i poczytac opinie o pracy w tej firemce. Słabo to delikatne słowo. Taki porządny a dorobił się na wykorzystywaniu pracowników

   • 4 2

  • Hamilton

   Żydzą kasę na porządnym serwisie, wszystko najtańszym kosztem

   • 1 2

 • Kompresor jak w wulkanizacji

  • 10 2

 • Dobry gest (1)

  • 7 3

  • Zły gest.

   Janusz H.

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać