stat

Invest Komfort kupił pięć respiratorów i maseczki dla szpitali

31 marca 2020, 9:00
EBu
Najnowszy artukuł na ten temat

Fala pomocy płynie nieprzerwanie

Niedawno informowaliśmy, że deweloper Torus kupił dwa respiratory dla gdańskiego szpitala zakaźnego, wcześniej to samo zrobił Port Gdynia. Teraz takiej pomocy podjął się Invest Komfort, który kupił pięć takich urządzeń.Zarząd Invest Komfort podjął decyzję o przeznaczeniu funduszy na pomoc w wyposażeniu pomorskich szpitali - przystąpił do inicjatywy zakupu maseczek koordynowanej przez Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Business Centre Club i zakupił 10 tys. maseczek.

Deweloper zaangażował się również w zapoczątkowaną lokalnie przez Port Gdynia akcję #dzielmysiędobrem, w ramach której zakupił dwa respiratory, które pomogą ratować życie w szpitalach. Dodatkowo w ramach własnej inicjatywy firma dokupiła dodatkowe trzy urządzenia dla szpitali oraz 3,5 tys. maseczek dla swoich pracowników.

Invest Komfort przeznaczył już łącznie ponad 200 tys. złotych na walkę z koronawirusem. Maseczki i respiratory dotrą do szpitali, gdy tylko zostaną dostarczone.

- Zarówno maseczki, jaki i respiratory trafią do lokalnych, pomorskich szpitali. Po otrzymaniu respiratorów ocenimy aktualną sytuację i przekażemy najbardziej potrzebującym placówkom. Za dystrybucję maseczek odpowiada natomiast Business Centre Club, które koordynuje akcję razem z Urzędem Marszałkowskim - informuje Marta Szymczak, rzecznik prasowy Invest Komfort.  
Invest Komfort na bieżąco śledzi sytuację i jest otwarty na dalsze niesienie pomocy. Zachęca również wszystkie firmy do włączania się do akcji Business Centre Club i Portu Gdynia.

- Wierzę, że potrafimy przezwyciężyć trudności dzięki wzajemnemu wsparciu. Jako społeczność powinniśmy się teraz jednoczyć i wzajemnie pomagać, bez względu na podziały. Dlatego zachęcam moje koleżanki i kolegów - przedsiębiorców - do zaangażowania się w walkę z epidemią. Słowo solidarność znów staje się ważne i nabiera zupełnie innego znaczenia - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort.
W pomoc włączają się kolejne firmy z branży budowlanej. W pomoc zaangażowała się także Korporacja Budowlana Doraco, która przekazała 7 Szpitalowi Marynarki Wojennej, przekształconemu w związku z pandemią koronawirusa w szpital zakaźny, dary w postaci ręczników papierowych i gogli.

Na swoim profilu KB Doraco apeluje: "Zachęcamy wszystkich do wsparcia, potrzeby są ogromne!"

EBu