Kasa online. Ostatnia chwila na wymianę

20 grudnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Gastronomia ma niewiele czasu, fryzjerzy czy budowlanka mają jeszcze pół roku, ale czas szybko płynie i już dziś warto zająć się nieuniknioną wymianą kas. Więcej zdjęć (1)

Gastronomia ma niewiele czasu, fryzjerzy czy budowlanka mają jeszcze pół roku, ale czas szybko płynie i już dziś warto zająć się nieuniknioną wymianą kas.

fot. materiały prasowe

Gastronomia ma niewiele czasu, fryzjerzy czy budowlanka mają jeszcze pół roku, ale czas szybko płynie i już dziś warto zająć się nieuniknioną wymianą kas.

fot. materiały prasowe

Do końca tego roku w gastronomii, hotelach oraz innych placówkach noclegowych, a do końca czerwca roku przyszłego u fryzjera czy w budowlance. Kasy fiskalne z papierowym, a także z elektronicznym zapisem kopii paragonu odchodzą do lamusa. Trwa masowa akcja wymiany urządzeń na kasy online. Czasu zostało niewiele, warto więc szybko poszukać dobrego partnera - radzą eksperci z NETPOLU.Zgodnie z nowelizacją, która weszła w życie 1 maja 2019 r., przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej będą zobowiązani stopniowo wycofywać kasy fiskalne tradycyjne na rzecz kas fiskalnych online.

Z powodu pandemii na 1 stycznia 2021 r. przesunięto termin instalacji kasy fiskalnej online dla:
 • świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
 • sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu.

Z kolei na 1 lipca 2021 r. przesunięto termin instalacji kasy fiskalnej online dla świadczenia usług:
 • fryzjerskich,
 • kosmetycznych,
 • budowlanych,
 • w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
 • prawniczych,
 • związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.

Gastronomia ma niewiele czasu, fryzjerzy czy budowlanka mają jeszcze pół roku, ale czas szybko płynie i już dziś warto zająć się nieuniknioną wymianą. Warto zapoznać się z ofertą - kasy fiskalne Gdańsk.

- Przede wszystkim trzeba wybrać urządzenie, a wybór na rynku jest szeroki. My polecamy kasy renomowanych i sprawdzonych marek, jak m.in. Posnet, Fawag, Elzab, Datecs oraz Farex. Do tego służymy profesjonalnym doradztwem podczas wyboru urządzeń fiskalnych. Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją producenta. Oferujemy szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach już od 1350 zł brutto. Po zakupie kasy fiskalnej klient objęty jest naszym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, tzn. dokonujemy wszelkich napraw i  przeglądów technicznych co dwa lata. Usługi serwisowe są na najwyższym poziomie, świadczone przez wysokiej klasy specjalistów, również w języku rosyjskim i ukraińskim - mówi Piotr Pruba, właściciel firmy NETPOL z Chwaszczyna.
Samo urządzenie to nie wszystko. Potrzebne jest też przeszkolenie z użytkowania urządzenia, jak i fachowe doradztwo w zakresie obowiązku fiskalizacji, zgodnie z obowiązującym prawem.

- Dlatego naszym klientom oferujemy wsparcie we wdrożeniu kas, drukarek i innego sprzętu  czy odpowiedniego oprogramowania. Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizujemy i przeprowadzimy szkolenia dla personelu w zakresie obsługi urządzeń fiskalnych. Na życzenie dojeżdżamy do klienta, gdzie przeprowadzamy szkolenie i fiskalizujemy kasy oraz drukarki - dodaje Piotr Pruba.
Eksperci z NETPOLU pomagają klientom w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z fiskalizacją sprzętu. Proces fiskalizacji w przypadku kas online przeprowadzany jest przez serwisanta, a numer identyfikacyjny urządzenia nadawany jest automatycznie przez Centralne Repozytorium Kas. Fiskalizacja kasy z kopią elektroniczną wymaga dodatkowego zgłoszenia do właściwego urzędu skarbowego, którego naczelnik przyznaje numer identyfikacyjny.

Firma NETPOL działa głównie w Trójmieście oraz pobliskich miejscowościach, jak Kartuzy, Wejherowo, i Chwaszczyno.

Dlaczego trzeba wymienić te urządzenia? Kasy fiskalne online zapewnią przesyłanie informacji bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas za pośrednictwem sieci teleinformatycznej umożliwiającej przesyłanie informacji między kasą a rejestrem. Według Ministerstwa Finansów w zmianie przepisów chodziło o modernizację istniejącego systemu kas, który funkcjonuje w Polsce od ponad 20 lat w niezmienionej formie i wykorzystanie nowych rozwiązań technologicznych. Tak naprawdę jednak chodzi o unowocześnienie, które pomoże uszczelnić system podatku VAT i walczyć z szarą strefą.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (9) 2 zablokowane

 • Smycz jest coraz bardziej zaciskana na szyi. Podgląd online i tylko o to chodzi.

  • 12 4

 • W tym roku (1)

  W branży hotelarskiej praca była przez trzy miesiące.Kasę która w moim przypadku ma 2,5 roku muszę wymienić na nową, minimum 1500 złotych jak psu w d....No i w grudniu jeszcze podatek dwa razy(karta podatkowa)

  • 8 1

  • Raz w życiu dostałem kwit w postaci paragonu/fv na nocleg i to było chyba w jakieś dużej sieci.
   Faktycznie żal bo pewnie nieużywana hahaa

   • 1 0

 • Jeśli działalność zawieszona (1)

  wymiana kasy później

  • 7 0

  • Ale

   Czytałam że jak kupisz kasę w nowym roku A przepis mówi że wchodzi w życie 1.01 to nie będzie można dostać zwrotu 700zl. To nieważne że ktoś ma działalność zawieszona.

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać