Kolejne respiratory. Trójmiejskie firmy dzielą się dobrem

3 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Wioletta Kakowska-Mehring
Trójmiejskie firmy ruszyły z pomocą. Kupują sprzęt i środki ochrony dla szpitali i służby medycznej. Więcej zdjęć (7)

Trójmiejskie firmy ruszyły z pomocą. Kupują sprzęt i środki ochrony dla szpitali i służby medycznej.

fot. materiały prasowe

Trójmiejskie firmy ruszyły z pomocą. Kupują sprzęt i środki ochrony dla szpitali i służby medycznej.

fot. materiały prasowe

Kilkanaście respiratorów, sprzęt do ochrony osobistej, środki dezynfekujące, a nawet pościel. Fala pomocy m.in. w ramach akcji #dzielmysiędobrem dosłownie zalewa Trójmiasto. Kolejne firmy włączają się w różne akcje wspomagania służb medycznych walczących z koronawirusem.Port Gdynia jest inicjatorem akcji #dzielmysiędobrem, której ideą jest wsparcie lokalnych placówek medycznych w czasie światowej pandemii. Spółka zachęca inne firmy, by w ramach tej akcji pomagać służbom medycznym w miejscu prowadzonej działalności biznesowej, przekazując urządzenia do laboratoriów badających obecność wirusa oraz sprzęt medyczny, wspierający leczenie po jego wykryciu. Zainicjowana przez Port Gdynia akcja #dzielmysiędobrem zachęciła do pomocy takie firmy, jak: Port Gdańsk, Invest Komfort, Torus, Cemet i Hass Holding.

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje- Dzisiaj środowisko biznesowe łączy się pod wspólnym szyldem czynienia dobra i pomocy w trudnej, wymagającej solidarności sytuacji walki z koronawirusem. Razem możemy więcej. Wychodzimy z założenia, że lepiej być spółką zaangażowaną niż jedynie odpowiedzialną, albowiem nie czynimy gestów w ramach dobrych praktyk, a chcemy i czynimy realne zmiany w otaczającym nas środowisku społecznym. Działamy globalnie, pomagamy lokalnie, dlatego też przekazaliśmy dwie sztuki respiratorów w trybie interwencyjnym, wykorzystując nasze międzynarodowe kontakty, oraz zakupiliśmy kolejne dwie sztuki, które płyną z Chin i dotrą za kilkanaście dni. Do akcji przyłączyły się takie firmy, jak: Invest Komfort, Torus czy Cemet, które ufundowały kolejne pięć respiratorów - mówi Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.
Dodatkowo Grupa kapitałowa Hass Holding, w skład której wchodzą między innymi spółki: Korporacja Budowlana Doraco, Doraco Nieruchomości, i Euroafrica Services Oddział w Polsce, przekaże milion złotych podmiotom medycznym na walkę z koronawirusem. Po około pół miliona trafi do szpitali w Gdańsku i Szczecinie.

Invest Komfort kupił pięć respiratorów i maseczki dla szpitaliW trudną walkę z koronawirusem zaangażowała się też spółka Hes Gdynia Bulk Terminal, która w ostatnich dniach podpisała umowę na sfinansowanie zakupu respiratora. Respirator trafi do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, gdzie wspomoże leczenie chorych w najcięższych przypadkach tej choroby.

- Bardzo istotne jest, aby zjednoczyć nasze siły w tym czasie i wspomóc naszą służbę zdrowia w ratowaniu zdrowia i życia ludzi oraz pomagać potrzebującym w tym bardzo trudnym okresie - mówi Bogdan Buczko, prezes zarządu HES Gdynia Bulk Terminal.

Dzielmy się dobrem, zostając w domuPomoc szpitalom to nie wszystko. W ramach akcji #dzielmysiędobrem, prowadzonej przez Port Gdynia, postanowiono też zadbać o lokalną społeczność podczas pandemii. Firma angażuje się w wspieranie działań profilaktycznych, organizując oraz promując aktywności dla rodzin w postaci konkursów plastycznych. Wspierając działania profilaktyczne w zakresie akcji #zostańwdomu, zorganizowano konkurs, w ramach profilaktyki epidemicznej. Dodatkowo każdy portowy miłośnik dzięki kamerze online, dostępnej na www.port.gdynia.pl, może na bieżąco obserwować, zawijając do Portu Gdynia, jednostki bez wychodzenia z domu.

Blue Alert bezpłatnie dla służb medycznych i samorządów- Zaangażowaliśmy się również we wsparcie osób starszych - członków Światowego Związku Armii Krajowej, z którymi współpracujemy od lat, wspierając działania statutowe. Dostarczamy niezbędne artykuły i zakupy osobom, które obecnie są w grupie dużego ryzyka i nie powinny wychodzić z domu. Społeczna odpowiedzialność biznesu w dobie walki z koronawirusem nabiera nieco innego znaczenia. W trosce o ludzkie zdrowie i życie potrzebne jest zjednoczenie, jednomyślność, zaangażowanie oraz konsekwencja w działaniu - mówi prezes Meller.

Środki ochrony od Semeko, pościel od JyskZ pomocą Uniwersyteckiemu Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ruszył gdyński deweloper Semeko, przekazując 13 tys. rękawiczek ochronnych oraz 150 litrów płynu dezynfekującego. Szpital w Gdyni to placówka o podwyższonej gotowości do przyjęcia i leczenia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2.

- Wspieramy ich całym sercem - tak jak wszystkich pracowników ochrony zdrowia - i dziękujemy za walkę o nasze życie i zdrowie w tych trudnych chwilach. Jesteśmy z wami! - poinformowała firma na Facebooku.


Z kolei firma Jysk postanowiła wesprzeć szpitale w całym kraju i wysyła im podstawowe produkty, w tym pościel, poduszki, kołdry, koce, których też zaczyna brakować.

- Odpowiadamy na apele, które dostaliśmy kilka dni temu. Kolejne produkty wyjechały już z naszego magazynu, by wesprzeć pracowników i pacjentów szpitali w Polsce. Pomagamy placówkom ochrony zdrowia i dostarczamy nasze tekstylia oraz meble, które wyposażą m.in. oddziały zakaźne i ratunkowe SOR. Kierujemy wielkie podziękowania dla tych, którzy w obecnej sytuacji dbają o dobro nas wszystkich. Dzięki oddaniu i zaangażowaniu pracowników placówek medycznych my możemy czuć się bezpiecznie - mówi Piotr Padalak, dyrektor Jysk Polska.

Parking od Forum Gdańsk, przyłbice od MaxformZ kolei centrum handlowe Forum Gdańsk postanowiło pomóc lekarzom i służbom medycznym.

- Z ogromnym podziwem przyglądam się pracy służb medycznych, które walczą o życie i zdrowie pacjentów w tym tak trudnym dla nas wszystkich czasie. Chcemy wesprzeć medyków w Gdańsku w tej nierównej walce z koronawirusem poprzez działanie logistyczne - mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk. - Udostępniliśmy bezpłatne miejsca parkingowe zarówno dla lekarzy, jak i personelu medycznego, sąsiadującego z nami Szpitala im. Kopernika Copernicus. Planujemy również inne działania.
Firma Maxform z Łęgowa, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów z tworzyw sztucznych, podarowała Uniwersyteckiemu Centrum Klinicznemu w Gdańsku przyłbice ochronne, czyli produkt szczególnie cenny dla służb medycznych.

Respiratory od GetResponse, radiotelefony z RadmoruW pomoc włączyła się też trójmiejska firma GetResponse.

- Zatrudniamy ponad 300 osób i czujemy się istotnym elementem trójmiejskiego ekosystemu, dlatego chcemy wesprzeć lokalną społeczność w tej dramatycznej walce. W szpitalach w dalszym ciągu jest za mało respiratorów, a to nasza ostatnia linia obrony - mówi założyciel i prezes GetResponse, Szymon Grabowski, który przeznaczył już ponad 200 tys. złotych na zakup trzech respiratorów, termometrów bezdotykowych i przyłbic medycznych, by wesprzeć lokalne placówki medyczne.

Ergo Hestia uzbraja ratowników, Enbio kupuje autoklawySprzęt trafi do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dodatkowo firma aktywnie uczestniczy w badaniach możliwości laserowego wycięcia przyłbic medycznych w celu produkcji masowej.

Gdyńska firma Radmor, zajmująca się łącznością bezprzewodową, wsparła 7. Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku, który został przekształcony w szpital zakaźny oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Każdemu ze szpitali bezpłatnie przekazano po sześć radiotelefonów, które pracują za pośrednictwem sieci komórkowych tzw. PoC. Radmor we współpracy z firmą MindMade (obie firmy należą do Grupy WB) przygotował radiotelefony razem z kartami SIM. MindMade udostępnił aplikację niezbędną do funkcjonowanie tych urządzeń.

Opinie (163) 4 zablokowane

 • To bardzo miłe i szlachetne (10)

  Choć mam bardzo mieszane uczucia gdy firmy czy osoby prywatne realizują zadania które należą do państwa.
  Z jednej strony jestem przekonany iż usługi publiczne winny byc jednym z kluczowych obszarów gdzie państwo

  Choć mam bardzo mieszane uczucia gdy firmy czy osoby prywatne realizują zadania które należą do państwa.
  Z jednej strony jestem przekonany iż usługi publiczne winny byc jednym z kluczowych obszarów gdzie państwo winno zapewnić wysoki poziom. I wiem ze nikt inny poza państwem tego nie zrobi. NIe wierze w prywatną służbę zdrowia.
  Z drugiej szlak mnie trafia gdy wiedzę dekady zaniedbań w tym temacie.

  • 105 6

  • po szkaku to proponuję wędrować... jak skończy się izolacja ;-)

   • 4 2

  • Semeko 13 tys rękawic jaka to jest kwota 7,8 tys. (6)

   Jak dają to super, ale może mówmy tylko o tych co dają poważne kwoty. Tak naprawdę ten cały trójmieski biznes wygląda jak na tych zdjęciach w zakładce prestiż wygląda na to że przyszła fala i zatopiła tych co nie umieją pływać. Myślałem że 30 % umie pływać a tu 90 % się utopiło.

   • 6 3

   • VATu już nie możesz wyciągać , niektórzy tak działali

    • 1 7

   • (3)

    Każda pomoc i każda kwota jest ważna! Liczy się, to, że pomagamy, jak umiemy! Cieszmy się z tego, że ktoś w ogóle pomaga

    • 6 0

    • Cieszymy się ale nie uprawiajmy marketingu dając śmieszne kwoty jal na możliwości firm. (2)

     To tak jak byś dała 10 pln, i napiszą na trojmieście Pani Zosia Kowalska co prowadzi salon fryzjerski przy ulicy ... wspiera walkę z pandemią. Fajnie że dała ale euforii nie ma. Ja o Semeko napisałbym jak dałby milion, zróobmy krytyrerium i piszmy o wysiłku dawania a nie marketingu.

     • 1 1

     • Następny inteligent i ekonom (1)

      Skąd wiesz jakie są możliwości danej firmy? Śledzisz ich księgi?

      • 3 1

      • Niem ma wglądu, ale bez liczenia stawiam między 20 a 30 mln zysku netto.

       • 1 0

   • Typowy cymbał z Ciebie

    Zawsze narzekasz co? Dają - to że za mało. Nie dają - to że powinni dać. Jak dają znani to że chcą się lansować na tragedii, jak znani nie dają, to że powinni dawać, bo przecież tyle mają, itd. Zauważ, że nikt prywatny

    Zawsze narzekasz co? Dają - to że za mało. Nie dają - to że powinni dać. Jak dają znani to że chcą się lansować na tragedii, jak znani nie dają, to że powinni dawać, bo przecież tyle mają, itd. Zauważ, że nikt prywatny nie musi nic dawać, nawet jednej pary rękawiczek, bo to wszystko powinno zostać zapewnione przez Państwo. Jak jest wszyscy wiemy i widzimy, więc trochę refleksji i docenienia tego, ze ktoś nie musi a działa.

    • 5 1

  • głupi twój tekst a kto był przygotowany na pandemię , nikt (1)

   • 2 4

   • Głupio jest myśleć o przygotowaniach

    Gdy problemem jest brak personelu oraz olewanie procedur. Tu nie chodzi tylko o maski i kombinezony.

    • 4 1

 • (6)

  ja mam mieszane uczucia, że dają rzeczy za kilkanaście tysięcy a żądają pomocy rzędu grubych milionów

  • 11 63

  • widam pana urzedasa

   • 4 6

  • Czekam na Owsiaka i nasze 400 milionów które trzyma w niemieckim banku (2)

   • 5 11

   • (1)

    A dużo tam dałeś, że tak rościsz?

    • 3 1

    • 5 zl

     malo?

     • 0 0

  • (1)

   pisowski pajac

   • 3 1

   • raczej ten naplywowy element sprowadzony polityka miasta Gdanska przez ostatnie 15-20 lat

    • 0 0

 • W jakim kraju my żyjemy ??? !!! (12)

  Rządzący rozbijają kolejne limuzyny a szpitale musza być doposażane przez prywatne firmy i społeczne zbiórki.

  • 137 12

  • skala epidemii zaskoczyła... Niemców, Francuzów, Włochów, Hiszpanów... (6)

   Szwajcarów, Amerykanów i nas też... tam też wszystkiego brakuje i kupić potrzebne ilości też trudno...
   Nie załamuj rąk nad Polską, rozejrzyj się szerzej, wyciągnij wnioski.
   Wszystkie ręce na pokład.
   Szacun dla każdego kto pomaga!!!

   • 8 14

   • Nie interesują mnie Niemcy, Francuzi czy inne nacje. Interesuje mnie Polska i Polacy. (4)

    A w moim kraju co miesiąc rozdawane są miliardy na socjale typu 500+, trzynastki, czternastki i cała masa innych wydatków na konsumpcję. Z tego powodu mamy fundament z piasku a nie betonu. Wsadźmy jeszcze kilku ,,asfalciarzy" na stanowisko dyrektora szpitala a będzie jeszcze piękniej.

    • 26 5

    • (3)

     weź nie pitol, tam też rozdają socjale, zobacz jak w bogatych USA ludzie umierają, nie kwil aż tak!

     • 7 9

     • To lec do USA (1)

      Proste!

      • 4 5

      • nie lecę po prostu nie żale się bo u nas jest lepiej!

       • 4 3

     • Dobrze pamiętamy jak rząd mówił, że opozycja panikuje, że żaden wirusik niegroźny,

      że wszystko jest gotowe, szpitale wyposażone, pełno testów itp.

      • 10 2

   • genau - dokladnie

    • 0 0

  • Nie kwicz komuchu (2)

   • 2 8

   • Tylko na tyle Cię stać prymitywie ? (1)

    • 4 2

    • Gdansk tez jest przeludniony od dobrych 15 lat.

     • 0 0

  • Zapytaj Tuska ile dał

   • 2 7

  • Nie pora, nie czas

   ... teraz wszyscy razem i w jednym kierunku, inaczej wszyscy wylądujemy w czarnej d.....
   Na dyskusję i "mądrzejsze " rozwiązania i sposoby przyjdzie czas

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.