Intel przekazał szpitalom 200 tys. maseczek

2 kwietnia 2020, 10:35
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Będą oczyszczać powietrze z patogenów - w tym z SARS-CoV-2

Firma Intel, działająca m.in. w Gdańsku, przekazała 200 tys. maseczek do trójmiejskich szpitali. Udostępniła też serwer, a teraz organizuje komputery, które pomogą uczniom i nauczycielom.Kolejne ciężarówki ze sprzętem podjeżdżają pod trójmiejskie szpitale. W dobie pandemii koronawirusa duże firmy działające w Trójmieście pomagają tym, którzy w szczególnym czasie poświęcają wiele, by ratować zdrowie i życie mieszkańców Trójmiasta.

Wcześniej pisaliśmy m.in. o działaniach firmy Ergo Hestia oraz VTS Polska, które przekazały sprzęt i pieniądze dla ratowników. Z kolei deweloper Invest Komfort kupił pięć respiratorów i maseczki. Wcześniej respiratory przekazał też Port Gdynia, a inny deweloper - Doraco - przekazał 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej, przekształconemu w związku z pandemią koronawirusa w szpital zakaźny, dary w postaci ręczników papierowych i gogli.

Mieszkańcy i firmy pomagają zwalczyć skutki koronawirusa.Do akcji włączyła się też firma Intel, prężnie działająca w Gdańsku.

- Zawrotną ilość, bo aż 100 tys. sztuk maseczek chirurgicznych, otrzymaliśmy od firmy Intel! ️Również ogromnie dziękujemy firmie Intel za wypożyczenie potężnego serwera, dzięki któremu możliwe będzie uruchomienie pełnej funkcjonalności pracy zdalnej dla pracowników UCK. W dobie pandemii dostęp do systemów szpitala z domu stał się koniecznością, personel medyczny i administracyjny szpitala pracuje obecnie w systemie rotacyjnym (część jest na miejscu, a część w domu). W przypadku konieczności kwarantanny zespołu pracującego na miejscu druga grupa będzie mogła wrócić z pracy zdalnej, obowiązki będą więc wykonywane bez przerwy - czytamy na profilu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
To jednak nie wszystko. W sumie Intel przekazał już 200 tys. maseczek do trójmiejskich szpitali, a właśnie rozpoczyna akcję kompletowania zestawów komputerowych, które mają wspomóc zdalne nauczanie w gdańskich szkołach. W najbliższym czasie przekazanych zostać ma kilkadziesiąt komputerów.
Czy włączasz się w akcje pomocowe w czasie koronawirusa?
13%

tak, działam w ramach firmy

35%

tak, pomagam indywidualnie

20%

jeszcze nie, ale planuję

32%

nie i nie planuję

zakończona

łącznie głosów: 514