Inwestycja za 80 mln zł w Porcie Gdańsk

3 września 2021, 15:05
VIK
Rejon nabrzeża Przemysłowego w Porcie Wewnętrznym. Więcej zdjęć (1)

Rejon nabrzeża Przemysłowego w Porcie Wewnętrznym.

fot. materiały prasowe

Rejon nabrzeża Przemysłowego w Porcie Wewnętrznym.

fot. materiały prasowe

Port Gdańsk rozpoczyna modernizację i przebudowę rejonu nabrzeża PrzemysłowegoMapka w Porcie Wewnętrznym. Wartość inwestycji to 80 mln zł. Całość ma być gotowa do końca kwietnia 2023 r.- Po zakończeniu inwestycji drogowo-kolejowej w Porcie Zewnętrznym ruszamy z kolejnym projektem, tym razem zlokalizowanym w Porcie Wewnętrznym. Chcemy być portem numer jeden na Bałtyku, jeżeli chodzi o przeładunki ogółem. Kluczem do zwiększania przeładunków są inwestycje infrastrukturalne, które właśnie realizujemy. Inwestycja, którą dziś ogłaszamy, przyczyni się do zwiększenia potencjału i możliwości przeładunkowych naszego portu. Wszystkie operacje będą przebiegać sprawniej, zwiększy się też bezpieczeństwo - mówi Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.
W zakres inwestycji wchodzi m.in. przebudowa układu kolejowego i drogowego pomiędzy nabrzeżem Przemysłowym a ulicą Ku UjściuMapka oraz pomiędzy ulicą ChemikówMapka a przyczółkiem przeprawy promowej w ciągu ulicy BosmańskiejMapka przez Kanał Kaszubski.

Zmodernizowane zostaną drogi o łącznej długości około 1,6 km. Zostanie na nich położona nawierzchnia z betonu cementowego.

Wyremontowane zostaną też dwa fragmenty nabrzeża. Zmodernizowana zostanie bocznica Chemiki wraz z budową lub przebudową układu torowego na odcinku ok. 6 km.

Przebudowane zostaną również sieci wodociągowe, sanitarne, elektroenergetyczne, teletechniczne. Wybudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie uliczne, powstanie nowe ogrodzenie terenu i dwa posterunki wartownicze. Całkowita wartość inwestycji to 80 mln zł.

Prace potrwają do końca kwietnia 2023 r. Generalnym wykonawcą prac jest sopocka firma NDI. Projekt jest współfinansowany z unijnego programu CEF "Łącząc Europę".

VIK

Opinie wybrane


wszystkie opinie (51)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.